KAsowniki V-Teca
Wszystkie sprawy techniczne dotyczące naszych kochanych ceerek.

Posty: 42   •   Strona 2 z 3   •   1, 2, 3
Avatar użytkownika
_TrotyL_
Forumowicz
 
Posty: 745
Dołączył(a): 2004-05-23, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno k/Katowice

przez _TrotyL_ » 2005-11-02, 11:53

kable, swiece filtry itp, pozniej mozna zabierac sie za grzebanie i regulacje.

Avatar użytkownika
kejkej
Forumowicz
 
Posty: 327
Dołączył(a): 2004-09-15, 12:10
Lokalizacja: W-wa

przez kejkej » 2005-11-02, 12:46

Blad linki predkosciomierza, czy blad czujnika predkosci?? Sorry za pytanie ale jakos nie wydaje mi sie zeby zegary mialy jakikolwiek wplyw na dzialanie silnika (ekspertem nie jestem i moge sie mylic) ale moja cerka odpalona bez zegarow zadnych bledow nie wywalala (choc to ED9 a nie EE8, ale w kodach EE8 nie ma nic apropo linki jedynie blad 17 czujnik VSS lub 21/22 bledy v-tec'a) ;)
"Some people tell me that I need help, Some people can fuck off and go to hell.."

Avatar użytkownika
_TrotyL_
Forumowicz
 
Posty: 745
Dołączył(a): 2004-05-23, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno k/Katowice

przez _TrotyL_ » 2005-11-02, 13:03

Blad linki predkosciomierza, czy blad czujnika predkosci?? Sorry za pytanie ale jakos nie wydaje mi sie zeby zegary mialy jakikolwiek wplyw na dzialanie silnika (ekspertem nie jestem i moge sie mylic) ale moja cerka odpalona bez zegarow zadnych bledow nie wywalala (choc to ED9 a nie EE8, ale w kodach EE8 nie ma nic apropo linki jedynie blad 17 czujnik VSS lub 21/22 bledy v-tec'a)

blad czujnika predkosci, jakies pol roku temu o tym bylo, w cifie ee9 b16a1 wiec silnik i komp chyba identyczne zerwala sie linka i nie wlaczal sie vtec.otoz ma to znaczenie, jak dodajesz gazu na luzie vtec Ci sie nie wlaczy, musisz fizycznie jechac zeby sie wlaczyl - po to wlasnie jest wykorzystywany odczyt z czujnika predkosci, nie wiem jak to jest z jakimis czujnikami w skrzyni o ile sa, z ciekawosci sprawdze czy jak sie rozpedze przykadowo do 60km/h wrzuce luz i dodam gazu to czy wlaczy mi sie vtec ??? :D
ale u sajdera napewno nei w tym jest problem, chociaz nie jechalem tym samochodem wiec niue do konca moge okreslic, po resecie przez 5 min jak silnik byl u mnie wlaczony i po dodaniu gazu do 2 tys obr nie wlaczyl sie check. podejrzewam ze problem bedzie od strony przepustnicy i jakiegos wezyka z podcisnieniem, jednak bez nowych kabli i siwiec, oraz filtra paliwa nie bede tego diagnozowal tym bardziej na odleglosc.
pozdrawiam _TrotyL_

ps. aha i tesz mowie z enie jestem specjalista ale akurat jesli chodzi o czujnik predkosci mysle ze sie nie myle.

Avatar użytkownika
kejkej
Forumowicz
 
Posty: 327
Dołączył(a): 2004-09-15, 12:10
Lokalizacja: W-wa

przez kejkej » 2005-11-02, 16:00

Generalnie to predkosciomierz jest podloczony wlasnie do skrzyni biegow, jak nie dziala to moze byc cos walniete z czujnikiem i dziac sie wlasnie tak jak napisales.. Nie mialem jeszcze okazji walczyc z technicznymi problemami w v-tec'u, ale wg mnie nie powinno tak byc ze praca silnika jest zalezna od pracy zegarow, od czujnikow w skrzyni i calej reszcie gratow jak najbardziej, ale nie wyposazenia wewnatrz autka - to tak jakby cos dzialalo nie tak z powodu usterki elektrycznych lusterek :rotfl:
"Some people tell me that I need help, Some people can fuck off and go to hell.."

Avatar użytkownika
_TrotyL_
Forumowicz
 
Posty: 745
Dołączył(a): 2004-05-23, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno k/Katowice

przez _TrotyL_ » 2005-11-02, 17:30

ale tak jest, nie masz linki predkoscioomierza - jezdzisz bez vteca hehe

Avatar użytkownika
Maly
Forumowicz
 
Posty: 379
Dołączył(a): 2005-04-05, 16:27

przez Maly » 2005-11-02, 18:19

niestety tak jest :(

Avatar użytkownika
*KOZI*
Forumowicz
 
Posty: 149
Dołączył(a): 2004-08-09, 21:01
Lokalizacja: Bydgoszcz

przez *KOZI* » 2005-11-03, 19:56

no właśnie jako trzeci potwierdzam, że tak jest :D
vtec...:)

Avatar użytkownika
Next
Forumowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2005-05-01, 23:26
Lokalizacja: Gliwice

, jak dodajesz gazu na luzie vtec Ci sie nie wlaczy, musisz

przez Next » 2005-11-04, 01:35

heheheheh No nie moge .......

[ Dodano: Czw Lis 03, 2005 11:40 pm ]
, jak dodajesz gazu na luzie vtec Ci sie nie wlaczy, musisz fizycznie jechac zeby sie wlaczyl - po to wlasnie jest wykorzystywany odczyt z czujnika predkosci, nie wiem jak to jest z jakimis czujnikami w skrzyni o ile sa, z ciekawosci sprawdze czy jak sie

Panowie .... Panowie .... V-tec w samochodzie ee8 nie ma nic wspolnego z zegarami czy tez moze z wprawianiem pojazdu w ruch.Jedno z 2 nie ma nic wspolnego 5.8 i kompoter steruje otwieraniem sie 3 fazy rozrzadu... czyli wiecej tlenu wiecej paliwa .... !!! Zakonczmy ten temat dowiedzcie sie lepiej ile trzeba zaplacic za kasowniki bo wymiana glowicy nie ma sesu bo w latach 2005 a samochody z roku 1991 nie maja prawa miec tego sprawnego ....

Avatar użytkownika
_TrotyL_
Forumowicz
 
Posty: 745
Dołączył(a): 2004-05-23, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno k/Katowice

przez _TrotyL_ » 2005-11-04, 08:53

V-tec w samochodzie ee8 nie ma nic wspolnego z zegarami czy tez moze z wprawianiem pojazdu w ruch
:poklony: :poklony: :poklony:

hehe jak to czasami mowia , zweryfikuje ulica......
mysle ze powinno zweryfikowac forum, mimo ze jestem pewien niech wypowie sie syncro albo ktos z bardziej obeznanych. :ok:

Avatar użytkownika
Maly
Forumowicz
 
Posty: 379
Dołączył(a): 2005-04-05, 16:27

przez Maly » 2005-11-04, 10:23

vtec nigdy nie wlaczy sie na jalowym, odcinka 7200. to samo dotyczy elektroniki i elektryki. jezeli ma jakis blad nie wlaczy vteca. wiem bo przeszczepialismy silnik nie tak dawno i vtec nie zalaczyl gdyz zle podpieta byla linka predkosciomierza dzieki czemu troszke poczytalismy.

Avatar użytkownika
Arv
Forumowicz
 
Posty: 1041
Dołączył(a): 2004-03-23, 01:20
Lokalizacja: W-wa Białołęka

Re: , jak dodajesz gazu na luzie vtec Ci sie nie wlaczy, mus

przez Arv » 2005-11-04, 13:55

Next napisał(a):heheheheh No nie moge .......

[ Dodano: Czw Lis 03, 2005 11:40 pm ]
, jak dodajesz gazu na luzie vtec Ci sie nie wlaczy, musisz fizycznie jechac zeby sie wlaczyl - po to wlasnie jest wykorzystywany odczyt z czujnika predkosci, nie wiem jak to jest z jakimis czujnikami w skrzyni o ile sa, z ciekawosci sprawdze czy jak sie

Panowie .... Panowie .... V-tec w samochodzie ee8 nie ma nic wspolnego z zegarami czy tez moze z wprawianiem pojazdu w ruch.Jedno z 2 nie ma nic wspolnego 5.8 i kompoter steruje otwieraniem sie 3 fazy rozrzadu... czyli wiecej tlenu wiecej paliwa .... !!! Zakonczmy ten temat dowiedzcie sie lepiej ile trzeba zaplacic za kasowniki bo wymiana glowicy nie ma sesu bo w latach 2005 a samochody z roku 1991 nie maja prawa miec tego sprawnego ....


Prosto z manuala:
Valve timing Change Conditions:
Engine RPM: over 5,300 rpm
Vehicle Speed: over 30km/h
Water temperature: over 60 C

Jak widzisz ma coś wspólnego z wprawieniem pojazd w ruch.

Opróćz tego jeszcze ważne jest obciążenie silnika, jak jest za małe obciążenie (np jadąc na luzie) też się nie włączy, bo musi być odpowiednie ciśnienie oleju. To właśnie ciśnienie oleju powoduje połączenie się popychaczy zaworowych. Polecam lekturę z manuala, bo tam jest to naprawdę najlepiej wytłumaczone. Tak samo można tam znaleźć przyczyny niedziałającego Vteca.

2 zajebiście istotne strony z manuala:
Obrazek
Obrazek
Pozdr.

Avatar użytkownika
Next
Forumowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2005-05-01, 23:26
Lokalizacja: Gliwice

przez Next » 2005-11-04, 14:05

Nie wiem moze sie myle skoro zrodla mowia inaczej ale wiem co sie dzieje u mnie po rozgrzaniu silnika v-tec wlacza sie nawet w trakcie postoju ...!!!

Avatar użytkownika
_TrotyL_
Forumowicz
 
Posty: 745
Dołączył(a): 2004-05-23, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno k/Katowice

przez _TrotyL_ » 2005-11-04, 14:12

jesli tam mowisz to zapewne tak jest :D

Avatar użytkownika
Arv
Forumowicz
 
Posty: 1041
Dołączył(a): 2004-03-23, 01:20
Lokalizacja: W-wa Białołęka

przez Arv » 2005-11-04, 14:19

Next napisał(a):Nie wiem moze sie myle skoro zrodla mowia inaczej ale wiem co sie dzieje u mnie po rozgrzaniu silnika v-tec wlacza sie nawet w trakcie postoju ...!!!

A to ciekawe, mi się nie załącza na postoju i w kilku znajomych Vtecach też nie. Masz jakąś limitowaną wersję :D Dalej nikt nie napisał co to są te kasowniki Vteca dokładnie... To jest numer 10 na schemacie?? (Lost motion spring)??

Avatar użytkownika
syncro
Forumowicz
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2004-12-31, 15:02

przez syncro » 2005-11-04, 14:23

Kasowniki nie maja zadnego wplywu na wl/wyl sie vteca.
Poprostu stukaja i tyle.
Przy calej reszcie dzialajacej jak nalezy stukot ustaje po zalaczeniu sie 3 fazy.
Na postoju nie ma mozliwosci zalaczyc vteca, gdyz sygnal do ecu trafia z impulsatora w skrzyni.
ET 11,07

  Poprzednia strona   Następna strona
Posty: 42   •   Strona 2 z 3   •   1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Teraz jest 2024-03-28, 13:04