ED9 Dylewo
Tutaj zamieszczajcie linki do ogłoszeń z internetu - może ktoś coś wie na temat danego samochodu...

Posty: 7   •   Strona 1 z 1
Mareczuczek
Forumowicz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2015-09-12, 19:52
Samochód: Ed9

ED9 Dylewo

przez Mareczuczek » 2017-01-16, 18:52

https://www.olx.pl/oferta/honda-crx-ed9 ... jKduL.html

Dzwoniłem, pytałem, pojechałem i obejrzałem.
Już po telefonie miałem masę wątpliwości - auto niedawno kupione, świeżo po przeglądzie i na sell. Dałem się przekonać bo przez telefon zostałem zapewniony że bez rudej, podłoga dzwon i silnik liść.

Generalne wady auta:
* przód po dzwonie - nie wiem jakiej twardości jest pas przedni ale jak złapałem ręką w okolicy zamka maski to mogłem go odginać po 5 cm do przodu i tyłu. Nowe śruby na przodzie "namazane" w kolor nadwozia. Zderzak spawany w każdym możliwym miejscu, mocowanie zderzaka do budy to kawałek blachy i zderzak na wkrętach. Spasu nie ma co szukać w tym aucie w żadnym miejscu. Żeby otworzyć maskę walczyłem dosłownie 5minut, nie chciała się otworzyć tak był źle złożony. Błotniki odstają, machają się, przy prawym przednim kole nie ma gumy.
* buda generalnie - zapewnia że bez rudej. Jasne :D Położyłem się pod próg i już tam płaty odchodza blachy, dziur nie ma. To samo drzwi rudzieją, błotniki, korek wlewu. Podłoga bez dziur ale sporo rudej, podłużnice też ruda. Z LEWEJ STRONY W OKOLICACH LEWEGO KOŁA DZIURA wielkości piłki tenisowej. WIęcej nie obejrzałem bo nie chciałem w sumie, szkoda czasu i nerw.
* Leje się olej spod głowicy w okolicy aparatu zapłonowego. Nie jeźdizłem autem, nie wiem jak się rozpędza, hamuje, skręca i czy kopci. Luzów nie ma na sworzniach ani drążkach ale jak mówię nie jeździłem. Pracował równo silnik nie powiem.

Z mniejszch rzeczy:
Opadające drzwi kierowcy, podsufitka jakaś pomazana, mocowanie osłon słonecznych też. Generalnie gość pomalował dach na czarno a jak go zapytałem czy to robił to powiedział że nie. Uszczelki dachu odstają, nie ma uszczelki szyby przedniej, tylny zderzak na wkręty, siłowniki klapy nie działają w ogóle, brak tej plastikowej ramki wokół tablicy z tyłu. Lotka też jakoś dziwnie zamontowana. Środek wyplakowany aż raził w oczy i się lepił, nie powiem, czysty, zadbany środek, kanapa nie porwana, fotele nie wysiedziane ani nic. Pod tym względem spoko na prawde. Nadkola też ruda brała przy tylnym zderzaku. Lampy na wkręty przednie. Nie wiem czy coś jeszcze, jak mi się przypomni to dopisze.

Wiem, że salonu nie kupi za 6k ale no bez przesady. Byłem zapewniony że nie ma żadnej rdzy, podłoga dzwon itp. Sam chyba nie lepił tego przodu, wydaje mi się że kupił taki no ale przez telefon było mówione że jest super a na miejscu: No wie Pan stare auto ja nie wiem co tu się działo w nim. No żeby nie ta podłoga, podłużnice i front cały to bym się z nim targował ale nawet to nie jest warte połowy tej kwoty moim zdaniem. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
dawidcrx2
Forumowicz
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 2007-09-30, 22:05
Lokalizacja: ZGY!

Re: ED9 Dylewo

przez dawidcrx2 » 2017-01-16, 22:21

to ze pas przedni jest giętki i się łatwo poddaje to norma w crx przecież to z cieniutkiej blaszki zrobione jest a po komorze silnika nie widać żeby przód był po mega dzwonku, chyba nie widziałeś jak wygląda przód po dzbanku:D to ze gość sobie pordzewiałe śrubki pomalował farbkami nie oznacza ze po mega dzwonie jest:D

niestety nadkola i progi w takim aucie to standard zwlaszcza ze jest za 6 tys a nie za 16 :)
CRX B18C T

https://www.facebook.com/Dawidcrx2-Garage-418968548231652/

Mareczuczek
Forumowicz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2015-09-12, 19:52
Samochód: Ed9

Re: ED9 Dylewo

przez Mareczuczek » 2017-01-17, 01:11

Aj się uczepiłeś śrubek, one były wierzchołkiem góry lodowej :)
Nie napalałem się na to auto, czułem że za 6 tysięcy to nie będzie rodzynek ale wiadomo, że zawsze jest gdzieś w głowie promyk nadziei że jednak ktoś sprzedaje zadbaną sztukę w dobrych pieniądzach. Myślę, że jakbym obejrzał auto na kanale to wcale by nie było lepiej, on nie miał kanału ani jak mówił nigdzie w okolicy nie miał a jak zobaczyłem podłużnice z tyłu to w sumie wolałem te 100 zł na zapiekanki wydać co bym wyrzucił w błoto na stacji diagnostycznej.
Obejrzałem to i dzielę się info, jak ktoś go chce to niech jedzie przecież to tylko moja skromna opinia :)
PS. Pomijam też fakty, że gość nie wie na jakim oleju jeździ, ile go pali i czy w ogóle "bierze", jak spytałem kiedy robiony rozrząd to miał minę jak bym chciał się dowiedzieć jego PINu do konta w banku i pewnie kilka jeszcze rzeczy których nie pamiętam i nie wiem czy chce pamiętać ;p

Mareczuczek
Forumowicz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2015-09-12, 19:52
Samochód: Ed9

Re: ED9 Dylewo

przez Mareczuczek » 2017-01-17, 01:22

[quote="dawidcrx2"niestety nadkola i progi w takim aucie to standard[/quote]

Obrazek

kodeks karny (art. 286) <---

Przecież bym nie miał do niego pretensji jakby napisał że nadkola do roboty, byłoby z czego zbijać cenę no ale jak on mi tłumaczy, że auto liść a takie nie jest przez co wprowadza ludzi w błąd. Poza tym nie lubię kłamców i opinii o tym aucie nie zmienię :p

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: ED9 Dylewo

przez dj-napster » 2017-01-17, 07:48

Tutaj dla niektórych mocny nawet dzwon oklejony szpachlą jest określany jako rarytas.

Chociaż cena auta z linku mówi sama za siebie, to za 10tyś też będzie sporo wad.

Avatar użytkownika
dawidcrx2
Forumowicz
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 2007-09-30, 22:05
Lokalizacja: ZGY!

Re: ED9 Dylewo

przez dawidcrx2 » 2017-01-17, 13:50

za kłamstwa trzeba było gościowi wypłacić liścia i niech oddaje kasę za paliwo,,,
CRX B18C T

https://www.facebook.com/Dawidcrx2-Garage-418968548231652/

Mareczuczek
Forumowicz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2015-09-12, 19:52
Samochód: Ed9

Re: ED9 Dylewo

przez Mareczuczek » 2017-01-17, 17:19

Blisko miałem, 20zł wydałem na podwózkę Accordem na podtlenku lpg to bez tragedii. Poza tym był większy ode mnie :D:D

Posty: 7   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości