kolekcjonerski czarny CRX EE8 VTEC 1990r. by dj-napster
Tu opisujemy nasze Hondy CRX

Damian crx

Re: kolekcjonerski czarny CRX EE8 VTEC 1990r. by dj-napster

przez Damian crx » 2018-01-12, 19:59

Też się mi zdaję że srebny metalik wlepki byly oryginalny. Nie idzie się napatrzec na to ee8:) fajne to masz:)

dj-napster

Samochód: EE8 VTEC 1990

przez dj-napster » 2018-01-12, 21:50

Mimo że zimno to nie dawało mi spokoju sprawdzenie jeszcze raz nadkoli, chciałem sprawdzić co się dzieje pod gumowymi uszczelkami na nadkolach bo widać było że gdzieniegdzie jest nalot rudej, normalnie to tam tak rdzewieje że ta guma bardziej przeszkadza niż pomaga,

zachodzę na garaż i ten widok chyba nigdy mi się nie znudzi :)
Obrazek

Obrazek

nie dowierzam wciąż że to mozliwe :)
prawa strona:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

lewa strona:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjąłem fabryczne gumy ze zgrzewów żeby zobaczyć co i jak,
górna część zgrzewu (prawa strona):
Obrazek

to samo nadkole , widać że są dwa niewielkie naloty powierzchniowej rdzy, na wiosnę będę to zabezpieczał, jak na 28 lat to jest bajka!
Obrazek

Obrazek

lewa strona, tutaj tez nalot w tylnej części, mozliwe że do ogarnięcia bez malowania nadkola:
Obrazek

w przedniej części jest ognisko rdzy, jednak to na pewno da się ogarnąć bez wchodzenia na lakier, górna część zgrzewów nie ma nawet nalotu rdzy:
Obrazek

pod klapką w jednym miejscu delikatny nalot:
Obrazek

Jeszcze pozostało skontrolować progi ale po tym co tutaj widzę pewnie progi są bdb stan.

pokrywa jeszcze pachnie świeżością:
Obrazek

ssący wygląda jakby ktoś wymieniał niedawno na nowy :)
Obrazek

nawet jest taki plastik na amortyzatorze trzymający linkę, lubię jak jest wszystko w oryginalne a nie na trytki:
Obrazek

dojazdówka chyba nigdy nie używana:
Obrazek

płyta jeszcze świeżutka:
Obrazek

OEM zestaw kluczy w stanie jak z fabryki:
Obrazek

Obrazek

środek:
Obrazek

legendarna zaślepka śrubki jest w oryginale :) tylko tweeter popsuł ideał:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym do ogarnięcia jest rdza na wiatraku chłodnicy, zamku maski, łapie przy sprzęgle itp drobiazgi które będą przyjemnością :)
czarne EE8 ;) -> http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=74547

MarO

przez MarO » 2018-01-12, 22:29

Foteliki malina!
A takiego rudego to szybko pogonisz z imprezki.
Pokrywe mam identiko, nawet w podobnych miejscach mamy odprysk :D
I te plasiki trzymające przewody obok amorka, nigdy nawet nie zwróciłem uwagi.
Temat z moim EE8
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=67693

Ptasior

Samochód: BB9, ED6, EP1

przez Ptasior » 2018-01-12, 22:33

Kolor naklejki srebrny metalik i kazda kreska z napisu VTEC jest pojedyncza. Jest troche zabawy przy klejeniu, szczegolnie przy najmniejszych kawalkach by odeszly z folii transparentnej. Ja pominalem napis "Programmed...", pewnie gdzies jeszcze w szufladach bym je znalazl:D widzialem ze szukasz blotnika, ciezki temat bo EE8 mial delikatnie inny niz ED (kwestia postojowki) ale gdybys potrzebowal to mam czarna listewke prawa przednia na blotnik.

I jak tak patrze na foty (wklejaj jak najwiecej), to sentyment mnie lapie i przypominaja sie stare czasy. Crx to auto, ktore stalo sie kultowe przez swoj niesamowity klimat, nietuzinkowy wyglad i radosc z jazdy. Z checia wybralbym sie na kolejny taki spot, nawet w roli goscia:)

https://youtu.be/wJ5ia_R6LYk
1. Najpierw zrób karoserie,
2. Potem zadbaj o zawieszenie i hamulce,
3. Teraz dopiero możesz modzić silnik.
EE8 -> GF8 -> ED6 + BB9
http://www.youtube.com/watch?v=OwwaZjWcMOE

ptyk05

Samochód: Honda CRX ED9

przez ptyk05 » 2018-01-12, 23:24

Błotniki tylne szok w jakim stanie, weź to ogarniaj jak najszybciej, ja bym na Twoim miejscu cały rant wypiaskował i solidnie zabezpieczył robiąc odcinke na rancie, żeby nie wchodzić na zewnętrzną część błotnika :) oraz zabezpieczyć od środka oczywiście :)
Zresztą wiadomo, ze ty się tym autem odpowiednio zaopiekujesz :D

dj-napster

przez dj-napster » 2018-01-12, 23:37

Zabezpieczenie tego i tak nie będzie na wieki, piaskiem nie dojdziesz między dwie zgrzane blachy. Każde nadkole i tak prędzej czy później zardzewieje bo w fabryce blacha była przegrzana i słabo zabezpieczona. Brakuje tam dobrego ocynku i osłony nadkola z tworzywa, uchroniło by to przed dostępem wody wiele lat temu.

Tutaj pokazane jest gdzie włazi rdza i zjada ranty 9:00 -> https://youtu.be/6oVz63z0ZGY?t=327

Trzeba tępić rudą i nie dopuścić do konieczności spawania. Ogólnie te ogniska rudej to jest błahostka do ogarnięcia samemu przy pomocy dremela, pędzelka, roztworu kwasu fosforowego, podkładu epoksydowego i konserwacji :)
Ostatnio edytowano 2018-01-16, 02:07 przez dj-napster, łącznie edytowano 1 raz

polkar
Administrator

Samochód: del Sol

przez polkar » 2018-01-13, 12:13

Malinka to auto.
Powrzucam na sklep pozniej te wszystkie vtecowe wlepy, bo mam gdzieś pliki, a ktos sie ostatnio pytał...
HOTMOT.pl

crxmen

przez crxmen » 2018-01-13, 16:26

Ptasior napisał(a):Temat przypomniał mi o pewnym aucie... Ktoś ze starej ekipy pamieta jeszcze czarne EE8 od Endrju? Ono tez było w kolekcjonerskim stanie.

link do galerii -----> https://imgur.com/a/N3Pk9

Pamietam ,pamietam :) bylem osobiscie przy zakupie ;)

BTW, chlopie pieeeekne to masz !!! ,moge sobie wyobrazic jak sie czujesz teraz :) sam to przerabialem schodzac do garazu i widzac wymarzonego rexa,aj co to byly za czasy ! dbac,wrzucic lepsze kolo i cieszyc sie zyciem :) tylko jeden minus :P szkoda ze nie B53P, ale i tak jest piekny ten twoj Rex !!
------------------------------------------------ NISSAN SKYLINE R-34 "NISMO" yeah ----------------------------------------------------------

adasko2609

Samochód: Crx Ed9 , Civic Eg8

przez adasko2609 » 2018-01-13, 19:11

Najszczersze Gratulacje Jest poprostu Śliczny !!! :) Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

dj-napster

przez dj-napster » 2018-01-13, 23:16

crxmen napisał(a): szkoda ze nie B53P, ale i tak jest piekny ten twoj Rex !!

Turkusa dawno bym miał, oglądałem i jednak tylko czarny mi podchodzi, czarny jest trudny w znalezieniu. Turkusów jest więcej i są mniej zauważalne na drodze, no a czarne błyszczące cacko to jest jednak to :)

EE8 stało się kultowe, przypomniało mi piękne czasy jeżdżenia ED9, nawet ten zapach w środku po latach mi się przypomniał. Nie wiem co tam tak pachnie ale to jest zapach pięknych wspomnień :)

Będę się nim cieszył jak najdłużej, będzie inwestowany każdy wolny grosz. Nigdy nie będzie na sprzedaż choćbym miał jeść cały miesiąc paprykarz z biedronki duża puszka za 2 zł :D

orzech007

Samochód: CRX EE8

przez orzech007 » 2018-01-14, 14:14

Gratuluję :) Wkoncu sie doczekales swojego EE8.Czekam na gadzety.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Części EE8/EE9

Miniol

przez Miniol » 2018-01-14, 21:56

Nie wiem jak to się stało że dopiero teraz zauważyłem. DJ-NAPSTER KUPIŁ EE8!!!!!!!!!!!!!

Gratulacje Stary, aż nie chce mi się wierzyć że auto sprostało Twoim wymaganiom ;)

Nie wiem czy potrafiłbym mieć 100% seryjnego rexa.

3mam kciuki i będę śledzić temat i obserwować co tu za cuda z nim wyczyniasz.
Czasami na drodze spotyka sie szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić.

shark84
Moderator

Samochód: typeR

przez shark84 » 2018-01-15, 23:04

zbyt czesto tu nie zagladam, ale fama poszla po calym kraju i musialem poczytac co tu sie wyprawia. Gratuluje zakupu i niech sprawia duzo frajdy, zreszta to CRX, wiec banan z pyska nie bedzie schodzil :D
:)

Marek94

przez Marek94 » 2018-01-16, 16:08

O matko i stało się forumowy troll od ee8 zakończy działalność :) .Gratuluje wymarzonego egzemplarza bo wątpiłem że twoje gdybanie przejdzie kiedykolwiek w czyn a tu proszę i to w jaki.Co do rdzy na zakładce nie koniecznie tak być musi,dużo zależy od modelu auta patrząc na twój egzemplarz to stawiam że tam nic złego się nie dzieje tylko dobrze zapuścić a rudego do gołej blachy wytrawić i będzie git na lata.Jak wygląda podłoga pod nogami pasażera i kierowcy zaraz przy zgrzewie z blachą idącą od grodzi ? .Ta guma na nadkolu to dobra sprawa wbrew pozorom,trzeba tylko dobrze pod nią zabezpieczyć a po założeniu nałożyć na nią masę tak żeby była jednością z błotnikiem,bez niej rant szybciej trafi znam to z własnego podwórka z paru Hond.Co za czasy nastały kiedyś ee8 za 8k się kupowało a teraz są w cenie s2000 ale to dobrze bo więcej egzemplarzy przetrwa,co by nie mówić czas składania z crx rajdówek,zabawek do kjs czy innych time atak potworów dobiegł końca
wiadomo że jeszcze parę egzemplarzy tak skończy bo w sumie tylko przez ich stan do tego się nadają ale to już margines,większość przez teraźniejszą modę oem+ skończy jako zadbane zabawki a potem jako smaczki kolekcjonerskie.
To co maiły zrobić dla sportu zrobiły teraz niech odpoczywają i cieszą takich ludzi jak napster jeszcze raz gratulacje.
Aż dziś odwiedzę swoje parchy :)

lukasz-tumach

przez lukasz-tumach » 2018-01-18, 00:57

Turbo gratulacje. Czarne ee8 w serii wygląda zjawiskowo. Egzemplarz w takim stanie trzeba pieścić i trzymać pod grubym kocem. Warto było tyle czekać. Mam nadzieje, że "Czarnuch" pozostanie pełną serią. Jednym słowem masakritto. Gratulacje

Poprzednia strona