praca,praca,praca
Grupa Krakowskich CRX-maniaków

Posty: 38   •   Strona 1 z 3   •   1, 2, 3
Avatar użytkownika
Paco
Forumowicz
 
Posty: 269
Dołączył(a): 2007-05-16, 11:45
Lokalizacja: Gorzyce/Tarnobrzeg

praca,praca,praca

przez Paco » 2008-11-18, 19:23

Nie wiem czy to odpowiedni dział.
Nie wiem czy temat się przyjmie(a nóż widelec) ale nic nie ryzykuję...więc:
Szukam pracy na terenie Krakowa od miesiąca i nic(no może nie tak dosłownie).
Jestem studentem zaocznym ekonomii,spec. transport i logistyka(II rok). Wcześniej studiowałem rok na WSZiB informatykę.
Podejmę pracę fizyczną(np. magazyn,warsztat samochodowy,na produkcji), biurową, przy obsłudze klienta.Gastronomia czy rozdawanie ulotek odpadają.
Angielski znam bardzo dobrze. Obsługa komputera(pakiet ms office) i internetu nie sprawia mi żadnych problemów.
Pracowałem w IKEA na magazynie samoobsługowym(obsługa klienta,prace magazynowe-pół roku),w Irlandii przy usuwaniu płytek PCV(3 miesiące) oraz ostatnio w warsztacie samochodowym Q-service(rozrządów może jeszcze nie trzaskam ale wymiana płynów,klocków,tarcz,zawieszenia,diagnostyka komputerowa,klimatyzacja i wulkanizacja to żaden problem) i w tej branży bym się najbardziej widział...
Więc jeśli ktoś ma dla mnie jakąś ciekawą ofertę pracy(czy to prowadzi własną działalność,czy zna kogoś kto się tym zajmuje) i szuka dobrego pracownika to proszę o informację.
Warunek jest jeden( a w sumie to dwa):
Płaca-minimum 1200zł , wymiar godzin 8h dziennie pn-pt + 2 soboty w miesiącu.
Dla tych co chcą powiedzieć : "przecież jest tyle ogłoszeń o pracę w różnych portalach...." odpowiadam : codziennie wysyłam po kilka CV i aktywnie poszukuję pracy. Naprawdę nie wiem co się dzieje na rynku pracy. W lipcu pracę znalazłem w 3 dni! Może zrobiłem się wybredny...przecież 1200zl to jakaś fanaberia...
Pracy szukam na stałe!

Mam nadzieję, że temat się przyjmie i nie tylko mi pomoże w znalezieniu pracy.

Juster
Forumowicz
 
Posty: 294
Dołączył(a): 2007-04-04, 23:03
Lokalizacja: Kraków

przez Juster » 2008-11-18, 19:32

odezwij sie na PW. narazie w firmie chyba rekrutacji nie ma ale CV wyslac mozesz.

Avatar użytkownika
Rafalcrx
Forumowicz
 
Posty: 312
Dołączył(a): 2004-09-18, 23:21
Lokalizacja: KRAKOW

przez Rafalcrx » 2008-11-18, 21:00

no wlasnie jestem ciekaw jak teraz jest na rynku pracy, czy faktycznie jest sporo gorzej nic jeszcze kilka miesiecy temu? bo z tego co slysze lipa jakas sie robi. ma ktos jakies doswiadczenie w tym temacie?
Jezdze szybko inaczej jeszcze bym jechal.

Avatar użytkownika
h8r
Forumowicz
 
Posty: 1597
Dołączył(a): 2007-11-04, 22:18
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

przez h8r » 2008-11-18, 21:21

Ja szukałem niedawno pracy (w IT), chodziłem ponad miesiąc, miałem jakieś wymagania finansowe, ale też już mam troche doświadczenia - pół roku temu było łatwiej. Kolega szukał pracy, na początku wakacji miał atrakcyjne oferty jeśli chodzi o wynagordzenie, ale mu stanowisko nie opowiadało, potem we wrześniu sporo mniejszą kase dostał i nie było w czym wybierać. Może i trochę gorzej jest, ale przynajmniej w moim sektorze nie ma kryzysu, co jakiś czas dostaje jakieś oferty/zaproszenia na rozmowe. :)
200sx

Avatar użytkownika
yondro
Forumowicz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-17, 00:31
Lokalizacja: Szczecin

przez yondro » 2008-11-18, 23:25

Ja akurat mam dużo doswiadczenia, poniewaz szukałem pracy od 1 pażdziernika i bardzo się zdziwiłem ze bylo tak pod gorke. Wczesniej troche sie leniłem, a jeszcze wczesniej byłem w UK.

Mam bardzo bogate doświadczenie zdobute w PL, 4 lata w bankowości, 3 w agencji reklamowej (pracowalem rownolegle :) kilka innych firm i stanowisk wczesniej, studia skonczone, prawko itd wiadomo, angielski perfect w mowie i pismie prawie ;) no i kompy itd , wolny i gotowy zwarty do pracy, młody i ambitny - przyszłość ludu polskiego ;)
wysyłałem CV a ofert mogłem znalęźć "trochę", w wielu spelnialem kryteria, jednak nie szukałem byle czego. Mam jakies wymagania, poza tym, jak sie znajdzie pierwsza lepsza, pozenij czlowiek sie cofa i nie ma czasu na zmiany.
Sporo ofert z bankowości, wiec atakowalem tam, poniewaz bardzo bogate doswiadczenie. Zaprosili mnie do tylko millenium .... ale warunki finansowe zaproponowali tak tragiczne, ze odmowilem od razu... o dziwo inne banki nawet na rozmowe mnie nie zaprosily a ich ogloszenia po 2-3 tyg znowu sie pojawily ?????
Dziwne to strasznie, bo spelnialem az nadto ich minimalne wymagania, wybredni tacy ?? ze nawet porozmawiac czasu nie maja ??
zaczalem atakowac inne stanowiska - przedstawicieli itp, zeby sprawdzic, jakie warunki i czy wogole chce tam pracowac oraz czy oni chcieliby mnie tam widziec..
Zaprosili mnie do PEPSI, niby ok, jednak nie czulem ze chce tam pracowac wiec jak spytali o moje warunki finansowe to sie chyba rozchulalem ;)
W miedzyczasie mialem kolejna rozmowe i tu udalo mi sie przebrnac rowniez przez rozmowe i jestem aktualnie po szkoleniu, dzis pierwszy dzien w pracy byl :) .

Mimo wszystko, bardzo dlugo czekalem na odp na moje CV, dziwne ze tam gdzie bylem pewien przynajmniej rozmowy, nawet nikt nie odp. Startowalem tez na sprzedawce samochodow, szkoda ze nie Honda :] ale praca moze i przyjemna - nie wiem, nie odpisali, a oglaszaja sie juz chyba 4ty raz co 2 tygodnie :) jakis straszny wybredniak musi robic ta selekcje :P
Wydaje mi sie ze pracy jest bardzo malo na rynku, ze jest mniej niz 3 lata temu, ze pomimo tego ze ludzie nadal emigruja a i tak miliony poza granicami, to jest jeszcze gorzej jak bylo, co gdyby nagle WSZYSCY Polcy wrocili do kraju ?? bezrobocie 50% :] ????

Dziwny jest ten kraj, slyszalem ostatnio wiele najdziwniejszych opowiesci i mam kilku znajomych, ktorzy tez poszukuja pracy i sie nagadalem i nasluchalem w tym temacie tyle ze az przykro czasami. ...

Najbardziej mnie wkurza w Polsce, ze przy ogloszeniach nigdy nie podaja zarobkow !!!! przeciez to po kase idziemy pracowac i czasami to ile zarobie, zdecyduje czy wogole podejme ta praca ?? to juz nie komunizm, po co tracic moj czas i ich, jak pozniej Pani robi wielkie oczy slyszac moja propozycje ?? jakby napisale w ogloszeniu ze placa 1500 to bym nawet cv nie klepal do nich.
Za granicami poczawszy od "frytkarza" po high menagment - prawie zawsze podaja zakres zarobkow czy stawke godzinowa.
Po drugie, rekrutacja trwa 2 tygodnie a potem kolejny tydzien wybieraja CV a po 3-4 oddzwaniaja. Tak bylo kiedys i jest dalej, nie oszukujmy sie, jak komus oferta ie podoba, odpowie w ciagu 2-3 dni, skad tak dlugie procesy rekrutacyjne ?? i jakie to hamskie - odpowiemy tylko na wybrane oferty... naprawde niewiele kosztuje jeden 10 sekundowy telefon z informacja - dziekujemy za zainteresowanie, ale niestety nie otrzyma Pan pracy !
Rekrutacja juz w PL jest irytująca jak cholera.

Spadam, bo sie rozpisalem, widac ze temat goracy u mnie ;)

Avatar użytkownika
zwierzu_1986
Forumowicz
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 2008-04-19, 20:15
Lokalizacja: Gliwice

przez zwierzu_1986 » 2008-11-18, 23:30

Nom z podejściem pracodawcy do potencjalnego pracownika w Polsce niestety raczej nieciekawie jest-tyle moge powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń :nieok:
Im więcej masz na coś czasu, tym większa szansa że nie zdążysz tego zrobić

Avatar użytkownika
h8r
Forumowicz
 
Posty: 1597
Dołączył(a): 2007-11-04, 22:18
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

przez h8r » 2008-11-18, 23:39

Przynajmniej w moim zawodzie to jest tak, że ogłoszeń dużo, często oddzwaniają i zapraszają na rozmowy (mnie), jak przyjdzie to wymagań finansowych to koniec rozmowy, jak bym rzucił 2tysie to by się zapytali czy mogę jutro zacząć, jakbym chciał być śmieciarzem to bym nie studiował 5 lat. :( Najlepsze było jak poszedłem na rozmowe z kolesiem, w ogłoszeniu były podane widełki wynagrodzenia, większość wymagań spełniałem, przyszło do rozmowy o kasie, rzuciłem dolną granice z widełek, a koleś mówi mi, że nie ma szans. Prawda jest taka, że każdy szuka frajera co będzie zasuwał za połowe tego co inni, jak nikogo nie znajdą to zaczynają myśleć nad innymi.
200sx

Avatar użytkownika
drzewko
Forumowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2008-04-09, 19:55
Lokalizacja: Kraków

przez drzewko » 2008-11-19, 13:36

Witam,
Ja również od jakiegoś czasu szukałem pracy i nic ciekawego, ani godnego uwagi mi sie nie trafiło. Mało tego, stosunek wiekszosci pracodawców, był nijaki i nie otrzymywałem żadnych odpowiedzi. Mimo iż szukałem pracy w innym zawodzie niż mam i nic z tego nie wyszło, to postanowiłem że założe swój własny warsztat w swoim zawodzie i tak jestem Technikiem Mechanikiem Pojazdów Samochodowych naprawiajacym samochody, z dużym ukierunkowaniem na Hondy, a w szczegulnosci CRX. Robie wszystko : Remonty silników (Panewki itd...), łożyska w skrzyniach (oraz pozostałe), sprzęgła, wymiana olejów, płynów, elementy układów wydechowych, elementy układu kierowniczego, hamulcowego, zawieszenia, wymiana różnych podzespołów. I jak narazie jestem zadowolony choć na początku nie było łatwo no i mało klijentów, ze wzgledu na to iż dopiero od niedawna działam.
Zobaczymy jak to sie dalej potoczy, wrazie czego polecam się :)

Avatar użytkownika
Dr_
Forumowicz
 
Posty: 1173
Dołączył(a): 2006-07-30, 14:23
Lokalizacja: PL

przez Dr_ » 2008-11-19, 15:57

yondro napisał(a):Dziwne to strasznie, bo spelnialem az nadto ich minimalne wymagania, wybredni tacy ?? ze nawet porozmawiac czasu nie maja ??



Własnie problemem jest to, że twoje kompetencje są zbyt wysokie na stanowisko, które oferują. Czyli od razu wiedzą, że ktoś taki nie będzie u nich pracował za te grosze, które oferują.
Nie czarujmy się, poza kilkoma zawodami nie ma w prasie a tym bardziej w internecie ofert pracy o wysokim lub przynajmniej średnim wynagrodzeniu i dobrych warunkach.


Też jestem na etapie zapoznawania się z ofertami i widzę, że te same ogłoszenia pojawiają się notorycznie. Np. do firm ochroniarskim szukają ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności a na wysokie stanowiska ludzi z kilkuletnim dośw na podobnym stanowisku i w tej samej branży :) :)

Avatar użytkownika
Paco
Forumowicz
 
Posty: 269
Dołączył(a): 2007-05-16, 11:45
Lokalizacja: Gorzyce/Tarnobrzeg

przez Paco » 2008-11-19, 16:00

Dr_ napisał(a): a na wysokie stanowiska ludzi z kilkuletnim dośw na podobnym stanowisku i w tej samej branży :) :)


i najlepiej zeby to był student ostatnich lat studiów :rotfl:
Ostatnio edytowano 2008-11-19, 16:08 przez Paco, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
koniu
Forumowicz
 
Posty: 1825
Dołączył(a): 2005-08-08, 12:58

przez koniu » 2008-11-19, 16:07

Bo pracy po ogłoszeniach nie ma tak naprawdę co szukać. Trzeba wysyłać CV tam gdzie chce się pracować. Zresztą ci co szukają pracy widzą że ogłoszenia które pojawiają sie w prasie/necie są ciagle takie same - dla mnie to inna forma reklamy.
pozdr

Avatar użytkownika
Dr_
Forumowicz
 
Posty: 1173
Dołączył(a): 2006-07-30, 14:23
Lokalizacja: PL

przez Dr_ » 2008-11-19, 16:16

[quote="koniu"]Trzeba wysyłać CV tam gdzie chce się pracować. /quote]

z tym też bywa różnie:)

Znam pewną dużą firmę, w której takie CV ląduję na kupce w szafie a pracownicy sobie je przeglądają w przerwach i się z nich śmieją :)

Avatar użytkownika
zwierzu_1986
Forumowicz
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 2008-04-19, 20:15
Lokalizacja: Gliwice

przez zwierzu_1986 » 2008-11-19, 18:55

A jednak się udało-dziś dostałem robotę za godne pieniądze,w elastycznym wymiarze godzin w zawodzie (jako student automatyki i robotyki)...marzenie 8) -zobaczymy jaka będzie praktyka :razz:
Im więcej masz na coś czasu, tym większa szansa że nie zdążysz tego zrobić

saron22
Forumowicz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 2008-01-25, 01:48

przez saron22 » 2008-11-20, 00:30

ja od dluzszego czasu szukam pracownika i rzygac mi sie chce na slowo "pracownik" "BHP" "inspekcja pracy" "obowiazki pracownika" "obowiazki pracodawcy". Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. A dla tych, ktorzy wiecznie narzekaja ze maja kiepska prace, od dluzszego czasu nie moga znalezc pracu, maja slabe zarobki, zle godziny poracy itp itd mam tylko jedna rade: zakladajcie wlasne firmy!!! zatrudniajcie innych, niech oni na Was pracuja!!!! przciez przedsiebiorcy zarabiaja najwiecej i do tego nic nie robia!!! Wtedy dopiero zobaczymy ile kto jest warty... Pozdrawiam

Avatar użytkownika
pusty24
Forumowicz
 
Posty: 3487
Dołączył(a): 2006-01-13, 01:35
Lokalizacja: DUB/KRK/N.BRZESKO

przez pusty24 » 2008-11-20, 00:36

saron22 napisał(a):ja od dluzszego czasu szukam pracownika i rzygac mi sie chce na slowo "pracownik" "BHP" "inspekcja pracy" "obowiazki pracownika" "obowiazki pracodawcy". Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. A dla tych, ktorzy wiecznie narzekaja ze maja kiepska prace, od dluzszego czasu nie moga znalezc pracu, maja slabe zarobki, zle godziny poracy itp itd mam tylko jedna rade: zakladajcie wlasne firmy!!! zatrudniajcie innych, niech oni na Was pracuja!!!! przciez przedsiebiorcy zarabiaja najwiecej i do tego nic nie robia!!! Wtedy dopiero zobaczymy ile kto jest warty... Pozdrawiam




:ok: szef nic nie robi i ma kase 8)
plasko oczkowe 32 w kontakcie z szyba calibry powoduje zamieszanie!

USŁUGI BLACHARSKO LAKIERNICZE
889969661 503499363

  Następna strona
Posty: 38   •   Strona 1 z 3   •   1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Teraz jest 2024-04-19, 04:53