Falujące obroty

Posty: 2   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
mspd123
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-07-14, 19:17
Samochód: CRX Del Sol

Falujące obroty

przez mspd123 » 2017-03-23, 15:20

Cześć.
Mam problem z nierówną pracą silnika zarówno na zimnym i ciepłym silniku (obroty skaczą o ok.300rpm), co ciekawe dzieje się to tylko i wyłącznie w zakresie obrotów ~1800-2500. Uszczelka pod kolektorem ssącym jest nowa, silnik przeszedł remont generalny.
Komputer wyświetla błąd nr.14 tj. silnik krokowy- został wyczyszczony i sprawdzony na ,,sucho'' i wygląda na to że pracuje w całym zakresie. Interesuje mnie czy ów czujnik ma coś do pracy rozgrzanego silnika? Po zejściu ze ssania silnik pracuje równo na wolnych obrotach oraz w zakresie powyżej 3000 ale przy prędkościach obrotowych wspomnianych powyżej zachowuje się tak samo.
Z góry dzięki za pomoc.
https://www.olx.pl/oferta/polerowanie-felg-aluminium-wibracyjne-i-mechaniczne-usuwanie-lakieru-CID619-ID9wjLW.html#cc2faebc27

Avatar użytkownika
Kubersiu
Forumowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-12-19, 17:56
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: HOND CRX '91

Re: Falujące obroty

przez Kubersiu » 2017-03-23, 15:54

Hej, niedawno ja miałem podobny problem. Tyle że u mnie falowanie obrotów było w większym zakresie.
Dodatkowo gasł mi w trakcie jazdy.
Wymiana silnika krokowego + czyszczenie, a potem wymiana aparatu zapłonowego pomogła.

Silnik krokowy kosztował mnie 40 zł. Skoro piszesz że czyszczony był silniczek to ja bym wymienił. Ale ja nie jestem mechanikiem. Równie dobrze może być problem z filtrem paliwa, złym sterowaniem silniczka krokowego, etc...

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
Pozdrowienia
Kubersiu

Posty: 2   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Teraz jest 2024-03-29, 09:39