wymiana uszczelniacza wałka rozrządu - problem

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
tytoos
Forumowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): 2008-12-06, 17:44
Lokalizacja: Poznań

wymiana uszczelniacza wałka rozrządu - problem

przez tytoos » 2018-01-26, 17:05

Cześć, mam problem, co prawda nie dotyczy CRXa tylko Accorda, ale jednak temat uszczelniaczy jest "uniwersalny"
Wymieniałem ostatnio rozrząd, przy okazji wymieniłem wszystkie uszczelniacze (3 sztuki), bo już jakieś wycieki były, poza tym uważam, że dobrze takie rzeczy robić przyokazji.
Niestety cos nadal cieklo. rozebralem rozrzad i okazalo sie, ze leci z uszczelniacza walka. wymienilem go raz jeszcze, ale nadal leci :(
czy minimalnie krzywo zalozony uszczelniacz moze byc tego powodem? tak z 1 mm glebiej wlozony z jednej strony? czy musi byc idealnie rowno? nie wiem jaki inny powod moze byc :(
uszczelniacz NOK, rozmiary prawidlowe

Avatar użytkownika
orowiok
Forumowicz
 
Posty: 1042
Dołączył(a): 2009-06-13, 21:36
Lokalizacja: z gór
Samochód: ed9

Re: wymiana uszczelniacza wałka rozrządu - problem

przez orowiok » 2018-01-26, 21:36

Skoro cieknie to coś jest nie szczelne :) oczyściłes dobrze gniazdo przez założeniem nowego uszczelniacza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tytoos
Forumowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): 2008-12-06, 17:44
Lokalizacja: Poznań

Re: wymiana uszczelniacza wałka rozrządu - problem

przez tytoos » 2018-01-28, 14:36

tak, oczyscilem, tzn. przetarlem szmatka do czystego, uszczelniacz posmarowalem swiezym olejem i bylem w stanie wsunac go reka - oczywiscie nie zupelnie luzno, ale wciskalem go palcami mniej wiecej do polowy. dopiero jak pojawil sie spory opor to wzialem jakas dzwignie i wciskalem dalej. Z jednej strony wlasnie wsunal sie torche glebiej - chcialem na calosci wcisnac tak samo, ale nie bylem w stanie, wiec chyba jest lekko krzywo - moze z 1 mm (albo i mniej) z jednej strony mocniej osadzone

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Teraz jest 2024-03-28, 22:07