Słabe tylnie hamulce CRX del sol

Posty: 7   •   Strona 1 z 1
GreenTea
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-03-09, 21:03
Samochód: Honda CRX del sol

Słabe tylnie hamulce CRX del sol

przez GreenTea » 2017-03-09, 21:11

Siemka miał może ktoś już problem z tylnymi hamulcami w del solu?
Cylindrów jeszcze nie wyjąłem, ale chyba są w porządku, bo ładnie wychodzą i wchodzą.
Tarczy i klocków nie zmieniałem, ale też są jeszcze w porządku.
Pomysłów jakoś nie mam co to może być.
Solniczka ma kolektor siły hamowania?

Avatar użytkownika
kid
Forumowicz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2015-02-20, 09:25
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ED9

Re: Słabe tylnie hamulce CRX del sol

przez kid » 2017-03-09, 21:36

Na jakiej podstawie mówisz, że są slabe?

Avatar użytkownika
seku
Forumowicz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2014-09-13, 15:12
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Crx Del Sol

Re: Słabe tylnie hamulce CRX del sol

przez seku » 2017-03-10, 00:23

Ogolnie dupa w solce jest strasznie lekka i wydaje sie ze hamulce z tylu slabo hamuja i nawet na przegladzie wyjdzie slabo. Moja solka tez wgl nie hamowala a okazalo sie ze lewy tyl trzymal caly czas a prawy wgl nie lapal. Nowe tloczki ,tarcze i klocki i teraz mam brzytwe :D

GreenTea
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-03-09, 21:03
Samochód: Honda CRX del sol

Re: Słabe tylnie hamulce CRX del sol

przez GreenTea » 2017-03-10, 00:32

Mieszkam w Niemczech i robiłem przegląd. A poza tym mam dostęp do sprawdzenia hamulców w pracy. Ręczny hamuje lepiej niż nożny.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
qba_21
Forumowicz
 
Posty: 1786
Dołączył(a): 2007-02-17, 21:09
Lokalizacja: Ołobok/Świebodzin
Samochód: CRXEE8

Re: Słabe tylnie hamulce CRX del sol

przez qba_21 » 2017-03-11, 12:05

to normalne że ręczny lepiej niż nożny.
tył nie powinien lepiej hamować niż przód, jest dużo lżejszy, hamulec nożny nie powinien blokować tylnych kół, ręczny tak
Na pewno pomoże regeneracja i wymiana tarcz i klocków na lepsze ale nie spodziewaj się że auto będzie w miejscu stawać,
Najpiękniejszy widok dla oka.......... piękna kobieta w CRXie...... a jaka kobieta w CRXie nie jest piękna:D

GreenTea
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-03-09, 21:03
Samochód: Honda CRX del sol

Re: Słabe tylnie hamulce CRX del sol

przez GreenTea » 2017-03-11, 16:24

Czyli jak wcisnę pedał nożny do podłogi i przód jest na 100% zablokowany a tył na 50% to jest normalne? Bo mniej więcej tak to u mnie wygląda.

Avatar użytkownika
qba_21
Forumowicz
 
Posty: 1786
Dołączył(a): 2007-02-17, 21:09
Lokalizacja: Ołobok/Świebodzin
Samochód: CRXEE8

Re: Słabe tylnie hamulce CRX del sol

przez qba_21 » 2017-03-11, 23:13

a jak jedziesz 80km/hna mokrym asfalcie i zaciągniesz ręczny tak by Ci koła zblokowało to co się stanie?? Wiadomo jak masz abs jest trochę inna zasada.
Podczas hamowania ciężar auta przeniesiony jestna przód, tył jest odciążony, nie potrzebna jest wtedy taka duża siła jak z przodu by zablokować koła.
Jak jesteś na rolkach na przeglądzie rozkład masy auta pozostaje stabilny, nie to co podczas jazdy. Ważne by równo się rozkładałyprawa lewa
siły hamowania są dobrane optymalnie do ,,normalnego,, użytkowania auta, jak nie jeżdzisz po torze to nie ma sensu ingerować w kolektor siły hamowania czy większe heble.
Moim zdaniem kompleksowa regeneracja zacisków, wymiana tarcz i klocków na coś dobrego, wymiana płynu hamulcowego na now y(mało kto wymienia regularnie co 2 lata płyn hamulcowy, który traci swoje właściwości) ewentualnie wymiana przewodów na te w stalowym oplocie i jużodczujesz ogromną różnice.
Najpiękniejszy widok dla oka.......... piękna kobieta w CRXie...... a jaka kobieta w CRXie nie jest piękna:D

Posty: 7   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Teraz jest 2024-03-29, 12:17