Prak zasilania dla szyb i radia.

Posty: 4   •   Strona 1 z 1
Krzysiek_NS
Forumowicz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2009-12-25, 22:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Prak zasilania dla szyb i radia.

przez Krzysiek_NS » 2016-08-23, 11:36

Witajcie,
Pojawił mi się ostatnio problem, który "narasta". Najpierw nie działała prawa elektryczna szyba - okazało się że wypięła się z przycisku. Zdjąłem więc obudowę słupka i wszystko zrobiłem jak było. Po złożeniu okazało się że nie działają już obie szyby. Są podpięte dobrze (raczej bo wiele nie ma co tam namieszać). Dziś wsiadam do auta i dodatkowo nie ma zasilania w radiu.
Dodam tylko że elektryczne szyby były zakładane przez poprzednich właścicieli więc nie mają swoich bezpieczników w przewidzianym miejscu - gdzie mają nie wiem, nie znam się :)

Jakieś sugestie ? pomysły co sprawdzić i co może być winowajcą zamieszania ?

Pomocy :)

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
seku
Forumowicz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2014-09-13, 15:12
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Crx Del Sol

Re: Prak zasilania dla szyb i radia.

przez seku » 2016-08-23, 11:59

Sprawdz po wiazce czy nigdzie sie nie popalilo i moze znajdziesz bezpiecznik.

Krzysiek_NS
Forumowicz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2009-12-25, 22:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Prak zasilania dla szyb i radia.

przez Krzysiek_NS » 2016-08-23, 12:07

Kable sprawdzałem raczej nic nigdzie nie jest uszkodzone ani popalone. Jeden idzie do bezpieczników i jest przykręcony w wolnym miejscu - ale który bezpiecznik za to wolne miejsce odpowiada ? może zrobię zdjęcie dla podglądu sytuacji ?

Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

Re: Prak zasilania dla szyb i radia.

przez kiba22 » 2016-08-23, 16:57

Może głupie pytanie - sprawdzałeś bezpiecznik radia, ten w skrzynce bezpieczników samochodu oraz ten bezpośrednio na radiu?
CO do szyb - Twój problem to trochę wróżenie z fusów chyba, tym bardziej przy instalacji home-made :/
Sprawdź miernikiem, czy w wolnym miejscu na bezpiecznik jest napięcie i może spróbuj tam wsadzić jakiś 10A.
Nie sądzę, że to coś da bo gdyby stamtąd wypadł, to byś chyba zauważył ale kto wie ;)
Na koniec taka ciekawostka (a nóż widelec się przyda) - jak raz grzebałem przy drzwiach i odpiąłem wtyczkę od przycisków sterowania szybami kierowcy, to przestała działać również ta od strony pasażera ;)

Posty: 4   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-28, 23:08