Dach elektryczny

Posty: 2   •   Strona 1 z 1
FilipGdynia
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-11-21, 19:06
Samochód: CRX Del Sol MOTEGI

Dach elektryczny

przez FilipGdynia » 2017-03-04, 21:56

Cześć,

Od razu napisze, że będzie to może trochę dłuższa historia. Nie znalazłem tutaj takiego tematu więc tworze nowy ale gdyby się okazało że jednak gdzieś jest to proszę o skierowanie mnie tam i usunięcie tego. Liczę na odpowiedź kogoś, kto wyjątkowo zna się na transtopie. Do rzeczy...

Posiadam del sola z elektrycznym dachem i chciałem go dzisiaj otworzyć (w końcu robi się coraz cieplej ;-)) Wszystko szło pięknie do etapu w którym unosi się dach. Uniósł się już kilka centymetrów i nagle się wszystko zblokowało. Nie dało się tego ani kontynuować ani cofnąć. Zostałem więc z uniesionym bagażnikiem, uniesionym dachem i opuszczonymi szybami (w trakcie procesu składania/rozkładania nie da się ich używać). Zdjąłem dach ręcznie i moim oczom ukazał się widok następujący- w mechanizmie unoszenia dachu bolce które są połączone mostkiem musiały nie równo działać i jeden się podniósł natomiast drugi nie. Pod wpływem siły mostek się delikatnie wygiął i mechanizm zablokował się na amen. Nawet śrubokręt nie pomógł, po prostu nawet nie drgnęło. Rozkręciłem go i okazało się, że praktycznie zmieliła się cała plastikowa zębatka. Zdjąłem więc cały ten mechanizm ale żeby dojechać jakoś do domu schowałem dach do bagażnika a sam bagażnik opuściłem ręcznie. To nie koniec problemów, ponieważ komputer wciąż chyba myślał, że ja składam/rozkładam dach i ciągle pikał sygnał dźwiękowy. Wyjąłem bezpiecznik i wciąż pikało więc odłączyłem akumulator i po ponownym podłączeniu pikanie ustało i dodatkowo odblokowały się szyby ale wciąż (wydaje mi się, że przez ręczne opuszczenie bagażnika) świeci się jego kontrolka (tak jakby był otwarty pomimo bycia zamkniętym) Tutaj więc moje pytania- czy ktoś z was posiada może na sprzedaż (lub wie gdzie takie coś dostanę) zębatki do mechanizmu unoszenia dachu LUB sam mechanizm w całości i druga sprawa- czy wiecie jak zlikwidować świecenie się kontrolki bagażnika? Bo pomimo ręcznego zamknięcia komputer cały czas uznaje to za proces używania transtopu i nie mogę go nawet podnieść za pomocą kluczyka.

Nie jestem jakimś wielkim znawcą ale liczę na jakiekolwiek pomocne odpowiedzi, z góry dzięki

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Dach elektryczny

przez akMe » 2017-03-05, 01:39

Zebatek samych nie kupisz- predzej szyny/ mechanizm.
Chinczyk moze miec, jak nie to ja moge Ci jakis z wysp ogarnac.
Czy pikajaca kontrolka nie jest podpieta czasem pod "czujnik" otworzonych drzwi?

Posty: 2   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Teraz jest 2024-03-29, 14:51