CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

Posty: 10   •   Strona 1 z 1
CinekLPU
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2017-04-05, 13:08
Samochód: Widmo

CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez CinekLPU » 2017-04-18, 19:44

Witam Was serdecznie.
Mam na imię Marcin i od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem HONDY CRX (ED9) 1.6 16v (D16Z5) :) Niedługo przedstawię auto w odpowiednim dziale a na ta chwilę mam pytanie. Dokładnie chodzi o to , że po zakupie auta chciałem sprawdzić kompresję silnika i udało się. Wyniki były pozytywne...lecz po sprawdzeniu kompresji wyskoczył mi CHECK ENGINE i po uruchomieniu silnika nie gaśnie. Kompresję sprawdzałem jak pewien kolega na forum opisał. Przed sprawdzaniem odłączyłem kostki (pokażę na zdjęciu podglądowym) i wtedy była mierzona kompresja. Przy okazji wymienione zostały świece na nowe (po sprawdzeniu kompresji) i dokręcone siłą 28 NM. Dodam iż teraz silnik troszeczkę dłużej odpala. Zostawiałem odpiętą klemę akumulatora na ponad 30 min i nic , wyjmowałem bezpiecznik HAZARD i również to samo.Nie wiem o co chodzi...Wy jesteście mądrzejsi więc pomóżcie :) Wrzucam zdjęcie podglądowe które kostki zostały odpięte ( dwie lewe i dwie prawe). Pozdrawiam
Obrazek

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez Masny » 2017-04-18, 20:10

Siemanko!
Pod dywanikiem pasażera znajduje się dioda inforująca o konkretnym błędzie. Odpal silnik i policz liczbę długich i krótkich "piknięć"

CinekLPU
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2017-04-05, 13:08
Samochód: Widmo

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez CinekLPU » 2017-04-18, 20:41

Okej. Tak zrobię.. z tego co pamiętam to krótkie "piknięcie" to liczba np.4 a dłuższe to już liczba dziesiąta? czy odwrotnie ?

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez Masny » 2017-04-19, 08:21

Tutaj wszystkie potrzebne informacje
specyfikacje.php?sec=crx_2g_ecu_codes_vtec

(kody do VTECa, ale prawda jest taka, ze tylko te są poprawne)

CinekLPU
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2017-04-05, 13:08
Samochód: Widmo

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez CinekLPU » 2017-04-26, 13:05

Hejka. O to wyniki diody informującej.
https://www.youtube.com/watch?v=1xlzN6MLf9o

Z kodów wynika ,że to ----- 8 ,TDC Position (Top Dead Centre Sensor) defective circuit or unplugged / defective sensor czyli tłumacząc mniej więcej ---- Obwód uszkodzony TDC (górny martwy czujnik centralny) lub nieprawidłowy / uszkodzony czujnik ---- czy pomożecie dokładniej to przetłumaczyć ? I co mogło być tego przyczyną podczas sprawdzania kompresji (i wymiany świec j/w) ? A może jakiś styk nie styka ?:P heh
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez Masny » 2017-04-26, 16:38

O ile dobrze pamiętam to ja to miałem i winnym był uszkodzony aparat zapłonowy

EDIT: tak, upewniłem się - miałem identycznie wskazanie komputera i faktycznie po wymianie aparatu zapłonowego problem się rozwiązał.

CinekLPU
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2017-04-05, 13:08
Samochód: Widmo

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez CinekLPU » 2017-04-27, 00:29

Super. Dzieki wielkie za podpowiedź (wielkie piwo sie należy) . Niestety w piątek wyjeżdżam do Włoch więc aparat wymienimy dopiero po moim powrocie. Oczywiście zdam relacje z wymiany itp. P.s-taka ciekawość, co moze być uszkodzone w aparacie, że jest przyczyną błędu lub złego odczytu? Pozdrowienia

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez Masny » 2017-04-27, 05:58

Niestety, to już wykracza poza moją wiedzę; ale myślę, ze są na tym forum bardziej kumaci ludzie i oni powinni się wypowiedzieć na ten temat.
Również pozdrawiam :)

EDIT: możesz jeszcze sprawdzić czy wszystko na pewno dobrze podpiąłeś w manualu:
http://www.carenthusiast.com/crxuk/CRX_ ... Manual.pdf

CinekLPU
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2017-04-05, 13:08
Samochód: Widmo

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez CinekLPU » 2017-04-27, 12:32

Wielkie dzięki. Będziemy działać po powrocie :) pozdro

CinekLPU
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2017-04-05, 13:08
Samochód: Widmo

Re: CHECK ENGINE po sprawdzaniu kompresji.

przez CinekLPU » 2017-05-13, 15:24

Witam. więc po powrocie z wczasów zabrałem się za ten błąd. Zanim zacząłem wykręcać aparat itp ..postanowiłem pójść najpierw najprostszą drogą czyli przeczyścić styki w kostkach od aparatu. Jeden PIN był zaśniedziały więc został wyczyszczony, potraktowany preparatem do styków, druga kostka również opryskana preparatem. Dzisiaj wsiadam do auta i co ? I auto pięknie odpala i juz nie pojawia się CHECK ENGINE. Dziękuję Wam za pomoc i podpowiedzi. Udało się :) pozdro
TEMAT MOŻNA UZNAĆ ZA ZAMKNIĘTY.

Posty: 10   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Teraz jest 2024-03-28, 13:00