Przekładka elektryki

Posty: 2   •   Strona 1 z 1
Ten od żony
Forumowicz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 2016-09-11, 16:05
Lokalizacja: Katowice
Samochód: ED9, D16Z5

Przekładka elektryki

przez Ten od żony » 2017-05-05, 14:43

Pojawiło się światełko w tunelu, że będę mógł podmienić oryginalną elektrykę (lusterka, szyby, trójkąty, przełączniki itd.) z ceeRki znajomego, na moja manualną. Jeszcze kiedy miałem civa 4g , właśnie z elektryką, ściągałem wszystko w różnych celach wielokrotnie i "knify" miałem ogarnięte w 100%. Niestety od tego czasu wody sporo upłynęło, a że będę to musiał zrobić dosyć prędko, pytanie o ewentualne wskazówki, rady, by nic nie pourywać, niczego nie zapomnieć.

Na pewo podmieniamy lusterka, trójkąty, boczki, sterowanie lusterkami, mechanizm szyb (samą szybę bez problemu zostawię?), przełączniki, wiązkę, zdaje się przy skrzynce z bezpiecznikami, do wersji z elektryka była taka mała doczepka? Coś jeszcze?

I pytanie lamy - jak ściągnąć korbkę od szyb? na siłe wysunąć?

Pozdrowienia,
Grzegorz

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Przekładka elektryki

przez Masny » 2017-05-05, 15:25

Z korbką też miałem początkowo gigantyczny problem. Jednakże jest prosty trik - wkładasz pod rączkę (rączkę, a nie rączkę i podkładkę) jakąś szmatkę i kręcisz w około. W koncu spinka ktora blokuje korbkę wyskoczy :)
edit: od 40 sekundy https://www.youtube.com/watch?v=rJb39PZEHAs (w tym wypadku spinka została mu w środku rączki, ale mi wyskoczyla)

Sposób brzmi troche głupio ale serio działa bo sam tak korbki zdejmuje

Posty: 2   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-29, 13:24