Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum
Luźno o wszystkim... Tematy w ktorych nikt sie nie odezwal od 30 dni, sa automatycznie usuwane.

Posty: 53   •   Strona 3 z 4   •   1, 2, 3, 4
Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez wrobellos » 2016-01-27, 22:25

co do skrzynki to w ustawieniach jest gdzies ze mozna zrobic zeby usuwalo najstarsze pw na miejsce nowych - sam sobie tak ustawilem i dziala !!

Avatar użytkownika
orzech007
Forumowicz
 
Posty: 640
Dołączył(a): 2011-05-06, 23:17
Lokalizacja: Warmia Mazury
Samochód: CRX EE8

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez orzech007 » 2016-02-04, 22:25

Apel !
Skrzynka pw obecnie ma 50 pw max, moja propozycja to zwiekszenie jej do 100 pw.
Wydaje mi sie że ta ilość bedzie wystarczajaca.
Jak Malcolm wszystko zaakceptuje, to Mac zmieni pojemność skrzynki na dniach :D
Co Wy na to ?
Temat cały czas aktualny, smialo mozna dopisywac propozycje zmian na forum ;) Lista miała być zamknięta pod koniec Stycznia, ale poczekamy do końca Lutego i machina zmian ruszy :D
Części EE8/EE9

Avatar użytkownika
orzech007
Forumowicz
 
Posty: 640
Dołączył(a): 2011-05-06, 23:17
Lokalizacja: Warmia Mazury
Samochód: CRX EE8

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez orzech007 » 2016-02-09, 20:11

Decyzja w w kwestii pojemnosci skrzynki zapadla , także od dzisiaj mamy limit po 100 wiadomosci w folderze wyslanych/odebranych ;)
Części EE8/EE9

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez ptyk05 » 2016-02-09, 20:35

To elegancko. Nie bedzie trzeba tak często czyścić :D

Avatar użytkownika
Berbo
Forumowicz
 
Posty: 2013
Dołączył(a): 2008-07-16, 20:18
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Cyber ED9

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez Berbo » 2016-02-09, 22:47

orzech007 napisał(a):
Berbo napisał(a):dzięki.
Orzech dałoby rade poprosic przy kolejnym update zeby ten "url" został dodany?

Tak, juz dopisuje do listy :) Dalszą dyskuję na temat zmian można prowadzić w tym temacie viewtopic.php?f=39&t=72446&p=639741#p639741 :D Zapraszam ;)

co z tym :D?
EE8 https://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=70671
ED9 https://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=37274
http://empireracing.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=254&p=1440&hilit=berbo#p1440

Avatar użytkownika
orzech007
Forumowicz
 
Posty: 640
Dołączył(a): 2011-05-06, 23:17
Lokalizacja: Warmia Mazury
Samochód: CRX EE8

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez orzech007 » 2016-02-10, 08:53

Berbo napisał(a):
orzech007 napisał(a):
Berbo napisał(a):dzięki.
Orzech dałoby rade poprosic przy kolejnym update zeby ten "url" został dodany?

Tak, juz dopisuje do listy :) Dalszą dyskuję na temat zmian można prowadzić w tym temacie viewtopic.php?f=39&t=72446&p=639741#p639741 :D Zapraszam ;)

co z tym :D?


To będzie zrobione po zamknieciu listy pod koniec Lutego :D
Części EE8/EE9

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez Masny » 2018-02-06, 10:26

Może to jakiś mój trzask, ale ostatnio zauważylem, że chyba została poczyniona zmiana na forum. A mianowicie dział "Nasze CRXy" znika po wylogowaniu a i tematy w nim zawarte nie są nawet dostępne w panelu po prawej stronie (ostatnie odpowiedzi).

Czemu tak jest?

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez wrobellos » 2018-02-06, 12:17

zeby nikt przypadkowy nie zagladal i nie ogladal co kto ma zrobione, na innych tez tak jest, ckpl np caly znika po logout'cie

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez Masny » 2018-02-06, 13:17

Tak właśnie myślalem.

Nie uważam jednak tego za pomysł do końca trafiony. Dlaczego?

Moim zdaniem problemem jest tutaj... Facebook. Pochłania on ogromny ruch w sieci, którego znaczna część była przeznaczona wcześniej na przeróżne fora tematyczne, takie jak to, na którym znajdujemy się aktualnie. I niby nie ma w tym nic dziwnego - wszak latwiejsze w obsłudze wypiera gorsze (do każdego z for trzeba mieć osobne konto (upraszczam) podczas gdy do Fejsa wystarczy jedno i mamy dostęp do całej zawartości z każdej kategorii na świecie (pomijam zamkniete grupy) ). A ludzie są leniwi, nie lubią się wysilać.

Pamiętajmy jednak co jest największą zaletą for internetowych. SPOŁECZNOŚĆ, w której zazwyczaj zawsze się trafi ktoś, kto zna odpowiedź na jakieś pytanie związane z problemem itp. I owszem, to samo w uproszczeniu oferuje Facebook. Kruczek kryje się natomiast w postaci katalogowania tych informacji. Na Fejsie informacja żyje zaledwie chwile - potem przepada w gąszczu śmieci, nie jest wyświetlana w wynikach google, co za tym idzie - po niedługim czasie jest nie do odnalezienia przez osobę trzecią.
Fora natomiast mają tę zaletę, że informacja jest katalogowana, łatwa do wyszukania w Google, dzięki czemu ktos potrzebujący pomocy/odpowiedzi o wiele szybiej i na pewno wygodniej znajdzie ją tutaj.

Ale co to ma do rzeczy?

Chodzi o zachęcanie ludzi do używania for. Na moim przykładzie mogę powiedziec, że jedna z najbardziej odrzucających mnie rzeczy w interenecie to blokada dostępu do czegoś. Coś na forum musi mnie zachęcić do założenia konta i uczestniczenia w życiu i tworzeniu zwartości forum.
O ile w naszym wypadku zablokowany został tylko dział "Nasze CRXy" więc pół biedy (ale czy na pewno? Ktoś obcy tutaj przyjdzie z chęcią pochwalenia się samochodem, ale zobaczy, ze dział, który najbliższy jest pokazywania samochodu to "nasze Hondy i inne pojazdy" gdzie praktycznie zarósł już on pajęczyną. A martwe forum nie zachęca użytkownika do założenia konta. I taki typek ucieka na fejsa, gdzie jego wiedza przepada).

Aby wszelka informacja żyła dłużej (ba, nawet po śmierci forum jest takie coś jak waybackmachine) i była łatwiejsza do znalezenia uważam, że trzeba zachęcać ludzi do użytkowania i wylewania swojej wiedzy na forach, gdzie można wszystko w pare chwil znaleźć.

Rozumiem natomiast, że główną przyczyną blokowania tego działu była chęć zabezpieczenia aktualnych już użytkowników przed nieprzyjemnościami płynącymi z kradzieży auta lub części przez osoby postronne, nie związane z forum, które tylko tutaj szukały ofiar. I to popieram

Także trochę dylemat - czy zachęcać nowych użytkowników do zakładania kont i dzielenia się informacjami - czy chronić aktualnych użytkowników.
-----------------------------
Chociaż w sumie całkiem sprytnym rozwiązaniem była by blokada działu "Nasze CRX", ale pozostawienie go widocznym (a nie tak jak teraz, że znika kompletnie)
-----------------------------

Wiem, rozpisałem się troche z nosa, ale chyba każdy przyzna, że coś jednak na rzeczy jest z tym Facebookiem...

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez dj-napster » 2018-02-06, 16:25

Teraz jest dobrze, bez blokady każdy po wpisaniu w Google loginu widzi wszystko. Powinno być jak na innych forach i jest teraz dobrze. Jest dużo zdjęć i informacji które nie powinny być widoczne dla wszystkich wszędzie.

Masny, mylisz się z tym zachęcaniem, jak ma być po staremu to ja odpuszczam prowadzenie tematu.

Ten dział też powinien być niewidoczny.

Avatar użytkownika
suchozaur
Forumowicz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2016-04-28, 07:05
Samochód: CRX ED9

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez suchozaur » 2018-02-06, 18:14

Na facebooku masz grupy tematyczne zamkniete aby zobaczyc zawartosc musisz poprosic o przyjecie do grupy... Wiec tez nie zachecają nieznajomych a mimo to grupy zyją... A co do kwestii wyszukiwania ofiar kradziezy.. Kazdy moze sie zarejestrowac na forum i szukac ofiar do woli... Masz w planach spisywac nr dowodów przy rejestracji na forum jak by to mialo cos pomóc? Wszystko co wrzucasz do sieci robisz to na swoją odpowiedzialność... A bardziej niz to, ze skroją Ci fure bo widzieli na forum obawiał bym ze skroją ci hajsy z konta bo robiles przelew z darmowych wi fi na miescie...
Moje ED9:
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=74079&p=650530&hilit=pche%C5%82ka#p650530
Insta: @suchozaur_crx
Obrazek

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez dj-napster » 2018-02-06, 18:30

Nawet nie chodzi o kradzież a o to że każdy wszystko widzi, co masz, co kupiłeś itp.

Jak chcesz możesz sam tu czekać na Niemca :)

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez -venom- » 2018-02-06, 20:44

Bardzo dobrze, że ktoś to w końcu poprawił.

Powinniśmy natomiast odblokować dział sprzedam dla wszystkich. Jest tak mało części, że nie ma co sobie jeszcze ograniczać rynku wtórnego.
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez Masny » 2018-02-07, 09:25

Żeby nie było - absolutnie nic do zablokowania działu "Nasze CRX" nie mam; jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa to lepiej dmuchać na zimne (mimo, że prawdopodobieństwo kradzieży związanej bezpośrednio z namierzaniem celu przez internet jest raczej niewielkie)

suchozaur napisał(a):Na facebooku masz grupy tematyczne zamkniete aby zobaczyc zawartosc musisz poprosic o przyjecie do grupy... Wiec tez nie zachecają nieznajomych a mimo to grupy zyją...


Takie grupy to dla mnie ewenement szczerze mówiąc. Za czasów kiedy jeszcze miałem fejsa i czynnie się udzielałem to należałem do paru grup. Spam i ogólne nierozgarnięcie jakie tam odchodziło to głowa mała. Wysnuć mógłbym nawet hipoteze, że ludzie należą w sporej części do grup zamkniętych tylko po to, żeby czuć się wyjątkowymi wybrańcami : D
I tak, gdzieś między spamem a spamem może i znajądą się przydatne informacje. Ale kto będzie je w stanie znaleźć...

Avatar użytkownika
suchozaur
Forumowicz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2016-04-28, 07:05
Samochód: CRX ED9

Re: Pomysły/Uwagi/Sugestie dotyczące forum

przez suchozaur » 2018-02-07, 10:08

Masny i tu również się nie moge zgodzic. Korzystam z grup związanych z moimi pozostałymi hobby i bardzo często byly bardzo pomocne.
Ale fakt grupy facebookowe zwiazane z Hondą, tuningiem itp. Mają raczej marny content a i srodowisko specyficzne, kazdy chce byc bardziej cwany od drugiego.
Moje ED9:
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=74079&p=650530&hilit=pche%C5%82ka#p650530
Insta: @suchozaur_crx
Obrazek

  Poprzednia strona   Następna strona
Posty: 53   •   Strona 3 z 4   •   1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Teraz jest 2024-03-19, 16:02