Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a
Luźno o wszystkim... Tematy w ktorych nikt sie nie odezwal od 30 dni, sa automatycznie usuwane.

Posty: 13   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
EvilGucio
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2010-01-09, 21:11
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Samochód: CRX ED9 '90

Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez EvilGucio » 2017-01-26, 18:43

Cześć wszystkim! Temat może i trochę nietypowy bo te samochody to dwa różne światy ale chciałbym kupić Del Sola i pobawić się z D16Z6 (póki jeszcze nie jestem za stary) - chodzi o dostępność części, wiele rożnych możliwości, sprawdzonych rozwiązań, dostępności informacj a także ceny i tak dalej, z moim F20A4 nawet nie ma co robić lub po prostu mija się to z celem i zaczyna dopiero po zakupie H-Serii a samochód który wygląda a nie do końca jedzie średnio mnie bawi więc nie inwestuje w wypasione felgi czy ''zglebienie'' samochodu co by było ''grubo''. Jak to jest z tą Del-Solką? Daje frajdę? Zawsze chciałem CRX'a II-GEN i generalnie kręcą mnie takie szybkie puszki ale przesiadka wiąże się ze sprzedażą Prelude więc szybko musiał bym o niej zapomnieć. Od jakiegoś czasu szukam, opinii, wśród znajomych i tak dalej i nadal nie mogę podjąć decyzji :(
<3 CRX

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez wrobellos » 2017-01-26, 19:46

jak chcesz miec frajde z jazdy i auto ktore nie traci wartosci to tylko IIgen

Avatar użytkownika
seku
Forumowicz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2014-09-13, 15:12
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Crx Del Sol

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez seku » 2017-01-26, 20:19

Tylko jezeli zdecydujesz sie kupic II gena musisz szykowac +/- 10-15 tys zeby cos wartego uwagi(ja tez chorowałem i wkoncu kupilem del sola). Del solke kupisz taniej ale nie wiadomo co bedzie za kilka lat , narazie ceny stoja w miejscu.

Avatar użytkownika
EvilGucio
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2010-01-09, 21:11
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Samochód: CRX ED9 '90

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez EvilGucio » 2017-01-26, 21:51

Zgadzam się z II GEN'em był moim marzeniem, przesiedziałem całe dnie na tym forum jak byłem młodszy i mogłem za niego nerkę oddać byle go mieć tak bardzo na niego chorowałem ale te czasy już minęły i uważam, że teraz spóźniłem się z jego zakupem a perspektywa wydania 10 TYŚ na ED9 w które i tak pewnie trzeba będzie wkładać już aż tak do mnie nie przemawia więc pozostanie w sferze marzeń i kiedyś tam może takiego kupie i postawie w garażu.
<3 CRX

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez dj-napster » 2017-01-26, 23:40

w del sola też trzeba będzie wkładać jak w każdego starocia,

zamiast wsiadać w gorsze to wsadź lepiej H22 do tej Prelude i zobaczysz różnice. Ja bym nie brał del sola bo wygląda śmiesznie i nic nie oferuje oprócz szpanu że dach sie zdejmuje i tylna szyba się otwiera. babski samochodzik i tyle :)
Jeździ się na 99% gorzej niż w Prelude (miałem Civic 5 i prelude IV H22 więc wiem jaka jest róznica).

Co innego CRX II gen ale to już pojazd hardkorowy dla ludzi o mocnych nerwach i dupach podczas pokonywania ubytków w jezdni :D

chudzina
Forumowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2012-11-07, 18:25
Lokalizacja: Tarnów / małopolska

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez chudzina » 2017-01-27, 00:13

tu się z napsterem nie zgodzę - zdejmowany dach to jest absolutna bomba, ale to oczywiście zależy co kto lub - dla jednego to szpan, dla innego czysta przyjemność (pewnie wszyscy ci frajerzy z roadsterów kupują tylko dla szpanu, zero przyjemności bez dachu, na głowę karwasz pada!) ;) no i jak jedzie nim baba, to jest babskie, jak chłop, to chłopskie.

fajnie się toto prowadzi, ale nie jest tak brutalne i wyścigowe w swoim charakterze, jak prela IV. jak masz ochotę na uśmiechnięty samochodzik dla przyjemności, to polecam (chyba, że musisz coś udowadniać światu i mieć wyłącznie chłopskie wozy, he he).
ale jeśli chcesz mieć bolid, to trzeba w to będzie włożyć sporo kasy, a i tak nie będzie super (miękka konstrukcja). chcesz mieć super zapierdalacza, to bierz jakiegoś civa5gen z mocną aparaturą pod maską. nie są tak przewartościowane jak crxIIgen i można kupić coś dobrze zachowanego/porobionego w sensownej kasie, podczas gdy ceny IIgena już dawno odkleiły się od zdrowego rozsądku. ilość i ceny części zamiennych też pozostawię bez komentarza.
no i jajka to naprawdę samochody z jajem. mam poza delsolem i choć jest w gorszym stanie, niż wychuchana solniczka, to uwielbiam wsiadać w jajo, skoncentrowna w małej, lekkiej skorupce radość z jazdy :)

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez dj-napster » 2017-01-27, 00:52

Prelude wyścigowa? <LOL>
zwykłe coupe nie mające wiele wspólnego ze sportem.

Myślę że najlepiej będzie samemu obejrzeć i przyjechać sie del solem, bo ludzie lubią nawet Trabanta.

Avatar użytkownika
PifPafSratatata
Forumowicz
 
Posty: 645
Dołączył(a): 2009-09-10, 22:20
Lokalizacja: Szamotuły
Samochód: CRX ED9

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez PifPafSratatata » 2017-01-27, 01:24

Zaden del sol chłopie!! Zdejmiesz dach i masz co.... ?? przyjemność z jazdy??? a jak kupisz forda k cabrio, albo lepiej colta cabrio ( są takie) i zdejmiesz dach to tez bedziesz miał przyjemnośc z jazdy?? Dach (czesto cieknący i hałasujący) to zaden argument. a jak chcesz sie pobawić, to wezmiesz megane cabrio czy gokarta?? takie troche przegięte to porównwnie, wiem, ale del sol jest mniej "agresywny" w prowadzenu, co nie służy raczej dobrej zabawie, przynajmniej wg mnie, ale na jego korzyść przemawia niższa cena i czesto lepszy stan ze wzgledu na wiek, II gen ma jakis bagażnik, 2 kleczące miejsca z tyłu puki nie wybebeszysz, dostęp części taki sam, a sylwetka.... hmmm... Bez obrazy dla właściceli, ale kazdy ma prawo miec swoje zdanie, wiec ja wyraże swoje. Auto dla kobiety, co prawda moja zona pojezdziła 5 miesiace i zazyczyła sobie czerwony metalic citoena C2.... czyli nie zawsze, ale sylwetka jak w rowerze damskim niestety troche jest:/
NO HONDA - NO LIFE

SĄ OSIĄGI - JEST IMPREZA:)

http://reksikk.fotosik.pl/zdjecia/8
http://www.youtube.com/watch?v=6jcBv0jrgHs&feature=related

Avatar użytkownika
Hitman
Forumowicz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2013-05-22, 18:41
Lokalizacja: Tarnów
Samochód: ITR DC2 / CTR FN2

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez Hitman » 2017-01-27, 22:41

Bier REXa warto troche przybidować dla tej frajdy i wyglądu B) , ewentualnie zelazko, chociaż łatwiej będzie z rexem bo bedziesz miał odrazu a9 a taka zdrowa po lekkich modach fajnie goni

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez Vincent » 2017-01-28, 01:59

CRX jaki by nie był sprawia frajdę z zapierdalania . Miałem trzy ED9 ,Jednego EE8 i teraz upalam solkę . Ganiam z ekipą i nie odpuszczam 2 gen z A9 . Ale zeby tak się bawić trzeba wpompować trochę kasy . Żeby był naprawdę konkret , polecam EE8 . Dostepność części do CRX-ów jest praktycznie nieograniczona , od serii po tuning . Wystarczy zajrzeć na AKR Performance .NL , tylko zamawiasz i masz co chcesz . My już kilka lat współpracujemy i mamy rabat :-).

Avatar użytkownika
EvilGucio
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2010-01-09, 21:11
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Samochód: CRX ED9 '90

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez EvilGucio » 2017-02-05, 18:44

Dzięki wszystkim za opinię, co do Civica to temat mi znany - miałem EG kilka lat i mam dosyć Civiców i tego co ludzie z nimi robią, jak dla mnie za bardzo oklepane mimo, że możliwości mnóstwo a dobrze pokopane naprawdę przyjemnie pojedzie. Del-Sol szczerze to nigdy za bardzo mi się nie podobał ale ostatnio bardziej się do niego przekonałem, mimo wszystko przemyślałem temat i stwierdziłem, że jednak będę szukał poliftowego ED9 do 10TYŚ czyli tego co zawsze chciałem, razem z użytkownikiem tego forum i byłym posiadaczem Rexa lunatiq - pewnie trochę to zajmie ale jak teraz go nie kupie to już nigdy, przez Prelude zrobiłem się za bardzo wygodny już do tego stopnia, że brak wspomagania czy elektrycznych szyb dyskwalifikował samochód (w EG też miałem full elektryke) ale czy to aż takie ważne? Będe swoją sprzedawał pod koniec Lutego, być może ktoś będzie się chciał zamienić za ED9 w co wątpię. Pozdrawiam!
<3 CRX

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez Vincent » 2017-02-12, 00:23

Jak kochasz elektrykę , to polecam EE8 , ale taki zakup to co najmniej 20k . Złoma kupisz trochę taniej . Zdrowego , zadbanego ED9 do 10 k też nie znajdziesz , nie te czasy :-) Zamiana fajnego rexa za pralkę ? nie licz na to . Sprzedaj pralkę i zbieraj kasę .

pindeL
Forumowicz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 2012-03-25, 13:00
Lokalizacja: Kraków / Nowy Sącz
Samochód: Honda crX Del Sol

Re: Przesiadka z Prelude IV na Del Sol'a

przez pindeL » 2017-02-12, 01:34

Del Sol, dla klimatu polecam, bez dachu fajnie się jeździ, po prostu inaczej, niecodziennie...taki bonus w 10s, pod maską- seria jak to seria, wystarcza , cudów nie będzie.
Upodobania są różne :) zależy co chcesz uzyskać , jak chcesz cisnąć zakręty to nie del sol, jak chcesz być najlepszy na światłach to nie del sol, ale jak chcesz pojechać na wycieczkę słuchając muzyki w innej wersji to ją kup. W lecie zabawa, w zimie bez problemu, szybo ciepło 1m2 do ogrzania :) jak dbasz to problemów z dachem brak.
Był Rexio ED9 , obecnie Del Sol

Posty: 13   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Teraz jest 2024-03-28, 21:20