PC - ktoś się zna?
Luźno o wszystkim... Tematy w ktorych nikt sie nie odezwal od 30 dni, sa automatycznie usuwane.

Posty: 8   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

PC - ktoś się zna?

przez kiba22 » 2017-06-02, 15:44

Siema.
Ziomeczki, zna się ktoś dobrze w branży IT, konkretnie na podzespołach komputerowych?
Zastanawiam się nad stacjonarką ponieważ lapek i tak wiecznie na zasilaniu, leży w jednym miejscu i nigdzie go nie biorę.
Może ktoś coś w temacie doradzić? Poza wujkiem google ;)

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: PC - ktoś się zna?

przez Masny » 2017-06-02, 17:18

Pytaj, coś się poradzi :)

Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

Re: PC - ktoś się zna?

przez kiba22 » 2017-06-02, 17:43

Szukam sprzętu, który za kilka lat będzie można ulepszyć.
Zestaw gamingowy ponieważ komp ma służyć do neta, pracy jak i ma zastąpić konsolę ;)
Będzie stał na szafeczce RTV, koło TV i do niego będzie podpięty (PANASONICa 50" FULL HD LED).
PC obsługiwany będzie bezprzewodową klawiaturą i myszką z kanapy.

Polecony przez najomego kolo w sklepie zaproponował mi taki oto zestaw:
- Procesor INTEL® Core™ i5-7600K Kaby Lake 3.80GHz 6MB LGA1151 BOX
- Płyta Gigabyte GA-H270-Gaming 3
- Pamięć DDR4 Kingston HyperX FURY Black 8GB
- Dysk Toshiba P300 1TB
- Dysk SSD Silicon Power S55 120GB 2.5" SATA3 (550/420) 7mm
- Nagrywarka LG
- Obudowa ZALMAN Z1 NEO
- Zasilacz ZALMAN ZM600
- Karta VGA Gigabyte GTX1050Ti OC 4GB
- WENTYLATOR Z RADIATOREM DO PROC. INTEL HEATPIPE TITAN
Cena: 3600PLN

Nagrywarka odpada bo niepotrzebne mi napędy optyczne (-70PLN).
Ew. mogę wsadzić ten sam procesor o niższym taktowani 3,40GHz - wtedy odpadnie dodatkowe chłodzenie (-100PLN) oraz sam procek tańszy o -200PLN.
Co sądzisz o powyższym, ewentualnie myślę wrzucić ten słabszy procek a zaoszczędzone 300PLN zainwestować w dodatkowe 8GB RAM?

Avatar użytkownika
Marek94
Forumowicz
 
Posty: 447
Dołączył(a): 2013-04-10, 21:35
Samochód: EE8,1g,ap1,cd7

Re: PC - ktoś się zna?

przez Marek94 » 2017-06-02, 18:52

Maiłem już tego trochę więc się wypowiem komp ile kasy nie utopisz to za kilka lat jego ulepszanie będzie jak wyrzucie kasy w błoto bo to zasilacz za słaby do karty czy procka to Socket procka już przestarzały a to szyna ramu archaiczna i tak dalej.Kup kompa z dobrym prockiem i sporą ilością ramu do pracy i neta tak za jakieś 1000-1500 zł a resztę zainwestuj w nanoszą generacje danej konsoli.Chyba ze twoja praca wymaga jakiegoś mocnego sprzętu jak nie to poszedł bym moim tokiem rozumowania tym bardziej że dzisiejsze konsole dają takie możliwości jakie kilka lat temu dawały tylko komputery a przynajmniej masz pewność że te kilka lat tytuły na daną platformę będą wychodzić a komp dziś ciągnie a jutro nie.

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: PC - ktoś się zna?

przez Masny » 2017-06-03, 13:26

kiba22 napisał(a):Szukam sprzętu, który za kilka lat będzie można ulepszyć.
Zestaw gamingowy ponieważ komp ma służyć do neta, pracy jak i ma zastąpić konsolę ;)
Będzie stał na szafeczce RTV, koło TV i do niego będzie podpięty (PANASONICa 50" FULL HD LED).
PC obsługiwany będzie bezprzewodową klawiaturą i myszką z kanapy.

Polecony przez najomego kolo w sklepie zaproponował mi taki oto zestaw:
- Procesor INTEL® Core™ i5-7600K Kaby Lake 3.80GHz 6MB LGA1151 BOX
- Płyta Gigabyte GA-H270-Gaming 3
- Pamięć DDR4 Kingston HyperX FURY Black 8GB
- Dysk Toshiba P300 1TB
- Dysk SSD Silicon Power S55 120GB 2.5" SATA3 (550/420) 7mm
- Nagrywarka LG
- Obudowa ZALMAN Z1 NEO
- Zasilacz ZALMAN ZM600
- Karta VGA Gigabyte GTX1050Ti OC 4GB
- WENTYLATOR Z RADIATOREM DO PROC. INTEL HEATPIPE TITAN
Cena: 3600PLN

Nagrywarka odpada bo niepotrzebne mi napędy optyczne (-70PLN).
Ew. mogę wsadzić ten sam procesor o niższym taktowani 3,40GHz - wtedy odpadnie dodatkowe chłodzenie (-100PLN) oraz sam procek tańszy o -200PLN.
Co sądzisz o powyższym, ewentualnie myślę wrzucić ten słabszy procek a zaoszczędzone 300PLN zainwestować w dodatkowe 8GB RAM?


Całkiem solidny zestaw. Przemyślany, wszystko kompatybilne z wszystkim, RAMy, zasilacz i tak dalej. Tylko boli mnie trochę ta karta graficzna. Sam zamiast niej wsadziłbym coś od czerwonych, RX480 (niekoniecznie wersje 8gb jak ja, Tobie się aż tyle nie powinno przydać). Droższa, ale myślę, że te pare groszy można dorzucić, żeby mieć spokój na pare dobrych lat. Co prawda Twoja karta powinna wystarczyć do grania w 1080p, ale czasem warto ustawić w grach rozdzielczość wyższą niż oferuje monitor/telewizor aby uzyskać mniej ząbkowane krawędzie.
(dodatkowo radeony są w dx12 lepsze niż nvidia; tylko tu kwestia tego jakiego systemu używasz. Win7 nie ma dx12, dopiero Win10 to posiada [nie wiem jak win8.1])


Kwestia ramu - w tym wypadku nie ma w ogóle dyskusji- 16gb ramu to akutalnie najlepsza opcja. 8 z biegiem czasu by Cie ograniczyło.

Początkowo mógłbyś przycebulić na chłodzeniu na proca i dokupić je dopiero w późniejszym czasie (boxowe na luzie powinno dawać rade).

I najważniejsze - proca włóż najmocniejszego jak tylko możesz, tj zostaw tego, którego wymieniłeś w zestawie (a nie tego o niższym taktowaniu). Procesor to ostatnia rzecz na której powinno się oszczędzać :>

PS. Moje takie osobiste przemyślenie - nie ufałbym firmie toshiba jeżeli chodzi o dyski twarde. U mnie w domu 3/3 toshiby umarły, nie mam do nich już zaufania.



Marek94 napisał(a):Maiłem już tego trochę więc się wypowiem komp ile kasy nie utopisz to za kilka lat jego ulepszanie będzie jak wyrzucie kasy w błoto bo to zasilacz za słaby do karty czy procka to Socket procka już przestarzały a to szyna ramu archaiczna i tak dalej.Kup kompa z dobrym prockiem i sporą ilością ramu do pracy i neta tak za jakieś 1000-1500 zł a resztę zainwestuj w nanoszą generacje danej konsoli.Chyba ze twoja praca wymaga jakiegoś mocnego sprzętu jak nie to poszedł bym moim tokiem rozumowania tym bardziej że dzisiejsze konsole dają takie możliwości jakie kilka lat temu dawały tylko komputery a przynajmniej masz pewność że te kilka lat tytuły na daną platformę będą wychodzić a komp dziś ciągnie a jutro nie.


Żeby nie było, że jestem fanbojem PC - posiadałem w życiu PSX, PS2, PS3, PSP (wszystkie wersje tych konsol jakie wyszły, poza PSP Go i tym najnowszym, okrojonym) oraz PS4 500gb. Niestety, aktualna generacja odbiegła trochę od tego czym powinna być konsola i to, co dostajemy to po prostu okrojony z najlepszego "mięska" PC.
Dlatego też uważam, że aktualnie konsole są nieopłacalne, lepiej kupić PC do gier. Technologia teraz nie rozwija się już w takim tempie jak kiedyś. Porządny, przemyślany "na przyszłość" sprzęt będzie służył bardzo długo. Zresztą - problemem w PC zawsze był brak optymalizacji. Najnowszy Dx12 jest sporym krokiem w dobrym kierunku i gry pisane pod niego są na tym samym sprzęcie dostają +~20% wydajności (może troche przesadzam, ale różnica jest)

Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

Re: PC - ktoś się zna?

przez kiba22 » 2017-06-05, 15:00

Konsoli nie chcę z kilku powodów. Ale nie będziemy się wdawać w dyskusję bo na ten temat można elaboraty pisać :P
W dużym skrócie, praktycznie we wszystkim zgadzam się z Masny. Jakkolwiek by nie patrzyć - dziękuję, wszystkie sugestie i rady są cenne ;)
Coś jeszcze pokombinuję i pomyślę w tym tygodniu nad zmodyfikowaniem powyższego zestawu.

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: PC - ktoś się zna?

przez akMe » 2017-06-06, 17:11

tru,
ssd to minimum 256gb i ram to 16gb

Nie wiem kto Ci sklada tego kompa ale ja bym odpuscil goscia z "polecenia" bo teraz pakowac 8gb ram i 128gb dysk to troche strzal w kolano, badz swiadom, ze te 128gb to CI zniknie w 1.5miesiaca.
ja mam 256 i mam 30 wolne.
system, programy i pamiec zjedzona.
Co do plyty nie wiem czy nie wszedl bym w jakiegos asrocka ale to chyba z przekonania do marki, sam upalam na fatality z170 k4
no i ten, nie zaluj na karte graficzna.
Procka zawsze mozna zmienic bo drogie nie sa a kupisz teraz karte za 800zl i bedziesz czul niedosyt i pozniej taka karte odsprzedaz za 500 i kilka stowek w plecy- [lubiezne posuwanie dupa w tyl i przod] odrazu z grubej rury cos za 1500-2000 ew szukaj promo na x-com. ( ja tak kupilem strixa, byla weekendowa promocja z 1800 na 1499).
Gram w gry raz na ruski rok ale nie wyobrazam sobie nie grac na full detalach tylko na "posrednich".

Za 4000zl mozna naprawde zlozyc fajna maszynke.

Polecam strone; https://www.scan.co.uk do skladania kompa. Wiem, ze kurs gbp / pln moze czasami masakrowac ale czasami moze naprawde zadowolic.

Avatar użytkownika
karara
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2018-03-18, 23:10
Samochód: Renault Clio

Re: PC - ktoś się zna?

przez karara » 2018-03-25, 20:22

Ja bym pomyślał nad zestawem do podkręcenia. Taki sprzęt dużo dłużej będzie 'aktualny'.
Linia karku mężczyzny może zmienić twoje życie.

Posty: 8   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Teraz jest 2024-03-19, 06:56