Nowe Forum, nowa Strona
Newsy i różne wiadomości zamieszczane na stronie głównej.

Posty: 91   •   Strona 1 z 7   •   1, 2, 3, 4, 5 ... 7
Malcolm Feth
Administrator
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2004-02-03, 19:07
Lokalizacja: Emigrant!
Samochód: Honda Civic Type-R

Nowe Forum, nowa Strona

przez Malcolm Feth » 2014-10-26, 20:55

Zeby zapobiec syfieniu w innych tematach, po prostu je zamknalem...

Mam nadal sporo roboty i powolutku staram sie przywrocic forum do zycia. Na tyle na ile moge, postaram sie dodac stare funkcje itd, ale jest to zupelnie nowe forum i nie zamierzam inwestowac czasu w przebydowanie calego templatu by wygladal po starem (nie mam do zmrnowania kilkaset godzin swojego zycia). Narazie lece wg. priorytetow a najwazniejsze jest samo forum.
Rzeczy ktore jeszcze zostana dodane:
- podstrony techniczne (specyfikacje itd)
- ostatnie tematy na stronie glownej po prawej stronie (mam nadzieje ze sie uda)
- Naprawic kilka drobiazgow i ogarnac wszystkie uprawnienia do for
- dodac TapTalk
- sprawdzic male, irytujacje bugi.
- zobaczyc co zrobimy ze starymi galeriami (chyba wrzuce je jako galerie na FB i podlinkuje, po prostu).
- cos tam jeszcze inne, blizej nie okreslonego...

Dlaczego MUSIELISMY zmienic forum? - dla tych ktorzy ciagle jecza ze "stare lepsze, po co zmieniac, kaszana, dajcie stare"
Stare forum nie bylo updatowane od ponad 6 lat i nie dalo sie tego zupdtowac w zaden juz sposob. Rejestracja nie dzialala (i byla spamowana przez boty) i bylo troche problemow z wyjdanoscia.
Mielismy dwie opcje - upgrade do nowej wersji albo skasowanie wszystkiego i podziekowanie za 10 lat bycia tutaj. Ze wzgledu na sentyment, zdecydowalem sie zainwestowac calkiem sporo swojego czasu zeby jednak forum utrzymac przy zyciu. Jesli wam sie nie bedzie podobac ... coz, nic na to juz nie poradze. Ale szkoda bylo tak po prostu skasowac, a nie sprobowac.

Po co jest ten temat?
Bede wrzucac na bierzaco informacje co i jak sie zmienia... powolutku.
Jesli chcecie, stworzcie w Towarzyskim temat o bugach by mnie o nich poinformowac, ale prosze, powstrzymajcie sie od jeczenia. Interesuja mnie tylko wartosciowe komentarze i sugestie, ktore sa do zrealizowania. Wszelkie objawy marudzenia, beda nagradzane bananami... bo nie mam cierpliwosci czytania tego. Nie jest to ani mile, ani motywujace (zwlaszcza jak pisza je starzy wyjadacze i moderatorzy!)

Thx.

Malcolm Feth
Administrator
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2004-02-03, 19:07
Lokalizacja: Emigrant!
Samochód: Honda Civic Type-R

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez Malcolm Feth » 2014-10-26, 20:57

DODANE
- w subforum, widok listy topicow... po najechaniu myszka na temat, pojawia sie chmurka z pierwszym i ostatnim postem (skrocona wersja)
- wymienilem catpche na reCatpche. Mam nadzieje ze to pomoze wyeliminowac spamboty.
- pozmieniallem troche uprawnien na forum by googlebot mogl wszystko czytac i przywrocic dostep do Towarzyskich
- Jakies inne drobiazgowe zmiany, ktorych nie pamietam ;)

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez akMe » 2014-10-26, 21:47

Zmienilem zdanie- jest teraz dosc ladnie, czytelnie i wyraznie.

Nie wiem czy masz zamiar preparowac forum na obsługę pod telefonami ale na iphonie wyglada to tak;
Tragedii niema ale wkurza oko- chodzi mi o fotke pod nickiem.

Avatar użytkownika
pirul
Moderator
 
Posty: 5603
Dołączył(a): 2006-12-11, 10:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez pirul » 2014-10-27, 01:31

Malcolm Feth napisał(a):DODANE
- w subforum, widok listy topicow... po najechaniu myszka na temat, pojawia sie chmurka z pierwszym i ostatnim postem (skrocona wersja)


Supeeeer :ok: od razu można coś poprzeglądać szybciej, rewelacja :) nie działa to tylko gdy wrzuci się listę nowych postów, ale to już mniej istotne, No chyba, że na jakąś listę mniej ważnych priorytetów jeśli będziesz miał ochotę do tego wracać. BBCode wrócił, emoty są, robi się coraz przyjemniej :ok:
del Sol Captiva Blue Baby 190KM/220Nm @ 0,55bar SOLD
ITR DC2 #2079 196KM/201Nm SOLD
CB600F HORNET '10 SOLD
cvc 8gen FK3 glasstop EXECUTIVE @ DESMOND REGAMASTER - 180KM/407Nm SOLD
w garażu MX-5 NA '90, XJ6N i Hornet 600 Cafe Ricer Project

Avatar użytkownika
Maniek93
Forumowicz
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 2013-03-29, 16:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez Maniek93 » 2014-10-27, 10:01

Na androidzie też wygląda ok, nie trzeba powiększać i latać po całej stronie ;) Jednak wkurza ta skacząca czerwona ramka z szukajką, przynajmniej u mnie tak jest. I pytanko czy jest w ogóle w planach tapatalk, czy nie ma się co napalać? :)
Obrazek

Avatar użytkownika
SpookyAga
Forumowicz
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2009-09-18, 13:28
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez SpookyAga » 2014-10-27, 10:31

Maniek93 napisał(a): I pytanko czy jest w ogóle w planach tapatalk, czy nie ma się co napalać? :)


- dodac TapTalk

Chyba jest, skoro tak napisał ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
Maniek93
Forumowicz
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 2013-03-29, 16:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez Maniek93 » 2014-10-27, 14:19

Gdzieś mi ten punkt umknął..

tytoos
Forumowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): 2008-12-06, 17:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez tytoos » 2014-10-27, 15:05

ja byłbym jeszcze za tym, żeby po wejściu w temat przeskakiwało od razu do ostatniego przeczytanego postu / pierwszego nieprzeczytanego

Avatar użytkownika
JOKER
Forumowicz
 
Posty: 337
Dołączył(a): 2011-07-20, 17:15
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez JOKER » 2014-10-27, 17:16

Czekam rowniez na tapatalk Szczerze to myslalem ze wlasnie to ze bedzie jest powodem zmian :)

Avatar użytkownika
marcin_crx
Forumowicz
 
Posty: 1788
Dołączył(a): 2006-01-09, 13:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: CRX Ballade ZC1

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez marcin_crx » 2014-10-27, 17:31

Będzie opcja pokaż nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty?
Honda - zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :D

live to ride - ride to live

www.nrg.gorzow.prv.pl

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez akMe » 2014-10-27, 18:08

Jest-
U gory rozwijasz "FORUM" i pozniej "NOWE POSTY"

Avatar użytkownika
eithray
Forumowicz
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 2011-10-13, 15:53
Lokalizacja: Okolice ZG/Gliwice
Samochód: EE8 1.8i-VT

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez eithray » 2014-10-27, 18:35

Widzę, że wszyscy zamieszczają swoje uwagi tutaj, pomimo że mieliśmy założyć osobny temat do tego. Najwyżej mod przeniesie.

Moje uwagi/propozycje:
- nie widać kto jest moderatorem(każdy ma czerwony nick)
- stare zdjęcie wyświetlają się czasami w połowie, czasami całe itp. Wcześniej wyświetlały się wszystkie poprawnie, bez względu na rozdzielczość
- koniecznie odznaczyłbym podwieszone posty, np. w "Towarzyskie" trzeba sporo szukać aktualnych postów
- wyróżniłbym dział z naszymi CRXami. Na razie ginie w gąszczu innych działów. Poszedłbym może trochę dalej i stworzyłbym dział z topowymi projektami z forum. Może być to ciekawa wizytówka strony
- przydałoby się ograniczyć wielkość grafik w podpisie
- może uda się przywrócić statystyki "pomógł"
- pod avatarem dodałbym samochód jakim jeździmy

Malcolm Feth
Administrator
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2004-02-03, 19:07
Lokalizacja: Emigrant!
Samochód: Honda Civic Type-R

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez Malcolm Feth » 2014-10-27, 21:07

DODANE:
- TapTalk zostal dodany, prosze by ktos wytestowal bo nie mam urzadzenia ktorego moglbym do tego uzyc. Wydaje sie ze dziala, widze ze "push" wraca jako success, ale ktos to musi fizycznie sprawdzic. Rzucice mi PM z potwierdzeniem / uwagami jak na ten temat.
- nieprzeczytane posty (od ostatniej wizyty) - w gornym menu rozwin "FORUM" i nacisnij na "nowe posty"
- Przeskakiwanie do "ostatniego postu" na liscie tematow. Jesli nacisniesz na temacie ,skoczysz do pierwszego postu ale w ostatniek kolumnie (ostatni post) macie mala strzaleczke, ktora zawsze zabierze was do ostatniego postu.
- zdjecia dodane jako IMG BB code, teraz sa skalowane do max 100% szerokosci forum (nie beda w starszych przegladarkach jak internet explorer). Sprawdzilem pare topicow i wygalda ze dziala ;)
- Samochod pod avatarem - zrobione... musicie uzupelnic profil
- zerknalem na podpisy, wiecej sie nie da zrobic, poki co

INNE
- mobilna wersja ma pare malybh bledow, ale generalnie nie planuje zmieniac i kombinowac. I tak jest to o niebo skok od tego co bylo (totalny brak wsparcia). Sprawdzalem na Windows Phone i wersja mobilna smiga nadzwyczaj zaskakujaco dobrze.
- "pomogl" - zobacze co sie da zrobic, ale bedzie zbieranie od nowa, niestety

Widzę, że wszyscy zamieszczają swoje uwagi tutaj, pomimo że mieliśmy założyć osobny temat do tego.

Jak widac, polski system edukacji zawiodl nas straszliwie i nie uczy ludzi czytania ze zrozumieniem (albo specjalnie ludzie maja to gdzies... ;)

Avatar użytkownika
bms
Forumowicz
 
Posty: 499
Dołączył(a): 2007-12-07, 22:49
Lokalizacja: Krk
Samochód: EE8

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez bms » 2014-10-27, 22:03

Tapatalk nie znajduje forum. Może jeszcze nie zaktualizowali katalogu...
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?t=54213 bms - EE8 .

Avatar użytkownika
eithray
Forumowicz
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 2011-10-13, 15:53
Lokalizacja: Okolice ZG/Gliwice
Samochód: EE8 1.8i-VT

Re: Nowe Forum, nowa Strona

przez eithray » 2014-10-27, 22:14

Malcolm Feth napisał(a):
Widzę, że wszyscy zamieszczają swoje uwagi tutaj, pomimo że mieliśmy założyć osobny temat do tego.

Jak widac, polski system edukacji zawiodl nas straszliwie i nie uczy ludzi czytania ze zrozumieniem (albo specjalnie ludzie maja to gdzies... ;)


Młody jestem stażem, więc się wstydziłem :rotfl:

  Następna strona
Posty: 91   •   Strona 1 z 7   •   1, 2, 3, 4, 5 ... 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Teraz jest 2024-03-28, 21:52