Kapitalka del sola oraz malowanie
Dział klubu CRX Śląsk. Raczej dedykowany dla osób z tamtych okolic ;) czy jakoś tak...

Posty: 11   •   Strona 1 z 1
Razzly
Forumowicz
 
Posty: 240
Dołączył(a): 2011-02-17, 22:46

Kapitalka del sola oraz malowanie

przez Razzly » 2011-05-28, 11:15

Witam,
mam pytanie co do malowania del sola. Rozmawialem z lakiernik i stwierdzil ze lakierowanie calego samochodu wyniesie mnie 4000 + jeszcze wymiana uszczelki przedniej szyby 600 złoty oraz mogą wystąpić dziury spowodowane rdza (występują wrzody) na elemencie pomiedzy szybą przednią a dachem (pod uszczelka przedniej szyby). Bylby to kosz kolejne 2 stówy jeśli takowa rdza wystąpi.

Oczywiscie kolor ten sam czyli czarny.

Czyli ogółem wyszłoby 5000.
Czy jest to dobra cena?

Avatar użytkownika
zbiknieff
Forumowicz
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2009-07-30, 00:01
Lokalizacja: Rybnik / R-wy

przez zbiknieff » 2011-05-28, 12:03

Samo malowanie to już kwestia lakiernika... wiadomo są różni artyści ;) Ale z tego co się orientowałem to już od 3k można pomalować solke bez zmiany koloru.

Co do uszczelki przedniej szyby - 600zł to już chyba cena razem z nową szybą.

Co do elementu pomiędzy szybą i dachem - według mnie to możesz sobie to zrobić sam. Kwestia pozbycia się rdzy i zabezpieczenia. Nie musi to być idealne i tak jest schowane pod uszczelką.
Obrazek

Razzly
Forumowicz
 
Posty: 240
Dołączył(a): 2011-02-17, 22:46

przez Razzly » 2011-05-28, 13:57

zbiknieff napisał(a):Samo malowanie to już kwestia lakiernika... wiadomo są różni artyści ;) Ale z tego co się orientowałem to już od 3k można pomalować solke bez zmiany koloru.

Co do uszczelki przedniej szyby - 600zł to już chyba cena razem z nową szybą.

Co do elementu pomiędzy szybą i dachem - według mnie to możesz sobie to zrobić sam. Kwestia pozbycia się rdzy i zabezpieczenia. Nie musi to być idealne i tak jest schowane pod uszczelką.


Oddałem auto do mechanika który jest na Paruszowcu koło Purmo i tam powiedział że sama uszczelka kosztuje 6 stów i ta stara będzie do wyrzucenia bo się jej nie da spowrotem nałożyć. Czy tak faktycznie jest?

Avatar użytkownika
bont
Forumowicz
 
Posty: 553
Dołączył(a): 2007-12-13, 14:08
Lokalizacja: Orzesze

przez bont » 2011-05-28, 17:25

malowałm 2 lata temu Ed9 zapłaciłem 4 tyś ale szyba przednia i tylna w klapie nie była wyciągana,mimo że ta operacja była teoretycznie wliczona w cene bo lakiernik wyliczał to przy wycenie. Mimo to po 2 latach na szczęscie nic z pod uszczelki nie wyszło także jest ok ale uwarzam że przepłaciłem, bez zmiany koloru mysle że lekko ogarnie to ktoś uczciwy za 3 tyś.
A tak odemnie to jak masz możliwośc, to rozbierz auto samemy i tak oddaj do malowania, na pewno będziesz miał to zrobione lepie a przy okazji taniej. A wiadomo przy rozbiórce jest dużo roboty a jak ktoś maluje zawodowo do kasy to chce szybko skończyć i skasować, tyle odemnie. pozdrawiam

Avatar użytkownika
volvox
Forumowicz
 
Posty: 544
Dołączył(a): 2008-02-03, 19:55
Lokalizacja: Puławy
Samochód: CRX ED9 D16Z5

przez volvox » 2011-05-28, 20:51

bont napisał(a):malowałm 2 lata temu Ed9 zapłaciłem 4 tyś ale szyba przednia i tylna w klapie nie była wyciągana,mimo że ta operacja była teoretycznie wliczona w cene bo lakiernik wyliczał to przy wycenie. Mimo to po 2 latach na szczęscie nic z pod uszczelki nie wyszło także jest ok ale uwarzam że przepłaciłem, bez zmiany koloru mysle że lekko ogarnie to ktoś uczciwy za 3 tyś.
A tak odemnie to jak masz możliwośc, to rozbierz auto samemy i tak oddaj do malowania, na pewno będziesz miał to zrobione lepie a przy okazji taniej. A wiadomo przy rozbiórce jest dużo roboty a jak ktoś maluje zawodowo do kasy to chce szybko skończyć i skasować, tyle odemnie. pozdrawiam


Dokładnie, ja właśnie od dwóch miesięcy przechodzę operację kompletnej restauracji solki. Najpierw sam ją sobie rozbierz, zajrzyj co się dzieje z progami, w jakim stanie są metalowe nadkola. U mnie wyszło samo spawanie 800PLN + reperaturki (wspawanie reperaturek błotników, dosztukowanie pordzewiałych nadkoli i niewielkich kawałków progów. Za malowanie mam zapłacić 1800PLN ale samochód został przezemnie rozebrany, zmatowiony i poszpachlowany.

Łożem dla uszczelki dachowej się nie przejmuj bo toto żadnej funkcji "konstrukcyjnej" nie pełni. zobacz tylko co z tym się dzieje, pozbądź się rdzy i zabezpiecz porządnie. Ja myślę że zdejmując ostrożnie uszczelkę można potem próbować ją wsadzić spowrotem, sprawdzić czy nie cieknie. Nie ma sensu od razu ładować się w "nową" uszczelkę która może być w gorszym stanie niż ta oryginalna.

Prawdziwy problem to te zaczepy co trzymają uszczelkę przedniej szyby, bo to dziadostwo się w palcach kruszy...

EDIT: sory, dopiero teraz zobaczylem że ty właśnie cały czas pisałeś u uszczelce szyby a nie dachu.
Było ED9, potem EH6 z sercem EG2, jest ED9

Avatar użytkownika
shark84
Moderator
 
Posty: 1342
Dołączył(a): 2004-12-15, 23:56
Lokalizacja: Łaziska Górne
Samochód: typeR

przez shark84 » 2011-05-28, 21:23

sam material to ok. 1k PLN, na Twoim miejscu poszukal bym jeszcze innego lakiernika i popytal ;)
:)

Razzly
Forumowicz
 
Posty: 240
Dołączył(a): 2011-02-17, 22:46

przez Razzly » 2011-05-29, 09:02

No właśnie tak zamierzam zrobić ...
Znacze może jakichś porządnych lakierników w okolicy Rybnika? Widziałem że wypowiadały się osoby z okolicy.

Przydałby sie numer telefonu albo adres siedziby co bym autem podjechał.

A jeszcze takie pytanko, zastanawialem sie czy nie zlecic lakierowania auta na czarny mat ale powiedzieli mi że to będzie dużo kosztowne przedsięwzięcie. Czy tak jest faktycznie?
Bo słyszałem juz różne stwierdzenia na ten temat.

Avatar użytkownika
volvox
Forumowicz
 
Posty: 544
Dołączył(a): 2008-02-03, 19:55
Lokalizacja: Puławy
Samochód: CRX ED9 D16Z5

przez volvox » 2011-05-29, 12:12

Dobrze się zastanów z tym matem, jest gdzieś jedno zdjęcie na necie del slow'a właśnie w takim kolorze i nie wygląda to za kozacko. Moda minie a ty zostaniesz z szarym samochodem :/

Koszt lakieru jest taki sam chyba.

Zresztą, zmatuj sobie auto przed lakierowaniem, wtedy właśnie będziesz miał coś podobnego co po lakierowaniu w mat. Wygląda to mało szałowo. Ale co kto woli...

ja miałem milion pomysłów na zmianę koloru, ale posiedziałem półtora roku, pozastanawiałem się, i doszedłem do wniosku że czarny połysk to jest kolor który jest ponadczasowy. I jak będzie świeży to będzie kozak :)

O prosze: na dole strony, popatrz i oceń sam.:
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=57627
Ostatnio edytowano 2011-05-29, 12:15 przez volvox, łącznie edytowano 1 raz
Było ED9, potem EH6 z sercem EG2, jest ED9

Avatar użytkownika
DamianHonda
Forumowicz
 
Posty: 669
Dołączył(a): 2010-10-09, 20:49

przez DamianHonda » 2011-05-29, 12:13

Potwierdzam, czarny mat w solce wypada blaaaado.

Razzly
Forumowicz
 
Posty: 240
Dołączył(a): 2011-02-17, 22:46

przez Razzly » 2011-05-29, 15:08

Adresy warsztatów podajcie albo jakieś inne namiary typu telefon!! A nie dysputy na temat matu na solce :rotfl:

Avatar użytkownika
pacior123
Forumowicz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2010-04-22, 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

przez pacior123 » 2011-05-30, 16:17

Ja przy wymianie szyby w ed9 dalem 400zl z robota , a nowa uszczelka byla gratis wiec watpie , ze przy cenie 300+zl za szybe dal by taki rabat na uszczelce :)

Posty: 11   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-04-18, 20:02