Silnik jako część zamienna

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Dratinni
Forumowicz
 
Posty: 598
Dołączył(a): 2006-08-23, 11:59
Lokalizacja: Czarnków WLKP

Silnik jako część zamienna

przez Dratinni » 2007-05-29, 16:40

Podobno od pażdziernika silnik traktowany jest jako część zamienna i jego nr nie sa wpisywane do dowodu rej. Czy więc jak kupię silnik bez papierów i włożę go do swojego samochodu nie będę musiał nic zgłaszać do wydz. komunikacji?
Jest jedna rzecz, dla której warto jeździć Honda CRX . http://video.google.com/videoplay?docid ... 410774747#
Witam [you] maniaku H

miska
Forumowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2004-11-13, 00:35
Lokalizacja: Olsztyn

przez miska » 2007-05-29, 16:54

Nic nie musisz.
Ale umowe kupna sprzedazy musisz posiadac.

I tak z dobrego serca ci radze umowę kupna zawartą z żywym człowiekiem, a nie "martwą duszą". Diagnosta na stacji patrzac na pole numerowe widząc że jest cos w nim kombinowane ma prawo skierowac cię na badania mechanoskopijne.
Druga sprawa ... nie mając kwitu legalnego podpadasz o ile dobrze pamietam pod art. 291 i 292 k.k. a to jest od 3 m-cy do 5 lat.
Trzecia sprawa kupując nielegal - powodujesz ze kradzione są CRX .

To tyle ode mnie.

DRATINI to moze byc silnik kogos z forum komu pociagnieto CRX

Avatar użytkownika
TJ
Forumowicz
 
Posty: 801
Dołączył(a): 2006-03-12, 09:58
Lokalizacja: Kraków

przez TJ » 2007-05-29, 22:22

Już od dawna nie wpisują, ja mam ceerkę rok i nigdzie nie mam numeru silnika wpisanego. Co do umowy, hmm..., nikt przecież nie ma umów i paragonów na wszystko co kupuje, i przepisy wymagające tego to idiotyzm, bo by człowiek zginął w papierach. Oczywiście kupowanie kradzionych rzeczy jest niemoralne, ale złodziej i tak podrobi papiery jeśli trzeba, a babranie się w tonach umów to koszmar.

Natomiast myślę że jak ktoś ma możliwość kupić silnik bez papierów, niech najpierw podaje jego numer na forum, to może ułatwić wykrycie złodzieja, bo osoby którym skradziono samochód poznają swoje numery.
Stock music for videos - http://tj.krakow.pl/muzyka/

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Teraz jest 2024-03-28, 15:05