Strona 1 z 1

uszczelki????

PostNapisane: 2008-09-26, 08:46
przez maras26
witam,moja hania bierze olej, zresztą nie nowina na tym forum ;) ale problem jest następujący- zrobiłem pomiar i wyszło mi 0.6 litra na 1050 km, ;) ale zauważyłem że leje się spod aparatu zapłonowego i czujnika 1-szego cylindra, i troszkę spod uszczelki głowicy, w lewym rogu, silnik jest tam trochę zarzygany olejem, czy to możliwe że przez to olej znika? dodam że nie mam kata, i nie dymi nawet na wyższych obrotach, dyma puszcza jak ostro zredukuje,i od razu wskoczy na 6 tyś. i teraz pytanie,czy pod aparat i czujnik idą jakieś uszczelki? jak tak,to jakie?

PostNapisane: 2008-09-26, 08:53
przez NAZGUL
jak masz mokro koło aparatu to musisz uszczelke dekla zmienić 50zł ASO
uszczelke pod głowicą obowiązkoweo bo się kończy jej życie i możesz mić więcej roboty
jak dymi przy redukcji na wysokich biegach to raczej pierścienie (chociarz uszczelniacze zaworowe też mogą być)

PostNapisane: 2008-09-26, 09:36
przez maras26
NAZGUL napisał(a):jak masz mokro koło aparatu to musisz uszczelke dekla zmienić 50zł ASO
uszczelke pod głowicą obowiązkoweo bo się kończy jej życie i możesz mić więcej roboty
jak dymi przy redukcji na wysokich biegach to raczej pierścienie (chociarz uszczelniacze zaworowe też mogą być)


uszczelkę pokrywy zaworów? ale tam jest sucho,tylko pod aparatem mokro, przy redukcji nie dymi cały czas,tylko puszcza bąka ;) i dalej już nic nie ma

PostNapisane: 2008-09-26, 20:29
przez atom1
NAZGUL, kto ci tak naopowiadal ze uszczelka sie konczy jak popuszcza olej :rotfl2: rady dales koledze naprawde profi :-)


spod glowicy ma sie pocic bo ma swoje lata- wymien najpierw tam gdzie wyciek (duzo tamtedy nie ucieka chociaz wyglada na niezly syf) wyjmij aparat i czujnik, sa tam gumowe oringi- albo z aso albo z rolnika po 2zl sztuka.. taki i taki bedzie dobrze chodzil