Strona 1 z 2
silniki SPOON-a

Napisane:
2013-11-05, 16:16
przez tytoos
czy ktoś rozważał może, przymierzał się do kupna silnika od spoona?
Dzisiaj grzebiąc po necie wszedłem na stronę przedstawiciela. Silniki B18C widziałem poo 5 tys. EURO - niby dużo, ale jak używke nie do końca wiadomego pochodzenia się kupuje za 8 tys. PLN to już cena nie wydaje się aż tak duża.
Nie wiem tylko czy maja nówki sztuki, czy "nówki sztuki" po remoncie


Napisane:
2013-11-05, 16:29
przez Dymek
eeee nie bardzo ta cena ..... przy obecnym kursie jena, sam silnik bez osprzętu to prawie 22 tysiące pln ... a gdzie reszta ...
http://www.spoonsports.jp/products/list ... r%20Unit/1

Napisane:
2013-11-05, 17:11
przez tytoos
http://www.nengun.com/spoon/b16b-b18c-complete-engine
B18C za 5.138 Euro - czyli właśnie ok. 22 tys. PLN i to te "nówki sztuki"
a 8 tys. to w polsce widziałem swapy

Napisane:
2013-11-05, 17:18
przez Nipto
Zróbmy zamówienie grupowe na silnik spoona to będzie zniżka.
1. Nipto
2.
3.
4.
A serio to trzeba jeszcze doliczyć mega % tej ceny na wysyłkę i opłaty. Kiedyś sprawdzałem i nie są to małe kosza :/

Napisane:
2013-11-05, 17:45
przez tytoos
hehe lista dobrz rzecz, mysle, ze z 10% rabatu by sie udalo zrobic


Napisane:
2013-11-05, 19:31
przez Ptasior
Silnik od Spoona dobra rzecz... ale w PL raczej nikt takiego nie ma i pewnie nie będzie miał. W cenie silnika i wysyłki można już zrobić mocno podłubane NA. Do tego dochodzi fakt, że u nas w kraju znajdą się tunerzy którzy potrafią profi ogarniać takie silniki (co prawda nie aż tak profi jak Ichishima i spółka ale wstydzić też się nie mają czego).

Napisane:
2013-11-05, 19:54
przez Marek94
Ile taki przykładowy b18b lub c ma konia w specyfikacji spona ?

Napisane:
2013-11-05, 20:22
przez newuser
Nawet niech ma 250 KM, to i tak wedlug mnie ars pro arte, bo za 22 tysie mozna miec nie lada turbo

Fajny stuff, ale chyba raczej dla kogos kto chce koniecznie miec unikat "za wszelka cene"


Napisane:
2013-11-05, 20:55
przez Ptasior
newuser, a jeśli ktoś nie chce mieć turbo bo np startuje w klasie NA do 2.0l?
To są nowe silniki (a dokładniej longblocki bez osprzętu) które Spoon kupuje od Hondy, rozkłada a potem wyważa z jeszcze większa dokładnością oraz składa na cieńszej uszczelce głowicy podwyższając CR. Jak sam Spoon pisze, tego typu silnik świetne się nada jeśli oczekujemy większej żywotności.
Dla kogo jest to silnik? Dla kogoś kto potrzebuje większej wytrzymałości bo np startuje w serii wyścigów w której za wymiany/naprawy silnika są kary. Taki motor wytrzyma więcej niż używana B-seria która po kilkunastu katowaniach na torze będzie już puszczać niebieskie dymki.
Albo np ktoś robi gruby projekt i nowy silnik od hondy to będzie za mało, więc bierze nowy w którym Spoon poprawił fabrykę.
Mówienie że to sztuka dla sztuki to przesada, bo gdyby nie było zbycia to Spoon nie przygotowywałby takich silników. Można jedynie gdybać o adaptacji tego w nasze Polskie realia bo u nas 5k EUR to spora sumka lecz w innych krajach już niekoniecznie.

Napisane:
2013-11-05, 21:03
przez newuser
Ptasior, Nie, no mi raczej chodzilo o Polskie realia, sciganki na ulicy, amatorke... Jesli ktos jezdzi profi, to ja rozumiem ze potrzebuje profi silnika. Ale pakowac 10 miesiecznych wyplat w sam silnik i drugie 10 w targanie go do PL zeby pochwalic sie kolegom...?

Napisane:
2013-11-05, 21:11
przez Ptasior
newuser napisał(a):targanie go do PL zeby pochwalic sie kolegom
Nie każdy kto dłubie gruby projekt robi to po to, żeby pochwalić się kolegom na spotach bądź forach/portalach wszelakich


Napisane:
2013-11-05, 21:28
przez newuser
A ile jest takich osob ktore robia takie projekty tylko po to
Wiadomo o co chodzi, kogo stac, albo kto ma sponsora ten sie bawi. Przecietny zjadacz chleba to sobie moze


Napisane:
2013-11-05, 21:38
przez Ptasior
newuser napisał(a):A ile jest takich osob ktore robia takie projekty tylko po to

Po co? Żeby np upalać?

Nie każdy jest lansiarzem i sporo jest takich osób tylko na forach ich nie znajdziesz


Napisane:
2013-11-05, 21:54
przez Marek94
Eee to ja już myślałem że taki silnik ma z 250 km a nie tylko uszczelka i wyważenie jak bym chciał mocy w N/A to się to nie opłacie bo wałki tłoki itp tak trzeba zmieniać

i ze sponowego silnika zostanie blok

.Choć z drugiej strony mieć silnik który wytrzymuje 2X tyle co seria nawet z tą samą mocą super sprawa odszczekuje

.Nawet do ulicznego zapier... taki silnik byłby extra można by upalać bez stresowo że jutro coś wydmucha


Napisane:
2013-11-05, 22:08
przez newuser
Zawsze tak chyba bedzie ze czesc osob robi dla lansu a czesc tylko dla siebie... Kto wie, moze gdzies w PL juz gania taki silnik tylko nikt sie nie chwali tak jak Ptasior mowi
