Del Sol d16y8, dławi się na niskich obrotach.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Ekto
Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-10-21, 20:08
Samochód: CRX Del Sol

Del Sol d16y8, dławi się na niskich obrotach.

przez Ekto » 2015-10-24, 17:18

Witam, mój problem przedstawia się następująco. Przyspieszajac na drugim biegu w przedziale 1,5 - 3k obrotów honda potrafi się przydusić. W zasadzie nie ma różnicy czy to jedynka, dwójka czy trójka, zawsze tak jest. Zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku to występuje. Powyżej 3-4 k obrotów idzie już dobrze. Dodatkowo nie odpala na dotyk tylko tak jakby z lekkim trudem.
Nie wiem od czego zacząć szukać rozwiązania. Najpierw planuje w wolnym czasie wymienić filtr powietrza, przeczyścić przepustnice i wymienić w niej uszczelke. Dodatkowo myślałem o wymianie świec bo z tego co wyczytałem na forum to też może być przyczyną.
Aaa bym zapomniał, zauważyłem że w zbiorniku z płynem chłodniczym stan na zimnym silniku był minimalny więc dolałem uniwersalnego płynu bo nie wiedziałem czym zalany. Pojeżdże i sprawdze czy nie ubywa bo jeśli tak to będzie słabo :nieok: Oby to nie była uszczelka pod głowicą :wrrr:
W hondzie wycięty jest katalizator i paskudnie wspawana rurka, która ma średnicę mniejszą niż cały wydech (co za fuszerka) :wrrr: Czy to może być przyczyną dławienia? Wydaje mi się, że to przez brak kata śmierdzi w samochodzie spalinami, z tym też muszę coś zrobić. Katalizator oryginalny, sportowy czy poprostu przelot z rurki, ale już porządnie zrobiony?

Pomóżcie Panowie bo to świeży zakup i chce doprowadzić ją do dobrego stanu :)

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Teraz jest 2024-04-19, 04:06