Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

Posty: 19   •   Strona 2 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-04-02, 08:03

Tego nie robiłem, nawet nie wiem gdzie to jest :D
Co do błędów to jesli chodzi o zczytanie przez miganie diody to jesli wszystko sie podlaczy tak jak trzeba, odepnie aku to potem jak sie jezdzi to juz nie ma błedów zadnych.

Koledzy tematu nie odpuszcze, bo bardzo zależy mi na zrobieniu tego, od poniedziałku działam w temacie do oporu ;)

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-04-05, 20:33

Ten chiński TPS nie dało sie ustawić na 0,5V i 4,5V, bo za mało regulacji było. Dziś to przerobiłem. Na zamkniętej 0,48V, a na otwartej 4,51V.

Błędu silnika nie pokazuje, szarpanie się zmniejszyło choć całkowicie nie ustąpiło to i tak jest znaczna poprawa co mnie cieszy niezmiernie natomiast spadające obroty po wysprzęgleniu zostały :(

Vinc ten oring na dyszy to gdzie to w ogole jest??? Nie wymieniałem go.
Nie wiem czy dobry sposób sprawdzania szczelności układu dolotowego obrałem, ale odpalam silnik przy zdemontowanej rurze dolotowej i przytykam ręką szczelnie przepustnice. Silnik gaśnie, robi się podciśnienie i po 5 sek słychać właśnie gdzieś w okolicach kolektora ssącego - wtryskiwaczy świst i ręke przestaje w ssysać :) dlatego uszczelke kolektora wymieniłem, ale była jednak dobra :)

vit
 

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez vit » 2016-04-05, 21:13

1.Map sensor
2.Reset
3.Regulacja srubą przepustnicy

Zapomniałem dodac że ptrzerabiałem to co Ty: krokowce ,uszczelki ,przepustnice ,węzyki itd

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-04-05, 23:01

vit mam na uwadze Twoją wypowiedź już od zeszłego tygodnia tylko jeszcze nie miałem okazji podmienić, a nie chce kupować w ciemno :)
to na pewno sprawdzę i fajnie, że o tym napisałeś, bo jakoś całkiem z głowy mi map sensor wypadł, a wszystko inne brałem pod uwagę :D do końca tygodnia na pewno podmienię

  Poprzednia strona
Posty: 19   •   Strona 2 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości

Teraz jest 2024-04-16, 20:46