Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

Posty: 19   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-03-30, 17:32

Siema :)

Borykam się z problemem nieprawidłowej pracy silnika już od samego początku posiadania CRX'a. Męczą mnie szarpnięcia przy dodawaniu/odejmowaniu gazu i spadające zbyt nisko obroty. Nie podejrzewałem, że oba te objawy są ze sobą połączone.
Może któryś z doświadczonych użytkowników forum mi pomoże.
Jesli chodzi o liste rzeczy które już wymieniłem to:
*OEM uszczelka kolektora ssącego
*uszczelka przepustnicy
*świece NGK
*sonda lambda NGK NKT i próbowana używana OEM - żadnej różnicy
*wszystkie wężyki podciśnienia sprawdzone i szczelnie zamocowane
*układ chłodzenia odpowietrzany
*sprawdzane 3 silniczki krokowe
*OEM nowa uszczelka silniczka krokowego
*sprawdzone poduszki silnika i skrzyni
*czyszczony czujnik temp powietrza dolotowego
i tutaj najważniejsze ---> na fabrycznej przepustnicy czujnik położenia miał prawidłowe napięcie, po założeniu innej zapasowej przepustnicy z chińskim zamiennikiem TPS po założeniu bez regulacji czujnika wszystkie objawy zniknęły, silnik zaczął pięknie pracować, żadnych szarpnięć, żadnych spadających obrotów po wysprzęglaniu itp. Jednak wyskoczył błąd silnika, ze względu na brak kalibracji czujnika.
Czujnik ustawiłem prawidłowo, check engine zgasnał, dioda przestała migać, a pier**lone objawy wróciły...
Postanowiłem dzisiaj odłączyć czujnik i spróbować sie przejechać. Spadające obroty po wysprzęglaniu zniknęły, ale silnik chodzi niestabilnie, nie potrafi ustawić wolnych obrotów, a szarpnięcia sie zmniejszyły, ale całkowicie nie zniknęły. Jak do tej pory to najlepszym momentem było założenie drugiej przepustnicy bez kalibracji tego chińskiego TPSa i wtedy silnik działał jak bajka. Aż żałuję, że to ruszyłem, ale nie chciałem jeździć z błędem silnika.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak tu dalej ruszyć to będę niesamowicie wdzięczny za rade... bo już mnie ch** strzela :wrrr: :diabeleknie: :diabelek: Bo skończyły mi sie już pomysły...

Kiedys podmieniałem aprat zapłonowy i pewnie przestawił sie zapłon, ale czy mogly by być takie objawy z tego? Ewentualnie jesli by gdzieś jeszcze łapało lewe powietrze? Ale już sam nawet nie wiem gdzie, bo co mogłem to sprawdziłem..

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez newuser » 2016-03-30, 18:22

Może wina leży po stronie paliwa? Coś próbowałeś w tym kierunku sprawdzać?
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-03-30, 18:29

W jakim sensie paliwa? Słabej jakości? Raczej nie bo od zawsze występuje ten problem, tankowałem na rożnych stacjach, ale zawsze PB95, nigdy 98.
Filtr paliwa wymieniałem w zeszłym roku i od tego czasu zrobiłem może 5tys km
Kiedyś też stosowałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy, ale nic to nie zmieniło :)

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez newuser » 2016-03-30, 21:43

No tak właśnie pomyślałem- może lipna stacja, może filtr przypchany, wtryski zwalone itp. Ale skoro raczej wykluczasz taką opcję, to odpada ten pomysł. A teraz masz założoną tą "zapasową" przepustnicę z chińskim TPSem tylko wyregulowanym, czy powróciłeś do "starej" przepustnicy? Może spróbuj pokombinować z różnymi układami przepustnica-TPS? W sensie "zapasowa" przepustnica z ORI TPSem, ori przepustnica z "Chińskim" TPSem? Jakby wyszło że masz 1 dobrą przepustnicę i 1 dobry TPS to złożył byś coś z tego.
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez atom1 » 2016-03-30, 22:17

wazna jest tez nowa uszczleka pod przepustnice- bo tam tez lubi falowac obrotami

tps ustwaiasz zgodnie z manualem patrzsz napiecia?? zaplon tez trzeba ustawic tak jak ma byc, ogolnie dziwna sprawa :/ ...ale ja doszedlem to i ty dojdziesz:D
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-03-30, 22:32

newuser teraz mam założoną zapasową przepustnice z chińskim tps i działa identycznie jak ta która była tam fabrycznie :) napięcie sprawdzalem na tym starym TPS i wskazywał od 0,49V do 4,59V wiec tez chyba dobrze chula :(
bardzo mnie irytuje taka praca silnika tym bardziej, że zakosztowałem przez chwile dobrze chodzącego i jeździło sie jakby to było nie to auto..
Bede kombinował jeszcze tak jak ty piszesz z tymi przepustnicami i czujnikami od poniedziałku, bo niestety na weekend na studia duzo nauki :(

atom1
uszczelke wymieniłem na nową tylko kolektora, więc pójde za Twoją radą i wymienie też uszczelke przepustnicy, bo mam home-made zrobioną całkiem fajnie, a zdecydowałem, ze jej nie bede zmieniał, bo wyglądała bardzo ładnie, ale w sumie jak już te przepustnice tyle razy zdejmowalem i kombinowałem to moze juz ona być do wywalenia. Jeszcze to musze sprawdzić w takim razie.

Atom a zapodałbyś mi tego manuala? Nie wiem gdzie to znaleźć

Avatar użytkownika
kid
Forumowicz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2015-02-20, 09:25
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez kid » 2016-03-30, 23:22

Jak jest na ssaniu to problem tez występuje czy wtedy jest ok?

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez atom1 » 2016-03-30, 23:31

manuals/2gen/6-44.pdf
to jeszcze tez przesledz
manuals/2gen/6-7.pdf

ale nie moge znalezc tego dokladnego opisu ustawiania tps

http://www.civicklub.pl/forum/showthrea ... e-po-2-sec

viewtopic.php?f=32&t=67149&p=607992&hilit=regulacja+tps#p607992

masa zolty ma byc 5v

masa czerwony ma sie zminiac z tego co pamietam
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

vit
 

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez vit » 2016-03-30, 23:46

Wymien map sensor u mnie kiedys w d16z5 to było to ,co powodowalo szarpanie i nierowne obroty

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-03-31, 01:21

kid
Jak jest na ssaniu to nie ma spadających obrotów zbyt nisko, ale szarpanie występuje chyba tak samo jak na rozgrzanym, ewentualnie troszke mniej

tutaj filmik jak to wygląda na postoju

https://www.youtube.com/watch?v=9wRQyicJUDI


atom1
dziękuje bardzo :ok:


vit
A widzisz.. Map sensora jeszcze nie podmieniałem :) trzeba to będzie zrobić w najbliższym czasie :P

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-03-31, 18:52

Dziś zauważyłem, że jak sie nie włącza świateł to albo przestają spadać obroty po wysprzęglaniu, albo tylko leciutko spadaja.
Uszczelka przepustnicy nie puszcza. Jak przestawie sobie TPS'a w przeciwnym położeniu wtedy napięcie jest źle pokazane to przestaje szarpać przy dodawaniu gazu i spadać obroty przy wysprzęglaniu, ale obroty na biegu jałowym utrzymują się na poziomie 1300 i jak sie chce ruszyć na płaskim fragmencie drogi ze sprzęgła to spadają tak nisko, że potrafi zgasnąć :/ brak słów

Czy wartość około 0,50V ma być podczas położenia przepustnicy tak jak jest po wciśnięciu sprzęgła, czy 0,50V ma być po domknięciu klapki ręcznie do samego końca aż dotknie do ogranicznika? Przy max otwartej powinno być coś koło 4,5V tak?

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez akMe » 2016-03-31, 21:06

ptyk05 napisał(a):Dziś zauważyłem, że jak sie nie włącza świateł to albo przestają spadać obroty po wysprzęglaniu, albo tylko leciutko spadaja.

ptyk05 napisał(a):Dziś zauważyłem, że jak sie nie włącza świateł to albo przestają spadać obroty po wysprzęglaniu, albo tylko leciutko spadaja. obroty na biegu jałowym utrzymują się na poziomie 1300 i jak sie chce ruszyć na płaskim fragmencie drogi ze sprzęgła to spadają tak nisko, że potrafi zgasnąć :/

zawsze tak mialem. :rotfl:
co do jalowego to ustawilem poprostu linke od gazu.

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez atom1 » 2016-03-31, 22:20

to jeszcze alternator trzeba sprawdzic, nic masz nie dopychac przepustnicy- albo jest zle podstawiona tam na regulacji albo linka zle napieta
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez ptyk05 » 2016-03-31, 22:38

Do poniedziałku wstrzymam się z tematem, bo musze jechać jutro na studia na cały weekend także już nic nie zdziałam, ale jak tylko wrócę to będę grzebał do oporu bo spokoju mi to nie da :)
Jeszcze linką też pomanewruje, zobaczymy co się będzie działo, ale wydaje mi sie, że jest dobrze, bo jak się wciśnie pedał gazu na maxa to opiera się o ogranicznik :)

A co do ustawienia TPS to widzisz, błąd popełniałem :) Bo domykałem palcem do końca tak jak jest na ssaniu.. Więc musze ustawić 0,5V w tym naturalnym położeniu po rozgrzaniu, tylko, że już w tym zamienniku brakuje pola manewru i dziś udało mi sie max. zejść do wartości 0,66-0,68V, ale w takim razie powiększe otwory montażowe, zeby ustawić równe 0,50V ;)

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: Kulawa nierówna praca silnika - problem z mieszanką

przez Vincent » 2016-04-02, 01:24

Oring na dyszy składu mieszanki wymieniłeś ?

  Następna strona
Posty: 19   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-04-19, 00:50