Dziwne skoki temperatury.

Posty: 5   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
KubańskiCRX
Forumowicz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2011-06-30, 14:32
Lokalizacja: Gryfice

Dziwne skoki temperatury.

przez KubańskiCRX » 2016-11-26, 14:19

Siema forumowicze.
Dzis rano pekł mi wąż górny od chłodnicy. Temparatura skoczyła minimalnie do góry, ale dziwnie zaczął kopcic na biało.
Wąż wymieniłem, płyn uzupełniłem i sprawa wygląda teraz tak. Przy ruszaniu dalej kopce na biało i temperatura rośnie, a przy normalnej jezdzie sytuacja sie normalizuje czyli temperatura na poziomie i brak jakichkolwiek sygnałów dymnych z tłumika. Po zatrzymaniu i chwilowym postoju temperatura na poziomie ale gdy ruszam sytuacja sie powtarza. Po wymienie płynu Rex złapał temperature ale dmuchał na zimno. Po ruszeniu dopiero zaczął grzac w środku.
1. Wentylator pracuje normalnie.
2. Szybko czysci mi do sucha zbiorniczek wyrównawczy.
3 Weze ciepłe oprócz węza dolnego.
Termostat? Tylko nie mówcie ze uszczelka pod głowicą, gdyż wężę są miekkie.

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Dziwne skoki temperatury.

przez akMe » 2016-11-26, 15:20

Ile razy dolewales wode do zbiorniczka?
Bardzo mozliwe, ze mocno sie zapowietrzyl ew gdzies dalej cieknie woda...
Chodz bardzo mozliwe, ze uszczelka... Obieg jest zamkniety- wiec nawet jak by termostat strzelil to po kilku dolewkach do wyrownawczego nie powinno juz znikac a jesli gdzies znika i nie na zewnatrz tj w okolicy komory to musi spierdalac do silnika- innego wyjscia niema.

Chyba, ze nagrzewnica pekla ale domniewam, ze masz sucho w kabinie?

Avatar użytkownika
KubańskiCRX
Forumowicz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2011-06-30, 14:32
Lokalizacja: Gryfice

Re: Dziwne skoki temperatury.

przez KubańskiCRX » 2016-11-26, 15:47

Dwa razy. Silnik po kapitalnym remoncie przejechane ma niespełna 40 tys, Głowica zplanowana uszczelka wymieniona. Termo zdemontowałem i na wierzchołku widac delikatna ryse jakby pekniecie. Skad zasłona dymna biała przy ruszaniu? bo pozniej wszystko w normie. Olej normalny płyn tez. Podłoga sucha bo jezdze bez dywanu. Jedynie waz dolny zimny ale miekki jak i reszta pozostałych.(ciepła ale równiez miekka).

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

Re: Dziwne skoki temperatury.

przez atom1 » 2016-11-27, 00:13

jak dolny waz zimny to termostat zamkniety, wyjmij go calkiem i zloz, powinien zaczac robic sie ciepy, ew dykte za chlodnice na probe i wszystko powinno zrobic sie cieple, no chybaze chlodnica niedrozna
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
Dzemor
Forumowicz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2013-10-14, 19:22
Lokalizacja: Koszalin

Re: Dziwne skoki temperatury.

przez Dzemor » 2016-11-27, 01:32

Jak nie planowałeś bloku silnika to bardzo możliwe że znowu się odezwała uszczelka ;) Wąż pękł, blok się gdzieś lekko ruszył i masz. Znajomy miał to samo dwa razy u siebie. Raz w Rexie Z5 jeździł spokojnie po mieście przez 15tyś. i po pierwszym wypadzie na lotnisko i kilku V-max zasłona dymna (po ostygnięciu lekka chmurka jak od gazu) a drugi raz w V genie D15Z6 po pierwszym wypadzie na tor to samo :D

Posty: 5   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Teraz jest 2024-03-28, 14:52