Problem z powietrzem w paliwie ZC1

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
KromaR
Forumowicz
 
Posty: 172
Dołączył(a): 2015-01-13, 23:38

Problem z powietrzem w paliwie ZC1

przez KromaR » 2020-08-07, 20:56

Witam!
Od dłuższego czasu borykam się z problemem z paliwem w mojej Balladzie.
O ile odpalę i chodzi na wolnych jest ok, pompa chodzi cichutko czy na zimnym czy na ciepłym.
Jak tylko zacznę jeździć to coraz głośniej słychać pompe paliwa, tak jakby zaciągała powietrze.
Mocy też za bardzo nie ma a po kilku km zaczyna strasznie mocno przerwac jakby brakowało paliwa.
Filtr paliwa nowy OEM
Zacząłem od wymiany pompy paliwa (zewnętrzna), kupiłem pierwsza nowa i to samo, druga nowa też to samo.
Później wziąłem się za wtryski, poszły do czyszczenia, były ponoć mocno zasyfione ale dało się wyczyścic a cewki mają bardzo mocne jak powiedział mechanik.
Później zdjąłem bak, był zatkany wężyk odpowietrzenia i dziury na górnej części baku. Dziury załatałem klejem epoksydowym do metalu a do odpowietrzenia nowe wężyki.
Dalej zero rezultatów więc pomyślałem że może smok był dziurawy lub wąż do pompy rozwarstwiony, dałem nowy wąż który puściłem do osobnej bańki z beną, powrót od regulatora puściłem przezroczystym wężykiem do tej samej bańki. Zauważyłem że powrotem z benzyna płynie powietrze.
Podmieniłem regulator ciśnienia paliwa, nawet dwa które wysłał mi Wróbel, dalej to samo na jednym i drugim regulatorze.
Próbowałem też przestawic nieco zapłon ale zero różnicy.
Zauważyłem tylko dość ciekawą rzecz, jak chwilę auto pochodziło i dostało na postoju po obrotach to z króćca od smoka z baku zaczęła wylewać się benzyna, mimo że pompa zaciągała paliwo z bańki i tam wracalo osobnym wężykiem od samego regulatora. Wtf?
Poza tym nie widzę nigdzie żadnych wycieków i już skończyły mi się pomysły i cierpliwość
Jeśli macie jakieś pomysły dajcie znać, bo zara założę lpg albo zepchnę do rzeki

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
orowiok
Forumowicz
 
Posty: 1042
Dołączył(a): 2009-06-13, 21:36
Lokalizacja: z gór
Samochód: ed9

Re: Problem z powietrzem w paliwie ZC1

przez orowiok » 2020-08-07, 23:25

A listwa paliwowa? Może ona jest nieszczelna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Avatar użytkownika
KromaR
Forumowicz
 
Posty: 172
Dołączył(a): 2015-01-13, 23:38

Re: Problem z powietrzem w paliwie ZC1

przez KromaR » 2020-08-08, 15:46

orowiok napisał(a):A listwa paliwowa? Może ona jest nieszczelna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wszystko wygląda ok, nie widzę najmniejszego wycieku a sama listwa dolega idealnie do wtrysków. Gumki na wtryskach i oringi też są w porządku

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Teraz jest 2024-04-23, 21:55