Strona 1 z 4

ROTA a DR

PostNapisane: 2008-05-26, 08:54
przez nemezis
Przegladajac ostatnio oferty felg natknąlem sie na felgi DR które sa identyczne jak rota tylko tańsze. Ma ktos info na ten temat?? Czy moze ROTA dała licencje DR na produkcje felg z ich designem??

http://www.rpmotorsport.pl/auta/index.p ... 268443f837

PostNapisane: 2008-05-26, 09:07
przez koniu
To i to podróbki. W felgach roty, dragwheels czy nippona znajdziesz felgi identyczne jak mugena, enkei itp. tylko tansze i zapewne z gorszych materiałów. Zresztą za firmę też się płaci nawet jak produkty nie odbiegają od siebie jakością. To chyba wiesz ;).

Z tego co pisali na forach dyskusyjnych to dragwheels są delkatnie cięższe od Rot o tym samym rozmiarze.

PostNapisane: 2008-05-26, 09:18
przez TJ
Jesli Rota jest podrobka to kto produkuje oryginalne Slipstreamy? Moze oryginalne sa jeszcze lzejsze skoro z lepszych materialow?

PostNapisane: 2008-05-26, 09:20
przez h8r
Jak dla mnie to niektóre wyglądają grubo, chętnie bym przygarnął komplecik. Te 0.5kg na feldze robi wam taką różnice? :)

PostNapisane: 2008-05-26, 09:23
przez nemezis
Różniacy nie robi ale kto wie jak z wytrzymałościa, nie chcialbym pogiąc felg zaraz po zakupie na naszych pieknych drogach.

PostNapisane: 2008-05-26, 09:58
przez mastacrx
to jest akurat nieuniknione :nieok:

PostNapisane: 2008-05-26, 10:06
przez bzyq2001
TJ napisał(a):Jesli Rota jest podrobka to kto produkuje oryginalne Slipstreamy? Moze oryginalne sa jeszcze lzejsze skoro z lepszych materialow?


spoon

oryginaly sa lzejsze, np ssr 16cali w niektorych przypadkach sa lzejsze niz podrobki roty, czy draga w rozmiarze 15, podobnie rzecz sie ma z rays'em (volk) i innymi, tylko cena ok 2-2,5 tys $ troche nie na polska kieszen ;)

PostNapisane: 2008-05-26, 10:11
przez TJ
Te 0.5kg na feldze robi wam taką różnice?


0.5kg na feldze daje wiecej niz wybebeszenie kanapy i plastikow z tylu, o ile sie nie myle. Bo kazdy kg na felgach daje tyle co kilka kg w masie auta.

PostNapisane: 2008-05-26, 10:16
przez mastacrx

PostNapisane: 2008-05-26, 10:18
przez h8r
TJ, Tego nie wiedziałem, będę pamiętał następnym razem przy doborze felg. :) Cenna informacja, z czego to wynika?

PostNapisane: 2008-05-26, 10:19
przez TJ
Z tego co patrze w necie to Spoon SW388 wystepuja tylko w ET35 i ET45 i 6.5" a Rota Slipstream jest jeszcze 7" i ET42. Ale Spoony sa sporo lzejsze!

[ Dodano: 2008-05-26, 10:30 ]
Cenna informacja, z czego to wynika?


Z fizyki. Buda ma tylko mase, ktora ogranicza przyspieszenie zgodnie z 2 zasada dynamiki a = F/m. Masa kol dodaje sie do masy budy, ale one dodatkowo musza miec nadany ruch obrotowy. Przyspieszenie w ruchu obrotowym ogranicza wzor E = M/I, gdzie I jest momentem bezwladnosci, ktory zalezy od rozkladu masy kola a przy stalym rozkladzie jest proporcjonalny do masy.

Dokladne przeliczenie tego dla realnego samochodu jest ciezkie, bo do momentu bezwladnosci kol dochodzi bezwladnosc tarcz hamulcowych, polosi i kawalka skrzyni biegow. dlatego jak poszukasz w necie ludzie podaja rozny przelicznik kg kola na kg budy ale zmiana zwyklych tanich felg 10kg sztuka na 5kg Roty to daje tyle co odelzenie budy o prawie 100kg.

Jeszcze ciekawiej jest z kolem zamachowym, z ktorego zdjecie 3kg daje bardzo duzo. Rem opowiadal mi kiedys ze przeliczali dokladnie ile kg na masie auta daje na poszczegolnych biegach zalozenie lekkiego zamachu. A w przeciwienstwie do lekkiego kola zamachowego, lekkie fele daja tyle samo zysku na wszystkich biegach.

PostNapisane: 2008-05-26, 10:37
przez h8r
TJ, Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, w sumie racja. :)

PostNapisane: 2008-05-26, 10:42
przez Parówa
szczerze 1700zl za 15" nie zachwyca ja kupilem rote za 1850zl 16" ;)

PostNapisane: 2008-05-26, 11:37
przez Endrju
Rota nie tyle podrabia felgi innych producentów, co kupiła licencję na produkcję tych wzorów od innych - renomowanych firm. Taką informację uzyskałem od angielskiego przedstawiciela, gdy go o to spytałem. To że są produkowane w innej technologii, mają inne materiały w użyciu czy delikatnie zmieniony design - sprawia że kosztują mniej od oryginałów. Jak szukałem swoich enkei - trafiłem na podróbkę jakiejś firmy krzak. Ten sam rozmiar był 3 razy tańszy, ale ważył prawie 7 kg a nie 4,2 jak oryginał.

Do świetnej wypowiedzi TJ można dołożyć jeszcze fakt, że nie tylko samochód będzie przyspieszać na lżejszych felgach, ale również lepiej zachowywać się pod względem parametrów pracy zawieszenia.

PostNapisane: 2008-05-26, 17:29
przez bzyq2001
no i rota/drag itp sa odlewane, a wiekszosc oryginalow kute - to glowna przyczyna roznicy w wadze