Przekaźnik pompy paliwa lub któryś obwód - rex nie odpala

Posty: 4   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Przekaźnik pompy paliwa lub któryś obwód - rex nie odpala

przez newuser » 2014-11-04, 21:18

Witam!
Od początku- jeszcze w lecie rex stał na słońcu, około tygodnia nie odpalany. Przy próbie odpalenia, rozrusznik słabo kręcił więc podejrzenie padło na aku- po nocnym ładowaniu, mimo upału wszystko ok- zapalał od kopa itp. Tato jeździł ile chciał, nie było problemów. Jakiś czas temu pojechał w trasę ok 20 km, rozrusznik kręcił słabiej, więc znów podejrzenie na aku. Podmiana na inny- wszystko ok.
Aku po 6 latach od zakupu ma prawo paść - ok. Tatko wrócił z wycieczki, rex stał ok tygodnia nie odpalany. Przy próbie zapalenia klapa- kręci ładnie ale nie pali- (akumulator ładowany, dodatkowo próba przez kable).
Podejrzenie pierwsze- przekaźnik pompy paliwa pod schowkiem coin- podmieniłem na drugi i dalej klapa. Słychać niby pompę, ale dźwięk jakiś trochę na mój gust zmieniony.
Sprawdziłem połączenia i napięcia według manuala:
- masa na kablu czarnym - ok
- między kablem czarnym a żółto/białym stałe 12 v - ok
- między czarnym a czarno/żółtym 12 V po przekręceniu w zapłon - ok
- zworka pomiędzy czarno/żółtym a żółto/czarnym załącza pompę (dźwięk dalej jakby z :dupa: )
- czarny i niebiesko/biały - 12 V przy kręceniu rozrusznikiem- i tu jest :dupa: , bo nie ma tam prądu nawet przy kilkusekundowym kręceniu.
Manual kazał sprawdzić bezpiecznik nr.2- bezpiecznik ok (sprawdzany multimetrem jak wszystko inne), dla pewności sprawdziłem nim wszystkie bezpieczniki w kabinie i pod maską.
Wziąłem jeden przekaźnik i przelutowałem- (starą cynę zdjąłem prawie do zera, dałem nową), zobaczę co to da.
Ma ktoś jakieś pomysły :cry:
Mi przychodzi do głowy:
1) Zdjąć wężyk przy powrocie paliwa albo przy listwie wtryskowej i sprawdzić czy pompa rzeczywiście pompuje
2) Przemierzyć multimetrem ciągłość przewodów po kolei od kostki wchodzącej do przekaźnika aż do skrzynki z bezpiecznikami, i dalej do pompy.
Może ktoś coś podpowie? (Ciasteczek w nagrodę nie będzie, bo Malcolm nie dał tej opcji :rotfl: :rotfl: :rotfl: )
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
nadola
Forumowicz
 
Posty: 208
Dołączył(a): 2008-08-26, 09:22
Lokalizacja: GD

Re: Przekaźnik pompy paliwa lub któryś obwód - rex nie odpal

przez nadola » 2014-11-04, 21:49

Sprawdź czy na pinie b13 (ecu) będzie napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem. Zmieniony dźwięk pompy może oznaczać, że ma za słabe napięcie zasilania( tą możliwość wyeliminujesz podłączając ją na krótko do dobrego aku i sprawdzisz czy się dźwięk zmienił). Druga przyczyna to początek zacierania się pompy.

Wężyk jak najbardziej powinieneś zdjąć. Wtedy będziesz widział czy pompuję oraz czy mocno.

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Przekaźnik pompy paliwa lub któryś obwód - rex nie odpal

przez newuser » 2014-11-05, 15:24

nadola
Sugerowałem się Twoimi odpowiedziami w wątku: http://www.civic4g.pl/phpBB3/viewtopic. ... 86ddf5cf10
Tylko że u mnie brak jest napięcia między czarnym a niebiesko/białym kablem podczas kręcenia rozrusznikiem. Bezpiecznik jest ok. Może przy stacyjce coś nie łączy?
Jutro będę przy aucie to posprawdzam!
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
nadola
Forumowicz
 
Posty: 208
Dołączył(a): 2008-08-26, 09:22
Lokalizacja: GD

Re: Przekaźnik pompy paliwa lub któryś obwód - rex nie odpal

przez nadola » 2014-11-05, 20:16

Tak, napięcie powinno być pomiędzy czarnym a niebiesko/białym podczas kręcenia rozrusznikiem. Jak bezpiecznik jest ok to sprawdź czy jest ciągłość na przewodzie między bezpiecznikiem nr2 a kostką przekaźnika (przewód niebiesko/biały)
Stacyjkę zostaw na sam koniec do sprawdzenia. Może być problem w niej, ale na razie nie brał bym jej pod uwagę ponieważ jak byłaby walnięta to rozrusznik by nie kręcił.

Posty: 4   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Teraz jest 2024-03-29, 07:39