Problem - szalone wycieraczki przedniej szyby

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Problem - szalone wycieraczki przedniej szyby

przez ptyk05 » 2017-04-25, 22:33

Siema!
Mam problem z pracą mechanizmu wycieraczek przedniej szyby. Zaczynając od początku jakiś czas temu zacząłem remontować CRXa. Najpierw wyskoczył z budy mój zarżnięty silnik i tak do teraz wszystko w komorze przed lakierowaniem było zdemontowane przez około miesiąc. Zdemontowałem cały mechanizm wraz silniczkiem. Niestety po dzisiejszym złożeniu mechanizmu okazało się, że:
- na biegu czasowym wycieraczek tzn. pełny cykl z odstępem czasu, wycieraczki wykonują obrót o około 40 stopni i sie zatrzymują
- 1szy i 2 bieg czyli ciągłe wycieranie szyby - prędkość chyba bez zarzutu natomiast w momencie wyłączenia wycieraczki stają w miejscu tzn. jeśli zatrzymam je w połowie cyklu nie wracają już do położenia -> spoczynek, zostają tam gdzie się je wyłączy.

Jeśli chodzi o przyczyny to mogę wykluczyć już:
- źle założony mechanizm
- wadliwy silniczek ( podmieniłem na inny i jest to samo )
- akumulator
- bezpiecznik nr 13 15A

Ma ktoś jakiś pomysł? Jeszcze przychodzi mi do głowy przekaźnik, ale chyba nawet nie mam ską takiego na tą chwile wytrzasnąć :(

Na czasowym biegu w momencie gdy ramiona juz staną w miejscu - zablokują się przy tych 40 stopniach to słychać jakieś cykanie - pukanie bardzo ciche w silniczku wycieraczek.

Avatar użytkownika
neo62
Forumowicz
 
Posty: 167
Dołączył(a): 2010-07-06, 01:54
Lokalizacja: WGM
Samochód: ED9

Re: Problem - szalone wycieraczki przedniej szyby

przez neo62 » 2017-04-25, 22:56

A może jakiś problem z okablowaniem? Uszkodzony przewód lub brak kontaktu we wtyczce?

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Problem - szalone wycieraczki przedniej szyby

przez ptyk05 » 2017-04-25, 23:22

Sprawdzałem przewody i wyglądają ok. Kurde jeszcze może być wina przeniesionego aku do bagażnika? Przewód + aż 35 mm, ale może z masą być problem bo bezpośrednio w bagazniku chwycona :/

Właśnie byłem w garażu i widocznie problem z kablami od aku, bo w momencie gdy zatrzymują sie wycieraczki gasnie rownież radio :)

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Teraz jest 2024-03-28, 20:46