trzeszczacy dach w solniczce

Posty: 4   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
tomopablo
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2007-10-29, 13:26
Lokalizacja: Wrocław

trzeszczacy dach w solniczce

przez tomopablo » 2007-10-29, 13:57

Witam
Kupiłem solniczke w sumie niedawno i wszystko było super pięknie, dopóki nie ściągnąłem sobie dachu:( Po założeniu z powrotem strasznie zaczął trzeszczeć na plastikach :wrrr: , przesuwałem go w lewo w prawo i nic, czy są jakieś sposoby na solniczki, nie weim np uszczelka do okien podkladki pod prowadnice(rygle), pomóżcie:) :poklony:
Pozdro
:) błękitna strzała crx :)

Avatar użytkownika
pirul
Moderator
 
Posty: 5603
Dołączył(a): 2006-12-11, 10:01
Lokalizacja: Kraków

przez pirul » 2007-10-29, 14:16

wyczysc i przesmaruj sobie uszczelki silikonem w sprayu a jak nie pomoze to jest gdzies na forum temat o podkladkach pod rygle, poszukaj :) zalezy czy po zamknieciu dach masz luzny i mozna go reka przesunac czy tylko popiskuje podczas jazdy. ja mialem i to i to, po smarowaniu podlozylem w otwor tuleke gumowa z wtyczki wg przepisu jednego z userow (nie pamietam juz kogo) i jest lala. znalazlbym ci ten temat ale nie mam czasu musze na zajecia leciec :nieok:
powodzenia ;)
del Sol Captiva Blue Baby 190KM/220Nm @ 0,55bar SOLD
ITR DC2 #2079 196KM/201Nm SOLD
CB600F HORNET '10 SOLD
cvc 8gen FK3 glasstop EXECUTIVE @ DESMOND REGAMASTER - 180KM/407Nm SOLD
w garażu MX-5 NA '90, XJ6N i Hornet 600 Cafe Ricer Project

Avatar użytkownika
bedo
Forumowicz
 
Posty: 354
Dołączył(a): 2006-03-04, 04:18
Lokalizacja: Poznań - Jeżyce

przez bedo » 2007-10-29, 16:36

Przekopiuję może:


Autorem jest user wiecznygosc.
Oryginalny topic: http://skocz.pl/crxren

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wiecznygosc napisał(a):A mianowicie potrzeba wylacznie - "tulejek" gumowych jakbyrurek , ktore z jednej strony sie pogrubiaja na koncu. CHodzi o to co jest przy wtyczkach ( czesto jak kabel dochodzi do wtyczki przechodzi wlasnie przez taka gumowa rureczke , tulejke czy jak to nazwac i ta rozszerzona czesc juz jest wew. wtyczki . Wiec co trzeba zrobic - isc do jakiegos np praktikera - wybrac przemyslowe wtyczki - i przyjrzec sie ich srednicom - wziac odpowiednie 2 lub 4 ( z przodu troche mniejsza dziura) kupic ,l rozkrecic wtyczke - wyjac ta gumowa rureczke i po prostu wsadzic w otwor w w ktory normalnie wchodzi bolec dachu. Wsadzamy w to takie czarne - wsadzajac to po prostu bolec przechodzi ciasniej przez ten otwor - przez co lepiej przylega - a ze koncowka jest pusta ( bo to rurka)- bolec (koniec jego) ma styk z blacha - dzieki czemu dostajemy info czy dach domkniety czy nie ( w lampce na kokpicie)


Tulejki mozna dostac rowniez w czarnym kolorze, zeby sie tak nie rzucaly w oczy przy zdjetym dachu (co czeka nas za ok. 8 miesiecy ;)).


A mój kolega przygotoał mały tutorial:
maly tutorial ;-)

Obrazek

Obrazek

Powodzenia!

...i w koncu zapanowala cisza :D
pst pst pst

Przeczytanie tego idiotycznego podpisu zajmie tyle samo co kliknięcie w Pajacyka

wiecznygosc
Forumowicz
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2007-08-01, 16:02

przez wiecznygosc » 2007-11-01, 00:01

skromnie a zarazem zuchwale dodam , ze wtyczki nie trzeba kupowac - wystarczy mocniej pociagnac ta "gumke/tulejke" i wyjdzie z wtyczki elegancko - natomiast wtyczke odkladamy spowrotem , a za sama gumke ktora wrzucamy do kieszeni sie nie placi .
Bo troszke glupio kupic dwie wtyczki a sie okaze ze nie ten rozmiar i potem znowu kupowac itd...
Pewnie markety straty nie odczuja , ba pewnie ktos kupi je bez tej gumki nie wiedzac o jej istnieniu.

Dr_ mam nadzieje ze obywatelskie czynnosci wstrzymasz tym razem . ;)

PS - powyzszy TIP nie jest zadnym podrzeganiem do wiecie czego 8)

Posty: 4   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Teraz jest 2024-03-28, 19:01