Strona 1 z 2
KLIMATYZACJA do ee8 -> jak to skomplementowac?

Napisane:
2008-09-29, 18:46
przez kubot87
Panowie robie sie chyba z wiekiem wygodniejszy i chcialbym skomplementowac sobie klime przez ta zime do wiosny i zalozyc sobie

Z felg zszedlem konkretnie kg wiec moge sobie dolozyc a co
szukalem w szukajce i nie znalazlem duzo informacji konkretnych. Czy klima z civica jajka pasuje do ee8? od edeka podejdzie pewnie nie? to jest ta sama klima raczej.
Wiem i pamietam ze jeden ziomek z civicklub.pl ma pelno czesci i wiele anglikow z klima i bez i mozna by od niego wyhaczyc pare czesci.
Prosze o jakies rady , cynki gdzie podbic bylbym naprawde wdzieczny
yooo ziomy


Napisane:
2008-09-29, 22:26
przez darek AMS
Nie pomoge Ci w kwestii skompletowania tego, ale to że zszedłeś z kg na felgach nie oznacza że nic nie stracisz gdy załozysz klime. Zyskasz kilogramy i to wiesz, tylko zapomniałes pewnie że oprócz tego klima obciąza silnik.
A to powoduje spadek mocy i wzrost spalania w chwili gdy jest włączona.
Miałem auto z klimą ,teraz mam bez i jakoś specialnie nie tęsknie za tym.
Jakie teraz mamy lata ,jest sens wydawac około 1.5tyś. plnów ?
Chyba że zamierzasz miec to auto dłużej to kombinuj i daj znać co i jak


Napisane:
2008-09-29, 23:11
przez Arv

Napisane:
2008-09-29, 23:36
przez kubot87
darek AMS napisał(a):Nie pomoge Ci w kwestii skompletowania tego, ale to że zszedłeś z kg na felgach nie oznacza że nic nie stracisz gdy załozysz klime. Zyskasz kilogramy i to wiesz, tylko zapomniałes pewnie że oprócz tego klima obciąza silnik.
A to powoduje spadek mocy i wzrost spalania w chwili gdy jest włączona.
Miałem auto z klimą ,teraz mam bez i jakoś specialnie nie tęsknie za tym.
Jakie teraz mamy lata ,jest sens wydawac około 1.5tyś. plnów ?
Chyba że zamierzasz miec to auto dłużej to kombinuj i daj znać co i jak

no z felg zszedlem konkretnie , tyl wywalony mysle ze jest gut nie jestem az takim faantykiem co do kazdego kilograma

auto mam zamiar miec dluuuugie lata jak nie caly czas nawet jako 2 auto.Co do przyspieszenia i spalania to wiem wiadoma sprawa ale raczej z wlaczona klima sie nie sciga;p. Bede informowal co i jak na swoim profilu

))
[ Dodano: 2008-09-29, 23:37 ]a co do lata to jedno jest takie drugie takie teraz nic nie wiadomo np w tym roku umieralem z goraca.Czarne auto i czarna skora tak przyciaga ze masakrrraaa
[ Dodano: 2008-09-29, 23:40 ]czyli chlodnice trzeba inna wyhaczyc?? kurde bedzie zabawy pewnie niezle z tym ale wyzwanie jest.Dzieki ARV za schematy wielkie:))) teraz tylko jakby ktos sie wypoeidzial z ktorych genow pasuje

cos juz wiemy


Napisane:
2008-09-29, 23:43
przez fazer
ja mam kompletna klime z cvc sedana v gen jeszce w mim aucie, ale z racji ze cos tam dlubie mklima wylatuje, tyle ze nie wiem czy do 4g podpasi

Napisane:
2008-09-30, 14:10
przez Sebastian_O
największy problem będzie z rurkami, jeśli klima będzie od czegoś innego...
mocowanie sprężarki i samą sprężarę najlepiej wziąść od konkretnie takiego silnika jak Twój, ew, jeśli masz smykałkę ew, dostęp do jakichś maszyn typu frezarka, gilotyna, jakieś dobre urządzenie spawalnicze, to można samemu zrobić mocowanie pod niemal dowolną sprężarkę.
Ja na wiosnę zakładałem wspomaganie (do ED9) i od razu miałem zamiar (za jednym razem) założyć klimę. miałem nawet na oku komplet wymonowany z ED9 właśnie, ale okazało się że te klimy pracują na "starym" freonie, tym którego już leganie się nie nabija, zniechęciło mnie to więc do montowania tego właśnie typu klimy.
Chętnie założył bym coś nowszego, może przez zimę coś znajdę.

Napisane:
2008-09-30, 15:26
przez Arv
Sebastian_O napisał(a):ale okazało się że te klimy pracują na "starym" freonie, tym którego już leganie się nie nabija, zniechęciło mnie to więc do montowania tego właśnie typu klimy.
czyli w "starą klimę" nie da się nabić tego obecnie stosowanego chłodziwa?? Pytam, bo się nie znam na tym wogóle


Napisane:
2008-09-30, 20:32
przez redbul
jasne ze sie da freonu nabic. nawet w takim gracie jak fiat tipo 94rok dalo sie zrobic to tu nie powinno byc klopotu :d

Napisane:
2008-09-30, 22:44
przez ProLans
więc jak z tym nabijaniem jest, podłączam się pod pytanie oraz mam drugie mam klimę w swoim ed9 ale brakuje mi tego kompresora i tu pytanie czy klima z ee8 to ta sama co w ed9 seryjnie montowana, oraz czy do mojej klimy podejdzie jakiś inny kompresorek z innej hondy bądź innego auta całkiem, jak tak to jakiego ?

Napisane:
2008-10-01, 08:30
przez Ali-En
Nieoficjalnie nabijaja stare klimy. Oficjalnie nie wolno, trzeba ja przerobic, cale nowe weze i zlaczki. Sprezarka moze zostac i chlodnica.

Napisane:
2008-10-01, 20:32
przez redbul
jedz do goscia co np. robi lodowki i ci nabije bez pytan :]
Niby nie wolno a wiele osob to robi.

Napisane:
2008-10-02, 00:51
przez ProLans
a i jeszcze jedno pytanie czy z założoną klimą jak jest wyłączona to też jest lekki spadek/przymulenie mocy auta? oraz ile może ważyć cała kompletna instalacja ?

Napisane:
2008-10-03, 15:01
przez kubot87
wlasnie ile kg taka kompletna klima moze wazyc??

Napisane:
2008-10-03, 15:45
przez Pazzo85
KLIMATYZACJA do ee8 -> jak to skomplementowac?
Ja bym to skomplementował w ten sposob

- Zajebisty jest CRX z klimatyzacją


Napisane:
2008-10-03, 19:27
przez Sebastian_O
tak, tylko nabicie u gościa co robi lodówki to jest taka delikatnie mówiąc partyzantka...
Przy nabijaniu klimy trzeba mieć specjalną maszynę, która najpierw wypompowuje wszystko z układu, następnie robi test próżni (szczelność układu), potem "nabija" odpowiednią ilość gazu i oleju, tak jak przewiduje producent...
Nabicie gazu z jakiejś tam butli czy tego typu robota u jakiegoś "babroka" od lodówek, to ja przepraszam... jak ktoś chce, niech tak robi.