Renowacja felg aluminowych 15

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Renowacja felg aluminowych 15

przez ptyk05 » 2015-12-10, 18:56

Siema :)

Kupiłem za grosze felgi 15 calowe aluminiowe już wypiaskowane. Wydaje mi się, że użyte było zbyt grube ścierniwo. Felga jest teraz szorstka. Pierwsze moje pytanie czy pokrycie felg podkładem kilkoma warstwami wystarczy, żeby zrównać powierzchnie?
Czy felge alu powinno się tak samo jak stalową pokryć podkładem epoksydowym w pierwszej kolejności czy wystarczy sam akrylowy? Co prawda alu nie koroduje, ale się utlenia.
Środek felgi będzie malowany w czarny połysk prawdopodobnie akryl, a rant mam zamiar wypolerować :)
Na jednej z felg rant jest zagięty. Czy da sie to naprawić? W sensie czy nadspawanie tego wchodzi w gre? Ewentualnie co innego można z tym zrobić?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

Re: Renowacja felg aluminowych 15

przez atom1 » 2015-12-10, 22:28

mozesz naspawac jak najbardziej, a mozesz tez papierem zjechac to po dlugosci do gladkiego, na duzym odcinku to powinno sie wygubic, sa tez szpachle jakies do alu ale tego bym nie robil

zawsze malowalem tak jak na auto podklad i kolor, nigdy nic sie nie dzialo, choc najlepiej piecowo wychodzi moim zdaniem bo trwaly lakier, tutaj olac bo rant masz polerowany ale u mnie jak sciagalem opony zaczela farba odpryskiwac z rantu :(

ogolnie to koszmarna felga do malowania bo pelno zakamarkow
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Renowacja felg aluminowych 15

przez ptyk05 » 2015-12-10, 23:45

Malowałem już podobne 3 lata temu i wyszły nie najgorzej, więc tym bardziej i z tymi powinienem sobie poradzić z większym doświadczeniem

Obrazek

Malowane będzie pistoletem. Na sprayach już się przejechałem i wiem, że to kupa :dupa: :dupa: :dupa: dzwoniłem nawet do goscia, który maluje proszkowo w okolicy.. myślałem, że jak już wypiaskowane to powie mi po 30 zł od felgi, ale zaoferował w takiej cenie co wyniosły mnie te felgi wiec zrezygowalem :P a na necie widziałem cenniki innych firm i niektórzy robią za 60 zł od felgi piaskowanie z malowaniem.. A ten mi 65 zł/szt. za samo malowanie
Tylko zastanawiam się jeszcze jak to bedzie z tą strukturą felgi czy podkład wypełni te nierówności po piaskowaniu

Właśnie pierwsze co zamierzam zrobić z tym zagięciem to wyszlifować to do gładka i zobaczyć jak to bedzie wyglądało tak jak ty zasugerowałeś, a zastanawiało mnie czy nadspawanie wchodzi w gre w ostateczności jeśli będzie polerowany rant :)

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Teraz jest 2024-04-20, 05:14