Strona 1 z 1

Demontaż tylnej klapy w ED9

PostNapisane: 2011-04-20, 20:49
przez jaro610
Tak jak w temacie... jak zdemontować tylną klapę w ED9 tak żeby niczego nie połamać? :D

PostNapisane: 2011-04-20, 22:14
przez rogalike
odkrecasz silowniki, najlepiej wez sobie kogos do pomocy bo klapa jest dosyc ciezka, najlepiej dwie osoby, jedna z jednej a druga z drugiej trzyma a Ty odkrecasz sruby, jak podniesiesz klape do pionu prawie to na samym dole pojawia Ci sie 4 sruby ktore lacza klape z zawiasami i to wlasnie je odkrecasz (nie te ktore sa w srodku samochodu tylko tuz przy uszczelce na zewnatrz)

PostNapisane: 2011-04-20, 23:38
przez Cień696
a czemu nie te od srodka ? duzo latwiej wyjac klape nie trzeba sie tak gimnastykowac bo tam ciasno jest :)
w aucie zdejmujesz jeden waski plastik oslaniajacy dach i zobaczysz 4 śrubki , pozatym trzeba rozlaczyc kable od podgrzewania tylnej szyby i wycieraczki a kostka bedzie po prawej stronie jak staniesz do bagażnika tylko za plastikiem tym duzym w bagazniku bedzie ciezko rozpiac kostke przez klapki od tego plastiku ale mozna probowac ja tam odchylilem caly ten boczny plastik rozpinasz kostke i wyciagasz przez tak jakby ten slupk tylni i wyciagasz z klapa chyba ze bedziesz chcial ta elektryke zostawic? to by trzeba rozpinac przez klape

PostNapisane: 2011-04-21, 19:49
przez jaro610
dzięki za odpowiedź, najpierw wykorzystam sposób rogalike wydaje mi się bezpieczniejszy, niż demontaż tego plastiku ( skubany mocno się trzyma :P).

PostNapisane: 2011-04-21, 20:06
przez Johan
jak odkręcałem to też wolałem od środka zacząć bo samemu można ją wtedy odkręcić tylko do zdjęcia jej to już może sie ktoś przydać przydać, a plastik powninien bez problemu odejść jak lekko śrubokręcikim pomożesz i oczywiście trzeba lampke zdjąć (na wszelki wypadek napisze jak by ktoś nie wiedział ;) )

PostNapisane: 2011-04-21, 21:25
przez M!R@S
jeśli sam to:
-otwierasz klapę i wyciągasz kable.
-ściągasz siłowniki
-zamykasz klapę i ściągasz plastik na podsófitówce
-odkręcasz 4śruby od klapy i masz ją na gotowo już do wyciągnięcia

PostNapisane: 2011-04-22, 08:21
przez jaro610
OK dzisiaj będę działać, dzięki jeszcze raz.

PostNapisane: 2011-04-22, 10:17
przez MaxiCas
Podlacze sie do tematu, jak otworzyc klape "recznie"? Bo zerwala mi sie linka ;/

PostNapisane: 2011-04-22, 13:03
przez wizard91
Kluczykiem?? Jest przecież w blendzie wejście na kluczyk przecież ;)

PostNapisane: 2011-04-22, 13:15
przez MaxiCas
no ale kluczyk nie pasuje ;p widac jakis szwab kiedys cos tam wymienial ;)

PostNapisane: 2011-04-22, 16:00
przez Mibars
MaxiCas napisał(a):jak otworzyc klape "recznie"? Bo zerwala mi sie linka


No bez jaj, ściągasz zaślepkę tą, od wymiany żarówki wstecznego i palcem sobie pchnij cięgno :P

PostNapisane: 2011-04-22, 22:19
przez MaxiCas
to u mnie musialo sie to jakos wybitnie zastac przez zime czy cos bo ni bata nie chce sie ruszyc ;P Jutro sprobuje bardziej silowo jeszcze podejsc do problemu ;)

PostNapisane: 2011-04-23, 10:33
przez czakejro
Tylko pamiętaj o tym że siłowniki odkręcasz na otwartej klapie i tylko tak :P

PostNapisane: 2011-04-24, 09:58
przez jaro610
klapa zdemontowana, wszystko poszło gładko, tak jak pisaliście wystarczyło zdjąć plastik z podsufitki i odkręcić cztery śruby oraz siłowniki na otwartej klapie :P, nożykiem jeszcze zeskrobałem pozostałości uszczelniacza i przy montażu zastąpiłem go nowym silikonem, jeszcze raz dzięki za pomoc. :poklony: :ok: