stłuczka, ubezpieczenie- pomocy
Luźno o wszystkim... Tematy w ktorych nikt sie nie odezwal od 30 dni, sa automatycznie usuwane.

Posty: 20   •   Strona 2 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
kid
Forumowicz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2015-02-20, 09:25
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ED9

Re: stłuczka, ubezpieczenie- pomocy

przez kid » 2015-05-04, 22:00

tak. Jak chcesz to możesz im "oddać" auto tzn. oni załatwiają za Ciebie sprzedaż samochodu i dają Ci kasę, za którą został sprzedany samochód + ubezpieczenie, ale raczej to nie jest opłacalne. W twoim przypadku bym pochodził do lekarza, bo w końcu szyja boli po tak mocnym uderzeniu w tył, poszukał faktur, paragonów na wszystko co możliwe, wziął sobie samochód zastępczy, a jak sprawa się zakończy to auto rozebrać na graty, a budę oddać na złom (gołą bude raczej za darmo będziesz musiał oddać, ale dostaniesz zwrot z OC)

I potem jak już będziesz miał kasę za szkodę osobową, na pojeździe i kasę z części to decyzja co dalej. Życzę wytrwałości, bo mi do dzisiaj PZU się śni po nocach :D Co do lakieru to sprzedaj jakąś bajkę, że to drogi, unikatowy lakier z palety hondy, pokaż gościowi jakieś zdjęcia kremowych CRX'ów - może łyknie bajkę - inaczej nowy lakier obniża wartość pojazdu

Vincent napisał(a):I nie muszą być rachunki , wystarczy że pokażesz likwidatorowi co jest zamontowane na aucie , foty zrobi i znajdzie wartość w necie


Mi wtrysku, wystrojonego kompa czy czegokolwiek ponad serie nie chcieli policzyć "faktury albo idźpanwchuj", a za gaz wbity w dowód, ale wymontowany z samochodu podnieśli mi wartość pojazdu o 300zł :ok:

Avatar użytkownika
xkamasx
Forumowicz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2014-02-19, 22:19

Re: stłuczka, ubezpieczenie- pomocy

przez xkamasx » 2015-05-04, 22:17

no właśnie co zrobić żeby auto zostało u mnie ale żeby mieć też papiery na to żeby móc je wyrejestrować ?

jutro zgłaszam, w moim przypadku sprawca też jest w PZU ubezpieczony

Avatar użytkownika
xkamasx
Forumowicz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2014-02-19, 22:19

Re: stłuczka, ubezpieczenie- pomocy

przez xkamasx » 2015-06-01, 21:41

Tak więc po jakimś czasie od wypadku dostałem 4.5 tys za samochód, dziś dostałem pismo odmowne w związku z odwołaniem. Oczywiście napiszę kolejne ale czarno to widzę. Dziewczynie z ubezpieczenia zdrowotnego zaproponowali 1 tysiąc. Ręce dzisiaj mi opadły.
Jestem załamany i nie ma szans czy to na del sol czy też ed9 .
Będziemy dalej walczyli chociażby o te zdrowotne odszkodowanie ponieważ zgłosimy w tygodniu sprawę do odpowiedniej firmy która mam nadzieje pomoże wyrwać od tych skur... więcej pieniędzy.
Ale tak jak niektórzy mówią że PZU to porządna firma dla mnie będzie koszmarem.

robraf
Forumowicz
 
Posty: 1042
Dołączył(a): 2012-07-21, 00:29
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: stłuczka, ubezpieczenie- pomocy

przez robraf » 2015-06-01, 23:13

bierz rzeczoznawce z zewnatrz, takiego ktory bedzie porzadny... bo wiadomo ze jak oni swojego podesla to bedzie subiektywny i bedzie liczyl jak najmniej

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: stłuczka, ubezpieczenie- pomocy

przez Vincent » 2015-06-03, 02:50

Firma Cię zerżnie na kasę i niewiele zobaczysz.Bierze się biegłego rzeczoznawcę. Robi dokładny opis szkody , czyli wartość z przed wypadku . Koszt naprawy przywracający i żądasz wypłaty . Potem jak będą dalej walić temat sprawa trafia do sądu , zdecydowaną większość mają przegraną , bo dochodzą odsetki itd.
Ciągnij temat , warto. Poszukaj w CRX Wrocław i okolice ., my mamy zaplecze w takich sytuacjach . Mamy rzeczoznawcę , mamy prawnika i nie mamy pod górę z odszkodawaniami.

  Poprzednia strona
Posty: 20   •   Strona 2 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Teraz jest 2024-04-19, 20:15