Automobilio.pl - co myślicie?
Luźno o wszystkim... Tematy w ktorych nikt sie nie odezwal od 30 dni, sa automatycznie usuwane.

Posty: 19   •   Strona 2 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
hlkty70
Forumowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2015-06-22, 16:06
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: CRX Del Sol D16Z6

Re: Automobilio.pl - co myślicie?

przez hlkty70 » 2015-12-09, 12:16

@Unkes już wszystkie pytania chyba wyczerpał. :) Widzę, że jest sporo wątpliwości, ale nikt systemu idealnego niestety nie wymyśli - portal dopiero się rozkręca, potrzebna jest odrobina zaufania, a nie czarnowidztwo. Później, owszem, można się zastanawiać nad dodatkowymi usprawnieniami, PayPalem i podobnymi, ale to nie jest jeszcze czas na to. Zresztą po opinii Eksperta i tak każdy, jeśli będzie zainteresowany nadal zakupem, i tak pojedzie żeby odebrać auto czy motocykl, bo nie sądzę żeby nie, i i tak sam zobaczy je na własne oczy. Uważam, że jeżeli będziemy widzieli we wszystkim niemal wyłącznie słabe strony i jakieś luki, to nigdy nie zbudujemy nic fajnego - a ten portal taki jest. Tym bardziej, że ceny ustalają sobie Eksperci, mogą też w swoim profilu podać dane uwiarygadniające ich "ekspercką" rolę - a każdy Klient ma możliwość wyboru takiego Eksperta, który mu odpowiada, między innymi za sprawą takich informacji - bo nie jest tak, że w danym okręgu działa wyłącznie jeden Ekspert.
Jeżdżę na 4 kołach, na 2, często i na 1. ;)

Niosą mnie konie, za mną spaliny z tłumika...
CRX Del SOL & CBR 600 F3

vit
 

Re: Automobilio.pl - co myślicie?

przez vit » 2015-12-09, 18:54

Powiem tak .Tak samo jak nie wierzę w warsztaty i mechaników naprawiające wszsytskie marki takze nie wierze w ekspertów znających sie na każdej marce samochodu itd . Ja od razu odebrałem ten portal skierowany do fanów marki aby zglaszający sie klijent mogl tu znalezc takiego eksperta .Teraz co dla mnie znaczy ekspert. To ktoś posiadajacy dany samochod kilka lat ,potrafiacy go naprawiac ,posiadany nierzadko z pasji Na takie miano jednak trzeba sobie zasłuzyc a co dopiero z tego tytułu zarabiac pieniądze .
Dlaczego tutaj czasem ktos nowy zaglada i chce kupic samochod od forumowicza ano wlasnie z w/w powodu. Dlatego system komentarzy będzie najwazniejszym kryterium dla eksperta .Kwoty tej uslugi ,odp prawna ,indywidualne ustalenia pomiedzy ekspertem a klijentem to wszystko potem jak bedzie ten ekpert
Unkes powiedziałes ze mogą sie zgłaszac tu osoby ktorzy chca kupic samochod i bezwzglednie zdaja sie na zdanie owego eksperta -wiadomo tacy też sa .Tylko to pozwoli tzw Mirkom handlarzom z dopiskiem ekspert zadomowic sie na waszym portalu a tego chyba nie chcemy .

unkes
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-12-08, 00:08
Samochód: BMW

Re: Automobilio.pl - co myślicie?

przez unkes » 2015-12-10, 00:46

Dlatego też początkowo chcemy zachęcić do rejestracji jako Eksperci forumowiczów. Idealnie też, gdyby początkowo z portalu jako klienci korzystali właśnie ludzie trochę wtajemniczeni w auto/moto, tacy którzy w tej chwili szukają pomocy w sprawdzeniu aut na forach różnych marek. Automobilio mogłoby być takim centralnym miejscem gdzie można znaleźć pasjonatów konkretnej marki czy modelu, chętnych podjechać i obejrzeć auto za opłatą.

Według mnie, długodystansowo taki portal ma szanse poprawić nieco rynek aut używanych w Polsce. W raporcie jest np. miejsce gdzie można wpisać z jakiego komisu jest auto (jeśli jest z komisu), na tej podstawie przy odpowiedniej liczbie raportów można stworzyć listę komisów wartych odwiedzenia i z drugiej strony takich, które sprowadzają same szroty. Fajnie byłoby nieco utrudnić życie tym "Mirkom handlarzom", o których piszesz - moje auto ma w tej chwili prawie 240 kkm przelotu i wiem że będzie je ciężko sprzedać, głównie ze względu na "perełki" od niemieckiego Turka ze stanem licznika 180 kkm, skręcone pewnie z 300-400. A potem "Panie te nowe auta tak się psują, ledwo 150 kkm zrobił i wszystko do wymiany" :D

Ogólnie dzięki za odzew, może stworzymy sekcję pytań i odpowiedzi w serwisie, żeby spisać te najpopularniejsze, powtarzające się pytania i wątpliwości.

Avatar użytkownika
hlkty70
Forumowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2015-06-22, 16:06
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: CRX Del Sol D16Z6

Re: Automobilio.pl - co myślicie?

przez hlkty70 » 2015-12-31, 06:29

W serwisie została już wprowadzona zakładka FAQ - zapraszam. :) http://automobilio.pl/help/faq/
Jeżdżę na 4 kołach, na 2, często i na 1. ;)

Niosą mnie konie, za mną spaliny z tłumika...
CRX Del SOL & CBR 600 F3

  Poprzednia strona
Posty: 19   •   Strona 2 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Teraz jest 2024-03-28, 19:41