olej w aparacie zapłonowym/ jak rozebrac aparat zapłonowy
Najcześciej zadawane pytania.
SPRAWDZ NAJPIERW TUTAJ CZY NIE MA ODPOWIEDZI NA TWOJ TEMAT !

Posty: 12   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
koniu
Forumowicz
 
Posty: 1825
Dołączył(a): 2005-08-08, 12:58

olej w aparacie zapłonowym/ jak rozebrac aparat zapłonowy

przez koniu » 2008-04-06, 19:36

Witam
Mam chyba nietypowy problem. Do aparatu dostaje się olej i wylewa się on przy łączeniu kopułki z resztą aparatu. Jak widać na zdjęciach w miejscu gdzie jest uszczelniacz jest sucho więc tamtędy chyba olej nie wydostaje dostaje. Zresztą na łączeniu aparatu z głowicą jest sucho, a jak pisałem wyzej olej wylewa się na łączeniu kopułki i aparatu. Gdzie szukać przyczyny.
Oleju sie wylewa dość sporo bo skrzynia biegów jest cała spaprana :/

fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdr
Ostatnio edytowano 2008-04-06, 22:22 przez koniu, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
mariusz123
Forumowicz
 
Posty: 1345
Dołączył(a): 2005-05-30, 20:31
Lokalizacja: Szczerbice(Rybnik)

przez mariusz123 » 2008-04-06, 20:18

koniu,czeka cie wymiana zimeringa i przy okazji lozyska,mam foty jak to rozebrac i poskladac,wrzuce jutro,moze dzis,,ale jazde bedziesz mial,he,,,,,

Avatar użytkownika
koniu
Forumowicz
 
Posty: 1825
Dołączył(a): 2005-08-08, 12:58

przez koniu » 2008-04-06, 20:42

Czyli co trzeba kupić ze schematu ?
Obrazek

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2008-04-06, 20:49

tam wlasnie pod tym czarnym cycem co wchodzi do walka jest takie uszczelnienie- musisz rozebrac aparat w drobny mak i wyjac walek, dopiero potem to zobaczysz, ale na poczatek (caly czas ostatnia fota) tam jest taki oring metalowy do okola tego, podwarz go i wyjmij cos jak seger, potem wyjmij bolec co przechodzi przez ten cycek i juz bedizesz mial na widoku to uszczelnienie, pamietaj tylko jak ten cycek jest zamontowany bo jak go przekrecisz o 180 stopni to auto juz nie zapali
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
mariusz123
Forumowicz
 
Posty: 1345
Dołączył(a): 2005-05-30, 20:31
Lokalizacja: Szczerbice(Rybnik)

przez mariusz123 » 2008-04-06, 22:14

mialem ten sam problem co koniu,tylko z lozyskiem,popytalem,poszukalem,i zrobilem sam,mialem maly problem z lozyskliem bo,serwisowe lozysko ma troche inny wymiar i kosztuje w hurtowni 60zl,moje niby kompletnie nie wymiarowo japonskie[oni tam maja inne wymiary niz europa]ale sie okzauje ze kosztuje 9zl,nr na lozysku koyo 600IRS[6001RS dokladnie nie pamietam].dziwna cena,ale narazie smiag,jest wysoko obrotowe i ma ten sam nr co na moim seryjnym...wiec przed zakupem trzeba pierw rozebrac i dobrac po wymiarze,aha zimeringa nie ma wogle w serwisie,trzeba wyjac i dobrac po rozmiarze starego, foty i opis co i jak...


pierw rozbieramy obudowe wewnatrz i odkrecamy srubke z palca rozdzielacza[chyba tak to sie nazywa]trzeba dobrze dobrac srubokret bo jak raz objedzie to zonkk,moja ciezko sie odkrecala...
Obrazek
Obrazek
potem rozkrecamy modul czy jakos tak???kolejny problem z popuszczeniem srubek,rozciolem pilka do metalu,widac w dalszych zdjeciach...
Obrazek
kolejna czesc, :rotfl: sprawdzic jak leca kabelki,i tu sie zaczelo,,,japonskie srubki na gwiazdke,jak ktos ma zwykly zestaw narzedzi z obi to sobie da rade,,,
Obrazek
Obrazek
tu jest wlasnie ten cycek co mowil atom,,trzeba zdjac zawleczke i ten miniwaleczek z srodka,trzeba pamietac jak jest seryjnie bo jak co nie bedzie palil na dwa cylindry,ja niestety popelnilem ten blad,i kombinowalem,,ale skapowalem ze tu jest problem,,
Obrazek
kolejne elementy rozebralem,zaznaczylem sobie jak byly przykrecone i rozkrecilem,
Obrazek
i takd alej,,az calosc wyladuje na stole,
Obrazek
pewnie cos srubek sie obkreci,urwie itp,,wiec trzeba nagwintowac,,,
Obrazek
kolejna rzecz nabic nowe lozysko,ja nabijalem jakas rurka odpowiedniej srednicy,niestety nie mam zdjec,,ale problemow nie bedzie,pamietac tylko o tej blaszce zeby ja zalozyc zanim sie nabije lozysko
Obrazek

to teraz skrecamy,,,srodek na nowych srubkach,zanim dokrecisz to cos to trzeba wlozyc ten waleczek z lozyskiem i ustawic odstem miedzy ta ala zebatka na walku a tym czyms :rotfl: [szkoda ze nie jestem mechanikiem,nazwy by byly poprawne :rotfl:
Obrazek
aha odstep ustawilem jak byl seryjnie,trzeba sprawdzic jak jest w aparacie,bo nie wiem czy kazdy nie ma inaczej????
tu zdjecie nowych i starych srubek,chyba 4 i 5 jak dobrze pamietam
Obrazek
skrecanie kolejnych elementow,ustawic kolejny odstep miedzy zebatka a walkiem
Obrazek
kolejna czesc
Obrazek
potem nabicie zebatki,zawleczki itp...
Obrazek
skrecamy dalej
Obrazek
przykrecic modul,tu wlasnie musialem ponacicnac srubki...
Obrazek
Obrazek
przykrecanie kolejnej czesci,trzeba szlifnac nakladke...
Obrazek
i koniec,,,,,,,,,,,,,,
Obrazek
jak co dawac znac na gg,mam jeszcze kilka zdjec,i cos tam jeszcze pamietam z tej magiiii....

Avatar użytkownika
koniu
Forumowicz
 
Posty: 1825
Dołączył(a): 2005-08-08, 12:58

przez koniu » 2008-04-14, 09:53

Warto napisać jeszcze kilka słów. W trakcie rozbierania odkręcaj śruby "udarowo" wtedy jest mała szansa że śruba się nie odkręci i nie ukręci ;). Wszystkie elementy aparatu pasują tylko w miejsce tam gdzie powinny siedzieć więc złożenie aparatu nie jest trudne.

Co do wymiany simmeringu to w Polsce nie jest dostępny niestandardowy wymiar który jest nam potrzebny - 12.5 x 22.5, więc trzeba kupić delikatnie luźny i wkleić na silikonie.
Warto wymienić śruby którymi jest przykręcany wałek do obudowy.

Avatar użytkownika
DKD'nt
Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2005-07-01, 16:20
Lokalizacja: Wrocław

przez DKD'nt » 2009-10-17, 18:49

Co do simmeringa to jest dostępny jakieś niby pół milimetra czy milimetr(już nie pamiętam) szerszy, tylko ma inną wysokość która nie jest aż tak ważna(zakres 1-2 mm) niż powinien ...
pasuje jak ulał.
Takie małe a cieszy...CRX

Avatar użytkownika
merfi vtec
Forumowicz
 
Posty: 1180
Dołączył(a): 2004-03-22, 01:24
Lokalizacja: www.merfiebay.com

przez merfi vtec » 2010-01-13, 14:26

mam kilka simmeringów na stanie - oryginał nok - kontakt mail, gg
części tuningowe z USA D,B-series!! zawieszenia ES/sprzęgła/oświetlenie/felgi/rozporki/pierścienie/tłoki/panewki/uszczelki/doloty i wiele innych!!
Pomiary AFR, Gtech obd2/obd1/obd0 Modyfkacja i strojenie komputerów (ulica+hamownia) Crome Pro, Turboedit, Bre, Hondata
---------------
gg:175578, tel:500410476, www.merfiebay.com

arti_joke
Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2010-09-09, 18:24

przez arti_joke » 2010-09-09, 18:58

Pytanie do kolegów z forum. "Dostałem" do roboty CRX kuzyna ee8. Okazało się po wyjęciu aparatu zapłonowego, że ma zatarte łożyska i połamaną zębatkę plastikową i chyba uwalony czujnik. Czy możecie podać gdzie i za ile można zakupić części, żeby reanimować autko ?? (miło by znać numery katalogowe)

pnzoo
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-09-30, 21:56

przez pnzoo » 2011-11-03, 14:11

Witam,
czy ktoś ma jakiś patent na wybicie tej zawleczki?

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=acc93c4ac474fe46

...bo nie mogę sobie z tym poradzić a ona ani drgnie :/
Z góry dziękuję za pomoc!

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2011-11-04, 00:00

lac ed czy inne badziewie, albo moczyc w nafcie ropie, potem dobry punkt podparcia i porzadny wybijak- nie ma bata zeby nie wyszlo, jak robisz to na kolanie to nic dziwnego..
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

badam
Forumowicz
 
Posty: 2337
Dołączył(a): 2005-01-25, 14:59
Lokalizacja: Wrocław

przez badam » 2011-11-04, 01:52

zawleczka ta powina wyjsc palcami chyba ,ze ktos cos grzebal to możliwe...

ale dokladnie, obrzyj dobrze aparat i wybij jakims punktakiem ale najpierw zaznacz w ktora strone masz ustawioną płetwę

Posty: 12   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Teraz jest 2024-04-18, 06:30