Pytania dotyczące ed9
Najcześciej zadawane pytania.
SPRAWDZ NAJPIERW TUTAJ CZY NIE MA ODPOWIEDZI NA TWOJ TEMAT !

Posty: 30   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-10, 15:29

Witam,

Z góry dziękuję administracji za uratowanie strony, bez niej pewnie nie miałbym już okazji się zapytać o te rzeczy :D

Mam zamiar kupić crxa ed9. Planuje używać go jako Daily, raczej będę jeździł sam lub z 1 znajomym. Na auto planuje wydać do 10k. Nie zamierzam tego auta katować, ma one służyć raczej do spokojnego toczenia się po mieście i cieszeniem się jazda.

Więc przejdźmy do pytan:

-Mam ok 192cm wzrostu, osoba mojej wysokości zmieści się w takim samochodzie? Jeżeli tak to czy nie będę rąbal głowa w podsufitke na każdej dziurze?

-jak wyglądają sprawy czysto eksploatacyjne, chodzi mi tutaj o cenę i dostępność części typy zawieszenie, uszczelki, części silnikowe (panewki, uszczelka pod głowicą etc. Co jak co te auta za rok kończą 30 lat, watpie że będą one w idealnym stanie)

- Jak auto sprawdza się na dłuższe trasy? Nie jest jakoś strasznie męczące?

-Istnieje możliwość zamontowania klimy na własną rękę? Raz widzalem gdzieś cały zestaw klimatyzacji do ed9. I odrazu dobrze mi się wydaje że każdy egzemplarz posiada szyberdach?

-Na ci uważać przy zakupie? Gdzie są bardzo wrażliwe miejsca korozji oprócz tylnych nadkoli? I jak rozpoznać ex kjs-owke bo z tego co widzalem to trochę ich tam jeździło (ktoś nawet tutsj pisał co zrobić żeby ukryć że auto jeździło w kjsach)

- Jak wygląda sprawa serwisowania auta na własną rękę? Z tego co słyszałem od mojego ojca który jeździł nascie lat temu civickiem v to wymiana paska to tragedia w silnikach hondy

Więcej pytań chyba nie mam, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Masny » 2018-08-10, 16:39

Skav napisał(a):Witam,

Z góry dziękuję administracji za uratowanie strony, bez niej pewnie nie miałbym już okazji się zapytać o te rzeczy :D

Mam zamiar kupić crxa ed9. Planuje używać go jako Daily, raczej będę jeździł sam lub z 1 znajomym. Na auto planuje wydać do 10k. Nie zamierzam tego auta katować, ma one służyć raczej do spokojnego toczenia się po mieście i cieszeniem się jazda.


Hej!
Zastosowanie podobne do mojego, więc jestem w stanie się wypowiedzieć

-Mam ok 192cm wzrostu, osoba mojej wysokości zmieści się w takim samochodzie? Jeżeli tak to czy nie będę rąbal głowa w podsufitke na każdej dziurze?


Będzie dobrze. Mój brat ma chyba z 2 metry i śmiga bez problemu

- Jak auto sprawdza się na dłuższe trasy? Nie jest jakoś strasznie męczące?


Albo się to kocha albo nienawidzi. To bardzo stary samochód o komforcie 3/10, ale po przyzwyczajeniu serio da się bez problemu śmigać po Polsce. A są nawet wariaty co śmigają po całej europie :D

-Istnieje możliwość zamontowania klimy na własną rękę? Raz widzalem gdzieś cały zestaw klimatyzacji do ed9. I odrazu dobrze mi się wydaje że każdy egzemplarz posiada szyberdach?


Montaż instalacji raczej nie jest mega ciężki, ale ciężkie jest dostanie części. Szyberdach ma praktycznie każdy egzemplarz na rynek europejski (niewielkie wyjatki się znajdą)

-Na ci uważać przy zakupie? Gdzie są bardzo wrażliwe miejsca korozji oprócz tylnych nadkoli? I jak rozpoznać ex kjs-owke bo z tego co widzalem to trochę ich tam jeździło (ktoś nawet tutsj pisał co zrobić żeby ukryć że auto jeździło w kjsach)


Nadkola, drzwi, dół auta, okolice wlewu. KJS ma zazwyczaj wybebeszone wnętrze,zmodyfikowana przednia deska, rozpórki, zmodyfikowane zawieszenie i ogromne wydechy no i wszechobecne laminaty :D

- Jak wygląda sprawa serwisowania auta na własną rękę? Z tego co słyszałem od mojego ojca który jeździł nascie lat temu civickiem v to wymiana paska to tragedia w silnikach hondy


Wszystko raczej da się samemu zrobić przy użyciu podstawowych narzędzi.

-jak wyglądają sprawy czysto eksploatacyjne, chodzi mi tutaj o cenę i dostępność części typy zawieszenie, uszczelki, części silnikowe (panewki, uszczelka pod głowicą etc. Co jak co te auta za rok kończą 30 lat, watpie że będą one w idealnym stanie)


Blacharke coraz ciężej dostać, a rzeczy typu niezgnity szyberdach to można sobie tylko pomarzyć.. Mechanicznie natomiast to to samo co wiele innych hond, więc raczej nie ma problemu z dostępnością cześci

Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-10, 18:17

Dzięki za odpowiedź, najbardziej interesowało mnie czy się zamieszczę więc najważniejsze kryterium spełnione :D co do komfortu to zdaje sobie sprawę że auto jest Stare, tylko zastanawiało mnie czy komfort nie jest jak w starej ladzie czy innym maluchu. Jeżeli z znalezieniem blacharki jest problem to będę musiał trochę widocznie poszukać dobrego egzemplarza lub dobrego blacharza (O co obecnie ciężko), słyszałem że szyberdach idze dostać z laminatu więc zawsze jskis kompromis. Jeżeli nie ma problemu z częściami silnikowym to dobrze bo jak słyszałem że czasami panewki lubia się obrócić to trochę się przesadziłem. Jeżeli reszta opinie będzie podobna, to chyba się skusze bo te auto podchodzi już pod klasyka którego jednak warto ratowac

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Masny » 2018-08-10, 20:01

Do lady, polonezów czy innych trabantów CRXowi daleko. Wnętrze jest w sumie ładnie zrobione, z dbałością o detale, z dobrego plastiku a sama deska jest pokryta gumą, dzięki czemu jest miękka i całkiem fajna w dotyku. A sam komfort jazdy to zależy czy trafisz na obniżony egzemplarz z twardym zawieszeniem czy z w miarę seryjnym. Jak seryjne to wbrew pozorom - będzie całkiem spoko. A jak kupisz z zabetonowanym zawieszeniem to kazda dziura będzie wyzwaniem ;d


Tak, są dostępne laminaty do rexa, sam chciałem kupić szyberdach bo mój blaszany już wymieka. Blat z laminatu to okolice 200-300 ziko. Są też maski, zderzaki, klapy bagażnika a i nawet kiedyś całe drzwi widziałem ;d

Avatar użytkownika
tebesik
Forumowicz
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2017-02-02, 11:01
Lokalizacja: Ostrowiec#Św.
Samochód: ED9

Re: Pytania dotyczące ed9

przez tebesik » 2018-08-10, 21:49

Jak przypilnujesz poziom oleju i nie będziesz katował na zimnym to raczej panewka Ci nie zagraża :)
Rdza w crxach to chyba najbardziej lewe nadkole tył+ wlew paliwa no i progi.. A tak to rdza może być wszędzie a wiadomo że przy kupnie nie wszędzie zajrzysz :)
A no i podłóżnice patrz obowiązkowo

Avatar użytkownika
Chlor
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2018-08-10, 22:11
Samochód: CRX II ED9 89r.

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Chlor » 2018-08-10, 22:39

Hej,

Tak samo stałem się szczęśliwym posiadaczem CRX-a, trochę pojeździłem.po Polsce i szukałem idealnego modelu w stanie takim by był do remontu ale za małe pieniądze. Przerobione kjs były kuszące bo naprawdę fajnie ludzie silniki robili ale w większości wydmuszki a mi zależało najbardziej na kompletnym wnętrzu bo resztę to sobie zrobię.

Komfort jazdy jest niepowtarzalny, dźwięk silnika wiatr z szyberdachu wzrok wszystkich w około co to jedzie jest niepowtarzalny.

Byłem zakochany w rexie od dziecka aż w kącie spelnilem.swoje marzenie.

Jak pisałeś auto ma prawie 30lat i są nowsze szybsze ale czy fajniejsze!? Ja po prostu lubię ten styl wszystkie stare auta są jak dla mnie najładniejsze.

Z częściami nie ma wielkiego problemu, też oto się balem, trzeba tylko pogrzebać i są bardzo tanie.

Autko miało poniszczone nadkola i to był największy problem bo są w cenie, udało mi się znaleźć z kompozytu za 400zl komplet a niektórzy krzyczeli po 500za sztukę w opłakanym stanie.

Ja ci powiem tak jak masz czas i pieniądze to bierz w ciemno, jak ja kupowałem to znajomi mówili "będziesz płakał" a ja mowilem że marzenia nie mają ceny jak będzie trzeba to i 20tys włożę byle by jeździł, a potem schowam pod koc i wazelina wysmaruje by kolejna dekadę przeżył :diabelek:

Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-10, 22:52

Dzięki za opinię. Sam pamiętam że zawsze coś o crxie słyszałem Ale jakoś bardzo mnie to nie interesowało. Jakoś 2 lata temu zobaczyłem go na żywo na motor show i mnie dosłownie zatkało. Od tamtego czasu zacząłem przeglądać aukcje i od czasu do czasu coś przeczytałem na forum. Nie powiem auto podoba mi się strasznie i chęć jego zakupu narazie mnie zachęca do chodznia pracy :D. Najbardziej właśnie balem się o części i o to że się nie zmieszcze (a trochę głupio jechać oglądać auto i zrezygnować na samym starcie). Czyli chyba jedyne co mi zostało to dorobić trochę kasy i pewnie jakoś na koniec przyszłego sezonu zacznę poważniejsze poszukiwania. Jeszcze mam jedno pytanie, części z 4 gena civica są powiedzmy "plug&play"? Z tego co wiem to są 2 bliźniacze konstrukcje a jednak 4 genka jest tańsza na rynku wtórnym więc chyba części też będą tańsze jeżeli dobrze mysle

Avatar użytkownika
Krzysiekcrx
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2007-12-15, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Krzysiekcrx » 2018-08-11, 12:36

Skav napisał(a):Dzięki za opinię. Sam pamiętam że zawsze coś o crxie słyszałem Ale jakoś bardzo mnie to nie interesowało. Jakoś 2 lata temu zobaczyłem go na żywo na motor show i mnie dosłownie zatkało. Od tamtego czasu zacząłem przeglądać aukcje i od czasu do czasu coś przeczytałem na forum. Nie powiem auto podoba mi się strasznie i chęć jego zakupu narazie mnie zachęca do chodznia pracy :D. Najbardziej właśnie balem się o części i o to że się nie zmieszcze (a trochę głupio jechać oglądać auto i zrezygnować na samym starcie). Czyli chyba jedyne co mi zostało to dorobić trochę kasy i pewnie jakoś na koniec przyszłego sezonu zacznę poważniejsze poszukiwania. Jeszcze mam jedno pytanie, części z 4 gena civica są powiedzmy "plug&play"? Z tego co wiem to są 2 bliźniacze konstrukcje a jednak 4 genka jest tańsza na rynku wtórnym więc chyba części też będą tańsze jeżeli dobrze mysle


Którym Motor Show? ;)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"-Colin McRae

Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-11, 18:27

Poznańskie motor show. Stał na targach w strefie aut tuningowanych czy jak to tam się zwie, z tego co widzalem to stoi tam już chyba 2 jak nie 3 rok z rzędu :D

Oliwa
Forumowicz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2012-07-17, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Oliwa » 2018-08-11, 18:49

O, to chyba o moim rexie mowa :)

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Pytania dotyczące ed9

przez wrobellos » 2018-08-11, 19:15

mechanicznie bardzo duzo czesci pasuje z 4gena, pasuja tez lampy przednie, maska i kilka drobiazgow z zew

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Pytania dotyczące ed9

przez newuser » 2018-08-11, 22:05

Klima pasuje, tylko mocowania kompresora były rożne no i przycisk w kabinie. Z zawieszenia chyba tez sporo pasuje, magiel i wspomaganie jeśli dobrze kojarzę tez, blacharsko oprócz maski chyba nic (tylne reperaturki idzie wyrzeźbić), no i w ed7 były D16 pod maska wiec silnik i osprzęt ten sam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

sawik
Forumowicz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2011-04-08, 08:21
Lokalizacja: Krosno

Re: Pytania dotyczące ed9

przez sawik » 2018-08-13, 03:13

Zazwyczaj najpierw lecą progi z tyłu i nadkola tylnie jeśli chodzi o rdze. A jeśli chodzi o części z Civica to rex konstrukcyjnie, sie prawie wogole nie różni oprócz długości budy i wyglądu.

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Masny » 2018-08-13, 08:01

wrobellos napisał(a):mechanicznie bardzo duzo czesci pasuje z 4gena, pasuja tez lampy przednie, maska i kilka drobiazgow z zew


Maskę i lampy mogę potwierdzić, że pasują. Tzn maska pasuje, w sensie, że da się ją bez problemu zamontować, ale trzeba uważać jaki silnik ma się pod maską. Jak DOHC to musi być maska z garbem
Prawdopodobnie pasować też będą drzwi

Natomiast jeżeli chodzi o inne części z frontu - nie pasują:
Błotniki, postojówki i zderzak.

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Pytania dotyczące ed9

przez newuser » 2018-08-13, 10:45

Drzwi nie pasują, inny profil dachu
Ale zawiasy jak najbardziej. A propos zawiasów, to Civy sedany maja inne zawiasy od maski.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

  Następna strona
Posty: 30   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Teraz jest 2024-03-28, 19:55