nieaktualne
Chcesz sprzedać swojego REXia ? albo inna H ?<br>
Tematy sa kasowane po 60 dniach nieaktywnosci !

dj-napster

Samochód: EE8 VTEC 1990

nieaktualne

przez dj-napster » 2015-03-21, 00:40

kupię CRX EE8, kolor tylko czarny!
jak najbliżej serii i jak najlepszy stan wiadomo :) no i bym zapomniał - tylko i wyłącznie bezwypadkowy (kombinatorom dziękuję).
Może być też bez silnika

edit:
po 6 latach wreszcie znalazłem czarną piękną sztukę bezwypadkową z fabryczną blachą bez rdzy i szpachli :)
NIEAKTUALNE !!!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano 2018-02-26, 20:50 przez dj-napster, łącznie edytowano 11 razy

Berbo

Samochód: Cyber ED9

Re: [K] kupię CRX EE8 - szukamy auta dla napstera :)

przez Berbo » 2015-03-21, 00:52

EE8 https://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=70671
ED9 https://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=37274
http://empireracing.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=254&p=1440&hilit=berbo#p1440

dj-napster

przez dj-napster » 2015-03-21, 01:05

o tym wiem ;) tez je biorę pod uwage ale obydwa są wystawione w celu zarobienia na nich
co do pierwszej pozycji to czekam na więcej informacji od sprzedającego, a czy to jest rdzewiejący kielich? może ktoś oglądał to auto
Obrazek

jak na moje to ruda zjada kielich od drugiej strony, komora silnika straszy przy tej cenie, niektóre egzemplarze zza granicy w podobnych cenach lub tańsze prezentują się lepiej pod maską

ObcyKrk

Samochód: ED9

przez ObcyKrk » 2015-03-21, 12:56

To najmniejszy problem tego kielicha ;)
Zdjęcie nie jest najlepsze ale od razu rzuca się w oczy tak zwana pasta montażowa jest ( nie oryginalna ) resztę sam sobie dopisz jak to już zaczyna tak wyglądać
ja szukając swojego rexa oglądnąłem włócząc się po Polsce 15 albo 16 szt i dopiero znalazłem prostą budę 0-0 miedzy osiami ;)
Pamiętaj też że rex ma tak jakby konstrukcje budy ala klatka wiec trzeba przyjąć mocnego dzwona żeby naruszyć geometrie budy wygląda na to że ten przyjął sporego od strony kierowcy .
Drugą sprawą jest do czego szukasz rexa
ja szukałem do wyścigów górskich wiec jak się domyślasz interesowała mnie w zasadzie tylko idealnie prosta buda bo wszystko inne uległo tak zwanej odbudowo przeróbce ...
I jeszcze jedna maleńka rada nie daj sobie wmówić że po dzwonie był ustawiany na płycie i doprowadzono go do igły , może i tak
ale weź pod uwagę prostą teorie bierzesz metalowe pudełko walisz po nim młotkiem bezproblemowo da się je wyklepać w 100% tylko jak długo zwłaszcza na polskim cameltrofi będzie prosta fizyki i materiałoznawstwa nie oszukasz ;)
Pozdro
Zjedz na prawo.

dj-napster

przez dj-napster » 2015-03-21, 13:02

ObcyKrk napisał(a):To najmniejszy problem tego kielicha ;)
Zdjęcie nie jest najlepsze ale od razu rzuca się w oczy tak zwana pasta montażowa jest ( nie oryginalna ) resztę sam sobie dopisz jak to już zaczyna tak wyglądać
Pozdro

ta masa uszczelniająca jest oryginalna, każda honda ma to w komorze i w kabinie

ObcyKrk

przez ObcyKrk » 2015-03-21, 13:16

Proste że ma każda honda taką masę uszczelniającą tylko że tą położył chyba kowal a nie fabryka hondy :rotfl2:
Zjedz na prawo.

ObcyKrk

przez ObcyKrk » 2015-03-21, 13:19

Jak chcesz podaj emaila wyśle Ci fotki masy uszczelniającej z kielichów w mojej budzie są oryginalne czyli równo nałożone przez robota fabrycznego .
Bez urazy ale pisze to tylko po to żebyś nie kupił czteroślatka ;)
Zjedz na prawo.

Maniek93

przez Maniek93 » 2015-03-21, 14:42

Jakos u mnie masy na calym aucie sa rozciapane jakby ktos pijany je pedzlem nakladal..

dj-napster

przez dj-napster » 2015-03-21, 18:24

Z tego co widzę to sporo handlarzyków wyczuło temat i pragną sprzedawać te auta bo da się zarobić, to że jest wszystko w oryginale łącznie z kurzem na dywanikach i rdzą świadczy tylko o tym że ktoś po prostu nie dba o auto, brudna komora silnika już dawno jest przereklamowana, bo co za problem jak cieknie olej wystarczy wymienić kilka uszczelek i silnik suchy. Teorie na temat doktora medycyny i dziadka z 1950 roku to przereklamowany chwyt marketingowy typowego "Mirka handlarza".

Pytałem wiele osób ile dali za swoje EE8 i jakie mieli oferty, za 25 tyś nie ma mowy o kupnie egzemplarza w którym trzeba by robić blacharkę czy silnik, dlatego czepiam się. Jeżeli auto miało jakąś przycierke to nie jest kolizja.
Wycieczki tez już robiłem po moje hondy, na miejscu byłem bardzo niemile zaskoczony.

Wyjaśniło się chociaż że na kielichu sa otwory, to tłumaczy rdze, może wystarczy tylko wyszlifować to miejsce. Mój były niskobudżetowy ED9 którego sprzedałem za 5.5k miał rdze na nadkolach z tyłu i na końcach progów a reszta była bez rdzy która by zjadała blache, więc od CRX'a za ponad 20k wymaga się żeby nie miał rdzy na elementach których nie idzie zdemontować.

Zakup aut bezpośrednio z za granicy to tez niektórzy myślą że znaleźli cud na kołach, tam się po prostu pozbywają złomu ;) czy to pan doktor czy wspomniany wyżej dziadek to nie ma znaczenia bo stary Niemiec kupił takie EE8 nie po to żeby je głaskać, a tutaj filmik instruktażowy o co mi chodzi :P https://www.youtube.com/watch?v=yZaD41asqOU

Co do masy uszczelniającej to norma że nie jest równo ułożona na każdym samochodzie, nie ma ona za zadanie pełnić funkcji wizualnej, kształt masy nie wpływa raczej na to że auto miało kolizje, no chyba ze ktoś miał "fajnego pomysła" :D
Żeby się przekonać o przygodach auta wystarczy zdjąć zderzaki i osłony progów, od razu będzie widać czy to dziewica czy nie ;)

Liczę na to że znajdę egzemplarz od pasjonata, taki który nie jest sprzedawany z powodu przygód czy końcówki życia silnika. Nie wymagam żeby fotele były idealne czy plastiki we wnętrzu bo to są drobnostki które można bardzo łatwo ogarnąć. Zawieszenie też nie jest wyznacznikiem zakupu, zależy mi na bezwypadkowej budzie bez rdzy i dobrym silniku który nie jest przy końcówce swojego żywota. Nie zalezy mi na tym żeby lakier był w 100% oryginalny, nic nie malowane itp bo to jak już pisałem przereklamowane! liczy się stan auta, wygląd, jakość przeprowadzonych prac.
Ostatnio edytowano 2018-02-26, 20:54 przez dj-napster, łącznie edytowano 1 raz

ObcyKrk

przez ObcyKrk » 2015-03-21, 20:43

[quote="Demolek"]o kurczaki to ja ci się wcale nie dziwie że przez 2 lata nie możesz nic wyrwać, skoro takie teorie snujesz widząc kiepskie zdjęcie, a może lepiej iść takim tropem że to po prostu jest troszkę brudu bo widać że auto nie jest picowane i szorowane pod sprzedaż, świadczą o tym brudne dywaniki, kurz na zegarach, a to że jest brudno pod maską to znak że silnik nie był myty i picowany, na czarnym kolorze byle kurz czy bród i od razu rdza!!!! a poza tym tam są otwory na śrubki więc może minimalnie gwint przyłapało, ale że od razu kielich...
Wiem jak wygląda pasta na bezwypadkowym rexie i stwierdzam ,że strasznie słabe te roboty w latach 90 były :)
Rozumiem że sugerujesz że w latach 90tych były pijane roboty na taśmie monatarzowej Hondy ??? :rotfl2:
Na szczęście jak mojego robiły widocznie były na odwyku :rotfl:
no takiej bez urazy ale to dopiero są bzdury :)
a co do ospawania budy na Kjs które mylisz z wyścigami górskimi to jak najbardziej polecam :ok:
z doświadczenia wiem że zdecydowana większość i nie chce tu szacować procentów czyli ponad 90% moim zdaniem rexów w pl są po dzwonach i to mocnych .
Zjedz na prawo.

ObcyKrk

przez ObcyKrk » 2015-03-21, 20:47

A o top filmik przedstawiający pijane roboty Demolka z lat 90tych
https://www.youtube.com/watch?v=oDPV3fGMxX4
Zjedz na prawo.

Berbo

Samochód: Cyber ED9

przez Berbo » 2015-03-21, 20:53

nie chciałem sie odzywać ale napisze. No pewnie ze wiekszość crx jest po dzwonach. 3-4 lata jak się kupowała crx to każdy sie z tym liczył i nie było paniki czy wytykania oo ten kupił po dzwonie :P A teraz? Co drugi ma auto z bezkolizyjną historią... no ok ale bez przesady :)
EE8 https://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=70671
ED9 https://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=37274
http://empireracing.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=254&p=1440&hilit=berbo#p1440

ObcyKrk

przez ObcyKrk » 2015-03-21, 20:55

Według Hondy roboty nie piły już od lat 1987 gdzie wykonywały nakładanie masy i lakierowanie no ale widać ~~mędrcy~~ i ich opowieści dziwnej treści wiedzą lepiej jak wygląda produkcja Hondy....
Zjedz na prawo.

Demolek

Samochód: ee8

przez Demolek » 2015-03-21, 21:40

hehehe robi się ciekawie, albo mi umknęło albo te pijane roboty, jak TY to nazwałeś zajmowały się zgrzewaniem elementów karoserii, malowaniem etc , żadnego nakładającego szczeliwa tam nie widziałem, poza tym zauważalne było to, że i tak duży udział w tym wszystkim miała ludzka ręka, nie chce mi się zagłębiać, ale domyślam się że ten filmik ukazuje jak to honda poszła do przodu z technologią produkcyjną itd a był to 93r, więc możesz sobie odjąć 3 lata abstynencji tych Twoich pijanych robotów.
tak jak wyżej wspomniałem jestem zielony w kajtkach i ogólnie w wyścigach, ale samo przez się wyścigi górskie kojarzą się z krętymi zjazdami i podjazdami, a na czym najbardziej buda pracuje jak nie na zakrętach.....
nie wiem jakim trzeba być mędrcem po obejrzeniu jakiegoś starego filmiku reklamowego i wypowiadać się tak jakby co najmniej się w nim brało udział,
sory ale jak widzę jak ktoś prześwietla kiepskie zdjęcie i od razu wie ile razy auto w kałużę wjechało to nic innego nie pozostaje .....
i pamiętaj dj-napster jedyny trzeźwy rex znajduję się w Krakowie, reszta to margines i dno i najlepiej kup sobie żuka bo tam z pewnością nic nie uszczelniali END
Obrazek

dj-napster

przez dj-napster » 2015-03-21, 21:57

bez paniki :P nie jestem amatorem żeby we wszystko wierzyć, a co co masy uszczelniającej to oczywiste jest ze była nakładana ręcznie no i co z tego? nie tylko w CRX ale we wszystkich hondach, w NSX pewnie też.

na pewno CRX'a nie składali tak jak trabanta, popatrzcie jak hardkorowo spasowują tam maske :D https://www.youtube.com/watch?v=2_1FPdU ... lpage#t=46

ustawianie drzwi :rotfl: https://www.youtube.com/watch?v=2_1FPdU ... page#t=104
Ostatnio edytowano 2015-03-21, 22:14 przez dj-napster, łącznie edytowano 1 raz

Następna strona