Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8
Chcesz sprzedać swojego REXia ? albo inna H ?<br>
Tematy sa kasowane po 60 dniach nieaktywnosci !

Posty: 35   •   Strona 1 z 3   •   1, 2, 3
Avatar użytkownika
sHYmii
Forumowicz
 
Posty: 190
Dołączył(a): 2016-05-17, 16:54
Samochód: C R X EE8

Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez sHYmii » 2019-07-04, 06:45

Jakby ktoś tutaj szukał czegoś fajnego i zadbanego albo ktoś z Waszych znajomych szuka to zapraszam do kontaktu...
Ze sprzedażą się nie pali, nie ma ciśnienia, no i trochę żal stąd taka cena, która jest oczywiście do negocjacji...
Zobaczymy co z tego będzie.

https://m.olx.pl/oferta/honda-crx-ee8-C ... 0328543%2F

http://youngtimermarket.com/ogloszenia/ ... eview=true
Ostatnio edytowano 2019-07-07, 10:23 przez sHYmii, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
BornToBuyCRX
Forumowicz
 
Posty: 523
Dołączył(a): 2008-10-01, 17:39
Lokalizacja: Żywiec

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez BornToBuyCRX » 2019-07-04, 22:48

Panowie wiem,że zostanę zjedzony za to co zaraz napisze ale na prawde przesadzacie z tymi cenami za ee8. Rozumiem ,że to fajne autka ,sam miałem takie ale za 40k to można juz realnie wybierać w przeróżnych samochodach...
"Ty tez pie*dolisz Nikos, chociaz akurat Ciebie lubie"

Avatar użytkownika
sHYmii
Forumowicz
 
Posty: 190
Dołączył(a): 2016-05-17, 16:54
Samochód: C R X EE8

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez sHYmii » 2019-07-04, 23:52

Zgadzam się z Tobą i rozumiem o co Ci chodzi, ale...?
W czym jesteśmy gorsi od zachodu?
Dlaczego u nas ten konkretny model ma kosztować 20 tys. zł? A na zachodzie kosztują 20 tys. ale Euro?
Sam jak kilka lat temu szukałem tego auta to patrzyłem na mobile.de bo muslalem, że tam znajdę lepsze sztuki...I co?
Tam wcale nie kosztowały 20 tys. zł, tylko 40 tysi. i to wcale nie igły tylko właśnie sztuki do poprawek.
Nie chcę tutaj przekonywać, że ja mam rację, ale wiem co sprzedaję jestem tego w 100% świadom. Jak przyjedzie konkretny kupujący to zejdę z ceny i sprzedam auto. A jak nie to będzie stało w garażu, czasem nim wyjadę żeby się pocieszyć i jestem pewien, że z roku na rok nie będzie tracił. Trochę się robi w Polsce moda na klasyki, więc jeśli ktoś przyjedzie i będzie chciał kupić za 42 tysie to dlaczego miałbym jemu za tyle nie sprzedać?...
To oczywiste, że jak rzucisz ogłoszenie za 40 tysi to ludzie powiedzą, że dużo i standardowo będą narzekać, ale jak wrzucisz to samo auto za 20 tysi to powiedzą, że pewnie coś nie tak skora taka cena.
Tacy są ludzi i taki jest nasz rynek.
Ja na pewno swojego auta nie sprzedam za 20 tysi bo wiem za ile kupiłem i wiem ile włożyłem, żeby wyglądało tak jak wygląda.
Jeśli ktoś kupi w okolicach 4 dyszek to dołożę i kupię S2000 i każdy będzie zadowolony. Takie życie. Nic na siłę. Osobiście nie chciałem zmieniać auta bo po co zmieniać jak masz coś z czego jesteś zadowolony...
Ale kumpel nieco zmienił moje myślenie. Czasem trzeba zaryzykować i wyjść ze swojej strefy komfortu po to żeby dać sobie szanse na zmianę na coś innego - "lepszego"

Avatar użytkownika
BornToBuyCRX
Forumowicz
 
Posty: 523
Dołączył(a): 2008-10-01, 17:39
Lokalizacja: Żywiec

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez BornToBuyCRX » 2019-07-05, 00:35

Ostatni akapit- świetnie sformułowane,szacunek za takie podejscie do życia. Mnie samemu zajęło kupe czasu żeby dojść do takich wniosków ale to chyba przychodzi z wiekiem ;) a wracajac do tematu to jak najbardziej rozumiem i przyjmuje Twoją argumentację. Wiadomo ,że bedziemy reprezentować różny punkt widzenia bo ja chciałbym kiedyś jeszcze miec rexa, tylko nie potrafię w żaden sposób argumentować wydatku takiej kwoty za samochód ,ktory nie bójmy sie tego powiedziec nie jest kultowy (jak sk2,nsx,itr). Ty natomiast jestes jego posiadaczem i założenia jest dla Ciebie warte dużo i może jeszcze wiecej- pelna zgoda. Pozdrawiam serdecznie i dzieki za normalna dyskusje.
"Ty tez pie*dolisz Nikos, chociaz akurat Ciebie lubie"

lako
Forumowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2013-12-24, 15:55
Lokalizacja: Częstochowa
Samochód: ee9

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez lako » 2019-07-05, 09:07

nie zgodzę się, że crx ee8 nie jest kultowy. Dlaczego w takim razie Golf Gti Peugeot 205 gti ma taki być?
Ostatnio widziałem ogłoszenie 205 gti za 65k.
W czym topowe modele ee8 czy ee9 są gorsze przecież są to samochody rzadkie, krótko produkowane i zaawansowane technologicznie na swoje czasy.
Co do ceny, lepiej kupić "szrotka" za 15-20k i drugie tyle włożyć żeby wyglądał jak należy ?
Taka jest realna cena mniej lub więcej za dopieszczone i oryginalne egzemplarze jak w ogłoszeniu.
Kto ma te auta wie ile to pieniędzy, czasu, pracy i poszukiwań części to kosztuje.
Polecam artykuł http://szrociaki.blogspot.com/2016/04/f ... zatku.html

Avatar użytkownika
sHYmii
Forumowicz
 
Posty: 190
Dołączył(a): 2016-05-17, 16:54
Samochód: C R X EE8

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez sHYmii » 2019-07-05, 10:04

Całkiem fajny ten artykuł...
Sporo racji w tym.
Na pewno nie można odmówić naszym Rexom, że są kultowymi autami.

Avatar użytkownika
Miniol
Forumowicz
 
Posty: 599
Dołączył(a): 2008-11-24, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez Miniol » 2019-07-05, 13:53

i bardzo dobrze, te auta są tak rzadkie i tak kultowe że w zasadzie zasługują na taką cenę. To było auto dla Małolatów za rozsądną cene 10-15lat temu. Teraz to youngimer i ikona motoryzacji przełomu lat 80-90. Jakby nie Patrząc to Hondowski pierwszy nieoficjalny Type-R tylko inaczej nazwany i-VT (co z resztą jest jest fajną alternatywą dla oklepanego w Europie GT GTI itp itd). Więc jak on ma kosztować mniej?
Czasami na drodze spotyka sie szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić.

Avatar użytkownika
Krzysiekcrx
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2007-12-15, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez Krzysiekcrx » 2019-07-06, 12:36

Powiem szczerze, siedzę w klasykach i widzę, jak z roku na rok, rex robi coraz większą robotę na ulicach. Każdy wystawia swój samochód za tyle za ile czuje, gdyż to jego własność. I każdy kupuje za tyle, za ile chce kupić, gdyż to jego pieniądze. Niekoniecznie dana oferta pokrywa się z danymi funduszami. Wtedy do transakcji nie dochodzi.

Im bardziej patrzę na nasz rodzimy rynek, tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że w PL samochodu zabytkowego nie ma sensu wystawiać na sprzedaż, gdyż znacznie większe pieniądze za dany model można dostać za naszą zachodnią granicą, w Niemczech, Holandii, czy Belgii. Powiem więcej, gdy takie auta, jak np. to EE8 przestaną pojawiać się w rodzimych ogłoszeniach, to czy to się komuś podoba, czy nie, to jeśli będzie chciał mieć takie auto, będzie musiał płacić w euro. :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"-Colin McRae

Avatar użytkownika
Bonczek
Moderator
 
Posty: 2805
Dołączył(a): 2005-09-22, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ED9 K20

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez Bonczek » 2019-07-06, 23:36

Mam straszny sentyment kiedy patrzę na takie zdrowe EE8, piękne auto ;)

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez dj-napster » 2019-07-07, 10:44

CRX trzeba kochać, jak ktoś narzeka że cena jest za wysoka to nie ma co z takim dyskutować. Dobre EE8 musi kosztować 40 tys.
Szpachli nie może być w tej cenie przy tym modelu, inaczej cena w dół.

Avatar użytkownika
Krzysiekcrx
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2007-12-15, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez Krzysiekcrx » 2019-07-07, 10:49

dj-napster napisał(a):CRX trzeba kochać, jak ktoś narzeka że cena jest za wysoka to nie ma co z takim dyskutować. Dobre EE8 musi kosztować 40 tys.
Szpachli nie może być w tej cenie przy tym modelu, inaczej cena w dół.


Przy restaurowaniu samochodów używa się nowoczesnych szpachli z włóknami węglowymi, które są nawet lepsze, niż cynowanie. Tak więc tutaj bym polemizował. W nowoczesnych metodach używa się szpachli, tyle, że w minimalnych ilościach i nie można się tego bać, gdyż to normalna forma w przypadku dochodzenia do perfekcyjnego kształtu na spawach, które i tak szlifujesz. ;) Mówienie, że samochod nie ma prawa mieć grama szpachli jest więc błędne. W zasadzie każdy samochód, który przeszedł jakąś renowację "gram" szpachli będzie miał. Tyle, że nie będzie to szpachla z castoramy za 18 zł. ;)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"-Colin McRae

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez dj-napster » 2019-07-07, 23:30

Krzysiekcrx napisał(a):
dj-napster napisał(a):CRX trzeba kochać, jak ktoś narzeka że cena jest za wysoka to nie ma co z takim dyskutować. Dobre EE8 musi kosztować 40 tys.
Szpachli nie może być w tej cenie przy tym modelu, inaczej cena w dół.


Przy restaurowaniu samochodów używa się nowoczesnych szpachli z włóknami węglowymi, które są nawet lepsze, niż cynowanie. Tak więc tutaj bym polemizował. W nowoczesnych metodach używa się szpachli, tyle, że w minimalnych ilościach i nie można się tego bać, gdyż to normalna forma w przypadku dochodzenia do perfekcyjnego kształtu na spawach, które i tak szlifujesz. ;) Mówienie, że samochod nie ma prawa mieć grama szpachli jest więc błędne. W zasadzie każdy samochód, który przeszedł jakąś renowację "gram" szpachli będzie miał. Tyle, że nie będzie to szpachla z castoramy za 18 zł. ;)


Tu się mylisz i nigdy pewnych rzeczy nie zrozumiesz, szczególnie jak piszesz że metody ołowiowe są gorsze niż ssający wilgoć cement.

Profesjonalnie przeprowadzona renowacja to ołowiowanie i lutospawanie, tylko to gwarantuje wyjątkowość renowacji i trwałość w przypadku dowolnych warunków atmosferycznych. Zwykły migomat też się stosuje jako podstawowe narzędzie tam gdzie będzie możliwość zabezpieczenia spawu od drugiej strony.
Gram szpachli nie przeszkadza, nawet 0.5mm będzie dobrze się sprawować, ale zazwyczaj jak mietek pospawa to nawali o wiele więcej "bo ściągnęło blachę". To samo tyczy się wszelkich dołków na karoserii, zamiast to zostawić do wyciągnięcia to łatają wszystko szpachlą żeby wyglądało idealnie.

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez -venom- » 2019-07-07, 23:52

Napster, taka renowacja z lutospawaniem, cynowaniem, ołowiowaniem, sodowaniem to chyba wyniesie więcej niż cały CRX za 40k pln ;) A u nas każdy chce jak najtaniej. Najlepiej kupić ee za 10k, pomalować za 3k, zrobić detaling. Pojechać na jakiego zlota a potem wiadomo - rodzina się powiększy, zmiana planów i niech się kolejny buja :D
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
Krzysiekcrx
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2007-12-15, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez Krzysiekcrx » 2019-07-08, 10:17

dj-napster napisał(a):
Krzysiekcrx napisał(a):
dj-napster napisał(a):CRX trzeba kochać, jak ktoś narzeka że cena jest za wysoka to nie ma co z takim dyskutować. Dobre EE8 musi kosztować 40 tys.
Szpachli nie może być w tej cenie przy tym modelu, inaczej cena w dół.


Przy restaurowaniu samochodów używa się nowoczesnych szpachli z włóknami węglowymi, które są nawet lepsze, niż cynowanie. Tak więc tutaj bym polemizował. W nowoczesnych metodach używa się szpachli, tyle, że w minimalnych ilościach i nie można się tego bać, gdyż to normalna forma w przypadku dochodzenia do perfekcyjnego kształtu na spawach, które i tak szlifujesz. ;) Mówienie, że samochod nie ma prawa mieć grama szpachli jest więc błędne. W zasadzie każdy samochód, który przeszedł jakąś renowację "gram" szpachli będzie miał. Tyle, że nie będzie to szpachla z castoramy za 18 zł. ;)


Tu się mylisz i nigdy pewnych rzeczy nie zrozumiesz, szczególnie jak piszesz że metody ołowiowe są gorsze niż ssający wilgoć cement.

Profesjonalnie przeprowadzona renowacja to ołowiowanie i lutospawanie, tylko to gwarantuje wyjątkowość renowacji i trwałość w przypadku dowolnych warunków atmosferycznych. Zwykły migomat też się stosuje jako podstawowe narzędzie tam gdzie będzie możliwość zabezpieczenia spawu od drugiej strony.
Gram szpachli nie przeszkadza, nawet 0.5mm będzie dobrze się sprawować, ale zazwyczaj jak mietek pospawa to nawali o wiele więcej "bo ściągnęło blachę". To samo tyczy się wszelkich dołków na karoserii, zamiast to zostawić do wyciągnięcia to łatają wszystko szpachlą żeby wyglądało idealnie.


Zajmujesz się profesjonalnie renowacją samochodów? Wiesz jak zaawansowane są najnowsze szpachle? Nigdzie nie napisałem, żeby wszelkie dołki wypełniać szpachlą itd. Napisałem, że użycie nowoczesnych szpachli w niewielkich ilościach w niektórych miejscach jest dopuszczalne i pisząc więcej - często jest lepszym wyjściem, niż cynowanie. Zresztą sam się ze mną zgodziłeś, pisząc wcześniej, że się mylę.

Piszesz o lutospawaniu, ołowiowaniu... ktoś tu się chyba naoglądał polskiego Porsche. Chłopakom z Ab Caru chapeau bas za to co robią. Są fenomenalni. Pokazują najlepszą stronę renowacji. Co nie znaczy (jak już pisałem), że najnowocześniejsze szpachle w niewielkich ilościach są niedopuszczalne. Od samego początku moja wypowiedź odnosi się do tego, że napisałeś, iż samochód nie powinien mieć grama szpachli, co jest oczywistą nieprawdą, z czym jeszcze raz powtórzę - sam się w swojej wypowiedzi następnie zgodziłeś: "Gram szpachli nie przeszkadza, nawet 0.5mm będzie dobrze się sprawować".
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"-Colin McRae

Avatar użytkownika
Miniol
Forumowicz
 
Posty: 599
Dołączył(a): 2008-11-24, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez Miniol » 2019-07-09, 10:30

Panowie Napster i Krzysiek. Prawda jest taka - że każdy robi renowacje na tyle ile budżet pozwala. I tyle ;)
Czasami na drodze spotyka sie szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić.

  Następna strona
Posty: 35   •   Strona 1 z 3   •   1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-29, 13:26