Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia?
Forum dla maniaków Hondy z Wrocka i okolic

Posty: 10   •   Strona 1 z 1
japanfan71
Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2017-12-27, 23:07
Samochód: CRX ED9

Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia?

przez japanfan71 » 2018-07-08, 11:54

Cześć,

Kupiłem Rexa z ukrytą wadą. Gość z Kazimierza (okolice Łodzi) oszukał mnie twierdząc, że auto bierze 1 litr oleju na 10tyś i że silnik jest w dobrym stanie.
Uśpiło to moją czujność, silnik był suchy, miał moc więc nie sprawdziłem kompresji.
Wracając do domu przejechałem 350km, nie przekraczałem na trasie 140km/h, obroty do 5k, bez duszenia, a stan na bagnecie spadł z 3/4 do 1/4, więc silnik spalił około 0,5 litra na 350km!!!
Gość twierdzi, że olej jest stary, stracił właściwości (Volvoline racing 10W60) i jak go wymienię to będzie wszystko ok.
Wiem, że wymiana oleju nic nie da i potrzebny jest drogi remont lub swap czyli minimum 2-3tys zł, dlatego jeżeli ktoś z Was zna jakiegoś rzeczoznawcę, który robi ekspertyzy sądowe to proszę o namiary. Za auto mało nie zapłaciłem, więc liczyłem na to, że silnik jest sprawny.
Nie odpuszczę oszustowi...

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez newuser » 2018-07-08, 12:47

0,5 litra na 350 kilometrów przy 5000 obrotów to standard, nie jest nawet najgorzej bo i więcej może ten silnik wciągnąć. A to ze od wymiany do wymiany weźmie litr to prawda, tylko z jazda emeryta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

japanfan71
Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2017-12-27, 23:07
Samochód: CRX ED9

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez japanfan71 » 2018-07-08, 13:01

Jechałem przez 95% trasy 120km/h i jak kilka razy gdy wyprzedziłem miałem max 140 i chcesz mi powiedzieć, ze 1,5 litra na 1000km to norma, a nawet mniej i powinienem się cieszyć? Smród oleju w kabinie gdy obroty dochodzą do 5tys to tez normalne i każdy rex tak ma?

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez newuser » 2018-07-08, 15:10

No to pisz jaśniej. Widocznie źle Cię zrozumiałem, bo dla mnie
japanfan71 napisał(a): nie przekraczałem na trasie 140km/h, obroty do 5k, bez duszenia,
oznacza 2 godziny jazdy przy 139 km/h, a nie
japanfan71 napisał(a):95% trasy 120km/h i jak kilka razy gdy wyprzedziłem miałem max 140

W tym pierwszym przypadku dla mnie to norma w tym drugim skontaktuj się z userem Vincent. Jest z Wrocławia (o ile dobrze pamiętam) i będzie wiedział gdzie uderzyć. Często bywa na forum, pisz PW.
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez Masny » 2018-07-08, 15:11

Zdrowe silniki nie palą oleju, albo palą śladowe jego ilości.

U mnie, w D16a9 od wymiany do wymiany oleju nie muszę absolutnie nic dolewać, a przejeżdżam jakieś... no różnie, od 1000 do 5000 km. 120km/h i więcej też pojawiają się na liczniku :)

Także albo koleś oszukał albo gdzieś po drodze jakiś uszczelniacz poszedł i olej się wylał ;f

PS. 0,5l na 350 to i tak jescze nie jest tragedia; w starym silniku spalanie oleju liczyło się podobnie jak benzyny : D

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez newuser » 2018-07-08, 15:23

Masny napisał(a):PS. 0,5l na 350 to i tak jescze nie jest tragedia; w starym silniku spalanie oleju liczyło się podobnie jak benzyny : D

Tym bardziej przy 5 kaflach :rotfl:
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez Masny » 2018-07-08, 15:41

japanfan71 napisał(a):Cześć,
a stan na bagnecie spadł z 3/4 do 1/4, więc silnik spalił około 0,5 litra na 350km!!!


Może i głupie pytanie z mojej strony, ale czy:
1) przed pomiarem "po jeździe" poczekałeś, aż całość oleju zleci z powrotem do miski? Może to potrwać dość dużo czasu
2) Czy mierzyłeś poziom oleju na równym podłożu?

Avatar użytkownika
Krzysiekcrx
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2007-12-15, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez Krzysiekcrx » 2018-07-08, 15:46

Zdrowy silnik nie powinien brać więcej, niż 0,2-0,3 litra oleju na 1000km. Przy normalnej jeździe oczywiście. Niestety, muszę Cię rozczarować, gdyż wg. mnie nic nie poradzisz i tylko wydasz pieniądze na rzeczoznawcę. Dlaczego? Otóż, w każdej standardowej umowie jest napisane, że stan techniczny pojazdu jest Ci znany, a w przypadku tak leciwych samochodów, żaden sąd nie przyzna Ci racji i będziesz musiał pokryć jeszcze koszty rozprawy (w przypadku przegranej). Problemy z dochodzeniem swoich praw mają nawet kupujący nowe samochody, gdyż normy spalania oleju są w nich bardzo liberalne.

Ponadto to co jest powiedziane, a nie napisane, nie ma żadnego znaczenia. Nie da się tego udowodnić. Moja rada? Najpewniej do wymiany są uszczelniacze, które wcale nie są drogie, jeśli chodzi o wymianę. Musisz to niestety wziąć na klatę, odratować Rexa, a następnie dokładniej sprawdzać stan przed zakupem.

P.S: Użytkownik Masny ma sporo racji. Poziom oleju potrafi być skrajnie różny w zależności od miejsca parkowania, a sprawdzamy go zawsze po odczekaniu przynajmniej pół godziny.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"-Colin McRae

japanfan71
Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2017-12-27, 23:07
Samochód: CRX ED9

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez japanfan71 » 2018-07-08, 21:37

Dziękuję za wszystkie rady. Tak naprawdę dopóki nie rozbierze się silnika to trudno cokolwiek powiedzieć. Stan oleju mierzyłem 3 godziny po zgaszeniu silnika, na równej nawierzchni więc na pewno jest to stan faktyczny. Umówię więc wizytę u Vincenta lub emg i zobaczymy co jest do zrobienia. Uratuję Rexa. Docelowo chciałbym doprowadzić silnik do najlepszej kondycji w ostateczności swap jeżeli będzie to nieopłacalne, zrobić hybrydę i szperę i jakiś fajny zawias, może większe heble. Jeżeli macie jakiś fajny zawias na sprzedaż oraz hybrydę to walcie śmiało.

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Znacie jakiegoś rzczoznawcę samochochodowego z Wrocławia

przez wrobellos » 2018-07-08, 22:34

jak myslisz nad swapem to idz w to odrazu, kosztow sobie narobisz i koniec i tak stwierdzisz ze swap bo mocy malo... i od nowa cala przygoda...

Posty: 10   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Teraz jest 2024-03-28, 21:56