EC9 "Atomówka" by Ryba88 - fotosesja i wywiad dla Ebe-Event
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 456   •   Strona 4 z 31   •   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31
Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

przez wrobellos » 2009-11-23, 21:37

bedzie jakas blenda z napisem CIVIC? ewentulanie czerwony usdm?co do postojowek 2komorowych to moze usdm :razz:

Ryba88
Forumowicz
 
Posty: 657
Dołączył(a): 2009-07-26, 14:45
Lokalizacja: Radomsko

przez Ryba88 » 2009-11-23, 21:47

http://civic4g.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=15695
Tutaj jest opis jak to zrobić, tylko zaznaczam, spójrzcie również na ostatnią stronę. Tam opisałem jak nalezy się zabrać do malowanie, bo ta kwestia została "prawie" pominięta przez autora. Używałem sprayu normalnego motip czarny polysk, bo nie chciało mi sie na takie duperele odpalac kompresora czyścić pistoletu itp itd.

Nie wiem czy będzie problem na przeglądzie, ja nie przeglądzie nigdy nie bylem i nie będę (chyba rozumiecie o co chodzi ;) ).

Postojówki mam 2 komorowe też z czarnym wnetrzem i takie zostaną. A co do blendy, to albo zostanie ta, chociaz jest pomalowana sprayem na czarny mat (dostałem za free), albo będzie jakaś oem czarna z napisem. Czerwonej nie zakładam bo mają ludzie jakieś chore ceny za kawałek plastiku (150 zł :nieok: )

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

przez wrobellos » 2009-11-23, 21:57

Ryba88, jak cchesz zwykla to ci moge na jakims szrocie wykopac, od groma tego lezy w mojej okolicy :rotfl:

Ryba88
Forumowicz
 
Posty: 657
Dołączył(a): 2009-07-26, 14:45
Lokalizacja: Radomsko

przez Ryba88 » 2009-12-05, 23:05

Nad blendą się pomyśli, na razie ta nie wygląda źle.
Dziś doszedł kolejny bajer; układ skonstruowany przez Nadola, który pozwoli mi uruchomić 2 komorę w postojówkach.
Filmik jak wyglada i działa wersja "beta":
http://www.youtube.com/watch?v=d9GDJ6eD_O8
W skrócie działa to tak, że przy normalnej jeździe pali się postojówka i na 60% mocy obrysówka, po włączeniu kierunku obrysówka miga w cyklu 60% ---> 100% razem z kierunkiem. Jest to coś na wzór nowych amerykańskich wózków.
Za sporządzenie tego cuda raz jeszcze chciałem podziękowac Nadola :poklony:
Zakupię jeszcze zólte żarówki do postojówek, a obecne pomarańczowe pójdą do 2 komory.

To nie koniec modów, za tydzień nowy up, jak dojdą kolejne zakupione cześci. :ok:

EDIT 05.12.09
Dotarła kolejna część zimowej modo-układanki, a mianowicie dodatkowy wskaźnik firmy Autogauge, seria SM - czyli te "lepsze", na silniczku krokowym.
Obrazek
Jako, że chciałem go zamontować na wzór Nit for Spit, czyli na słupku zamówiłem uniwersalną obudowę, która w ogóle nie pasuje do civica, bo jest za szeroka o dobre 2,5 cm i zapiera się o szybę. No, ale po mimo tego udało mi się coś z tego wymodzić, trzeba będzie dorobić 2 ścianki z kartonu i żywicy, ale po przygotowaniu i malowaniu będzie wyglądać ok :ok: . Nie mogąc się powstrzymać przykleiłem zmodzoną obudowę na taśmę izolacyjną, aby zobaczyć jak to wygląda i mnie się bardzo podoba :radocha:
Obrazek Obrazek Obrazek
Docelowo, w moim super słupku, na dole będzie zamontowany także tweeter z zestawu audio :zaskoczony:

Avatar użytkownika
Kicman
Forumowicz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 2007-01-07, 21:15
Lokalizacja: Łódź

przez Kicman » 2009-12-05, 23:26

No i bardzo dobrze to wyszło a tak się zmartwiłeś jak przyszła ta uniwersalna oprawka na słupek i nie pasowała :rotfl: Trochę rękodziełstwa artystycznego i jest cycuś malina :D
DOHC VTEC POWER
Polecam>>www.tecnogarage.com

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2009-12-05, 23:49

tasma w ruch i jakos pasuje- ale ogolnie to nie pasuje nijak i wyglada paskudnie, sam mialem i niesstety bez szpachlowania nic sie z tego nie ulepi zeby bylo ladnie zgrane- funkcje spelnia i to sie liczy :)
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Ryba88
Forumowicz
 
Posty: 657
Dołączył(a): 2009-07-26, 14:45
Lokalizacja: Radomsko

przez Ryba88 » 2009-12-07, 20:02

Pokażę co już zrobiłem w kwestii wskaźnika na słupku. Na początku zmatowiłem słupek, obudowę, a następnie przykleiłem ją do słupka.
Obrazek Obrazek
Potem dorobiłem brakujące ścianki z kartonu i złączyłem wszystko w całość przy pomocy 2 warstw żywicy i maty szklanej. Aktualnie wygląda tak i schnie sobie na stole w monster pivnicy :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2009-12-07, 20:24

trzeba bylo ta zywica jeszcze spadek zrobic, bo tak bedzie jak uciosany siekiera przyklejony do slupka..
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Ryba88
Forumowicz
 
Posty: 657
Dołączył(a): 2009-07-26, 14:45
Lokalizacja: Radomsko

przez Ryba88 » 2009-12-20, 19:10

Zabudowa wskaźnika przymierzona, poszpachlowana. Dorobiłem także płynne przejście z kartonu, maty szklanej i żywicy, żeby lepiej wyglądało. Gdy będzie nieco cieplej to położe jeszcze kit natryskowy, potem podkład i lakier strukturalny, w kolorze najbardziej zbliżonym do oryginału.
Obrazek Obrazek Obrazek
Poza tym wziąłem się też za plastik od szyberdachu, który zacząłem robić 2 lata temu, no i jakoś tak zeszło. Dopiero dziś zacząłem, musze wyprowadzić kit, potem szpachla natryskowa, podkład i lakier taki sam jak na słupku.
Obrazek
Poza tym kupiłem też super polecany zestaw głośników Helix Dark Blue 62.1.
Obrazek Obrazek
Plusem jest to, że tweetery mogę zamontowac na słupkach przy pomocy orygnialnych plastików, odchodzi więc zabawa z żywicą, matą i kitem :ok: Minus ... hmm nie jestem jakims audiofilem itp, ale jak podłączyłem te głosniki (1 stronę) u kolegi w megane (tam są seryjnie 16 cm) to szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy jak grają one, a jak seryjne 13 letnie papierowe + tweeterek za 4 zł :zdegustowany: Fakt faktem, że nie ma wygłuszonych drzwi i podłączaliśmy pod samo radio ... ale niesmak jest :/
U mnie będą wygłuszone drzwi + wzmacniacz, mam nadzieję, że będzie lepiej.

PS. Ojciec przedłużając umowę kupił Nokie E52 więc mam już czym robić fotki i będę częściej tu spamować. :rotfl:

Avatar użytkownika
zwierzu_1986
Forumowicz
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 2008-04-19, 20:15
Lokalizacja: Gliwice

przez zwierzu_1986 » 2009-12-20, 22:48

Spoko-u mnie te same Helixy po wygłuszeniu i na wzmacniaczu na serio przyjemnie grają :ok:

Avatar użytkownika
Kicman
Forumowicz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 2007-01-07, 21:15
Lokalizacja: Łódź

przez Kicman » 2009-12-21, 16:09

Zima przyszła to i czas na dłubanie pierdółek gdzieś w ciepełku :D Zestaw głośnikowy zdecydowanie polecony przeze mnie za ta kasę jest bezkonkurencyjny i nikt nie powinien mieć wątpliwości :rotfl: Tak jak kolega wyżej napisał grają naprawdę dobrze i niekoniecznie pod wzmacniaczem bo pod samym radiem robią szał i to ich główna zaleta gdyż mają bardzo dobrą skuteczność ;) A jak rybce wpadła woda z mydłem do ucha i nie słyszy róznicy porównując do gówna zwanego "filtrem do kawy" no to ja nic nie poradzę :razz: Bez urazy rybciu ;)
DOHC VTEC POWER
Polecam>>www.tecnogarage.com

Ryba88
Forumowicz
 
Posty: 657
Dołączył(a): 2009-07-26, 14:45
Lokalizacja: Radomsko

przez Ryba88 » 2009-12-29, 20:40

Zabudowa na słupek i inne plasticzki wymagajace obróbki skończone :ok:
Tutaj jeszcze w podkładzie. Wcześniej poszedł także kit natryskowy.
Obrazek Obrazek Obrazek
A tu już pomalowane - lakier strukturalny z RM; kodu nie pamiętam w tej chwili - kolor idealnie dobrany, struktura jak to struktura bardziej przypomina to coś na kształt lakieru posypanego piaskiem niz faktury plastiku, ale to jedyne dostępne rozwiązanie. Zdjęcia są cienkie, ale możecie mi wierzyć na słowo - słupek jest malowany tylko trochę za załamanie,a przejścia koloru nie widać (ale w tym też i moja zasługa :hyhy: ). Ogólnie wygląda jak seria i tak miało być, a nie 1 słupek inny niż cała reszta np. flokowany czy coś ...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Super kołpaxxy z 6 gen też pomalowane, więc ogólem pełen sukces dziś :D
Co dalej ? 10 sek zajęło mi wymyślenie koejnego modu - tym razem trzeba poprawić - usunąć rysy z dokładki do tylnego zderzaka i trójkącików na lusterka :rotfl:
Jakoś trzeba zimę przebiedować :(

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2009-12-30, 09:04

No ładnie wyszło wcześniej myślałem że będzie gorzej :) Pokaż słupek ze wskaźnikiem w aucie :)

Avatar użytkownika
Kicman
Forumowicz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 2007-01-07, 21:15
Lokalizacja: Łódź

przez Kicman » 2009-12-30, 14:50

No właśnie pokaż jak to w aucie na gotowo wygląda ;) Tutaj widać tylko ze czarny mat wyszedł i w sumie to na tyle :rotfl:
DOHC VTEC POWER
Polecam>>www.tecnogarage.com

Ryba88
Forumowicz
 
Posty: 657
Dołączył(a): 2009-07-26, 14:45
Lokalizacja: Radomsko

przez Ryba88 » 2010-01-09, 20:48

Jako, że jest zimno nic nie robię ... no może poza odsnieżeniem drzwi przed garażem :rotfl: Za to udało mi się ustrzelić coś czym jarałem się mając 16 lat, gdy dopiero co wchodziło na rynek ... a mianowicie aktywną tubę firmy Pioneer.
Obrazek Obrazek Obrazek
Jedyna tuba/skrzynia mieszcząca się pod górną gozpórką :D Kupiona w stanie nieco dojechanym, ale polakieruję obudowę na nowo, dam nowe naklejki i będzie git ! Z fajnych bajerów ma podswietlenie środka neonem, ale w taki sposób, że neon jest z boku, a membrana pokryta jest fluroestencyjną farbą i wygląda jak by ona się świeciła. Podłączałem na razie w domu poprzez prostownik i jakoś puka, niestety nie da się zrobić głośniej, bo brakuje pradu i wzmak się wyłącza.
Dane tuby znajdziecie tutaj:
http://www.elektrik.pl/pioneer/subwoofe ... p-287.html
I nie mówcie, że to nie zagra bla bla :kwasny: Na pewno będzie lepiej niż bez to po 1 a po 2 jeśli ja nie słyszę różnicy między głośnikami seria z papieru a helixami db 62.1 ... no to chyba wszystko jasne :rotfl:

  Poprzednia strona   Następna strona
Posty: 456   •   Strona 4 z 31   •   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość