Honda Civic EJ9 poliftowy sedan
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Wojtti
Forumowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 2009-01-09, 16:23
Lokalizacja: Kielce

Honda Civic EJ9 poliftowy sedan

przez Wojtti » 2012-02-17, 19:04

Po czymś nieco ciekawszym ( CRX del Sol Supercharger -> forum/viewtopic.php?t=30242&start=0 ) zachciało mi się czegoś 4 drzwiowego o przestronniejszym wnętrzu. Z pośród kilku typów całkiem przypadkowo znalazłem Civica 6gen prawie full opcja w b.db. stanie. Wcześniej akurat nie brałem zbytnio tego modelu pod uwagę a tym bardziej w sedanie. Jednak po obejrzeniu, stałem się jego posiadaczem :)

MODEL:
- Honda Civic EJ9 1.4 sedan, 2000r. poliftowa, grafitowy metalik

SILNIK / KOMORA:
- D14Z2 90KM zalany 10W40
- instalacja gazowa sekwencyjna montowana w 2009r. butla w kole, wlew gazu pod klapką paliwa :) posiada również system lubryfikacji zaworów tak aby na gazie się nie przepalały

UKŁAD DOLOTOWY:

- seria

UKŁAD WYDECHOWY:
- seria

ELEKTRONIKA / ELEKTRYKA:
- el. szyby 4x
- el. lusterka
- wspomaganie
- centralny zamek + alarm
- ABS
- SRS
- klimatyzacja

UKŁAD NAPĘDOWY:
- seria

ZAWIESZENIE:
- seria

UKŁAD HAMULCOWY:

- seria

BODY-KIT:
- ori chlapacze

ŚRODEK:

- podświetlenie całej konsoli na różnokolorowe - sterowane bezprzewodowo :) mojego wykonania
- ciemno szare wnętrze

CAR-AUDIO:

- radio Alpine
- głośniki tył JBL

KOŁA:
- alumfelga 14" z nowymi oponkami Fulda - lato
- stalumfelga 14" z nowymi oponkami Kormoran - zima

MOC:
- niby 90KM :)

PLANY:
- tylne lampy ala usdm (ZROBIONE)
- podgrzewane lusterka (ZROBIONE)
- z przodu żółte halogeny (ZROBIONE)
- podgrzewanie przednich foteli (przycisk już jest, nawet jego podświetlenie jest zrobione)
- posadzić niżej (sprężyny Eibach czekają)
- dać inne fele na lato (Ronal R10 Turbo czekają na polerkę - ale nie wiem czy to ostatecznie będzie zamontowane)
- rozważam również włożenie mocniejszego silnika (kwestia przemyśleń, czy nie lepiej zmienić samochód na inny mocniejszy, np. Civic MC2 kombi VTi)

Obrazek

ZDJĘCIA:

Tuż po zakupie:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Lampy ala USDM
Obrazek

24.08.2011:

przerobienie licznika, panelu sterowania nawiewami oraz podświetlenie wskazówek - myślę, że nic dodać nic ująć ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=XAAYgxu9CBQ

30.08.2011:

przód uzyskał halogeny :) z racji, że do tego zestawu są dodawane lipne przyciski, dokupiłem oryginalny od tylnych przeciwmgielnych który po kilku przeróbkach został zamontowany obok oryginalnego od tylnych świateł przez co nieźle to wygląda, oba włączniki są pod ręką

Obrazek Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2012-02-17, 19:07

To kiedy swapujemy na B :) ? Ładny wlew lpg :)

Avatar użytkownika
Wojtti
Forumowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 2009-01-09, 16:23
Lokalizacja: Kielce

przez Wojtti » 2012-02-17, 19:10

no wlew dobrze że jest ukryty :D no o swapie się pomyśli wiosną/latem , jeżeli jakieś VTi się nie trafi to tego trzeba będzie ożywić :P

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości