Civic ED7 1.6i-16v DOHC by Bartiss
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 28   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

Civic ED7 1.6i-16v DOHC by Bartiss

przez Bartiss » 2012-03-02, 23:45

Witam!
Przedstawiam Historię mojego Civica, co prawda nie Rex ale serce to samo :)


MODEL:
=> 1991, hatchback

SILNIK:
=> d16a9 na osprzęcie z5.
=> wspomaganie kierownicy
=> był stożek, teraz jest OEM filtr z doprowadzonym powietrzem ze zderzaka
PLANY: wkładka PIPERCROSS

UKLAD WYDECHOWY:
=> przelot 2"na dwóch tłumikach, końcowy poprzeczny PROEX.
PLANY: zakupiony kolektor 4-2-1,czeka na bandaż cierpliwie w garażu

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA:
=> elektryczny szyberdach i regulacja świateł
=> w garażu leży elektryka szyb i lusterek


UKLAD NAPĘDOWY:
=> Skrzynia L3
=> short shifter

ZAWIESZENIE:
=> aktualnie seria
PLANY: zakupione Eibach pro kit, na wiosnę wpadnie wraz z remontem zawieszenia ;)


UKLAD HAMULCOWY:
=> przód klocki ATE, tył: tarcze TRW i klocki ATE

BODY-KIT:
=> OEM dokładka przód
=> postojówki USDM
=> zderzak polift z przerobionymi kierunkowskazami
=> dokładka tył
=> komplet OEM Chlapaków


ŚRODEK:
=> fotele ED7
=> zegary EF9 SPOON
=> kierownica skórzana czteroramienna OEM
=> podłokietnik zbliżony do OEM.

CAR-AUDIO:
Coś tam sobie gra.

PLANY:
=> ogarnięcie map JDM, bo podstawka w kompie wlutowana tylko mapki muszę jeszcze raz wgrać bo coś było nie tak w pierwszej próbie

=> wygłuszyć drzwi i kupić porządne głośniki
=> może hybryda (druga skrzynia sobie leży więc można coś z nią zrobić :rotfl: )
=> lekki zamach
=> jakieś tam jeszcze dodatkowe koncepcje chodzą po głowie :)


Fotostory:

Było tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Buda po zimie strasznie zmarniała miałem ją malować, ALE trafiła się okazja i została zakupiona w lipcu 2011 r. buda od forumowicza w nienagannym stanie. Więc wziąłem się za mozolne przekładanie silnika.

Obrazek Obrazek Obrazek

We wrześniu przystąpiłem do prac:

Obrazek Obrazek

Silnik umyłem i pomalowałem:

Obrazek Obrazek Obrazek


Obecnie samochód prezentuje się tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 2013-03-03, 14:42 przez Bartiss, łącznie edytowano 3 razy
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2012-03-03, 01:11

Ładny ten Twój civic :ok: Idziesz w dobrym kierunku :)

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2012-09-06, 11:55

Strasznie się temat zakurzył, więc postanowiłem go trochę odświeżyć, a od ostatniej aktualizacji autko się trochę zmieniło.

W końcu po ponad roku leżenia tylna dokładka została pomalowana strukturą i doczekała się montażu na tylnym zderzaku. zderzak ucierpiał w zimie pod blokiem, więc go trochę zreanimowałem i w zimie zostanie normalnie pomalowany. Oprócz dokładki zamontowałem komplet chlapaków (OEM).
Wpadły felgi, tylko niestety już na ten sezon nie zdążyłem ich pomalować tak jak chciałem, ale w tę zimę, albo je zrobię tak jak planowałem, albo wpadnie coś innego :)
Łatwo zauważyć że wypadła gleba, no cóż stoi teraz jak kozica, ale po zimie będzie znów bliżej matki ziemi, najprawdopodobniej na eibachach :)
Wypadły czerwone paski, wpadły szare, na razie tak będzie, jest na pewno inaczej.
Podłączyłem obrysówki, wyregulowałem zawory, wymiana oleju i takie tam eksploatacyjne pierdułki :)

Z gorszych rzeczy, to w czerwcu zajeb... mi mojego pioneera skur%#$@ny i musiałem jakiś substytut wstawić.

Najbliższy mod już zostało do mnie wysłany i na tygodniu powinien zawitać na aucie :)

A teraz dość gadaniny, kilka fotek jak się auto prezentuje, trochę marne, ale następnym razem ogarnę ciekawszą sesję w lepszej rozdzielczości :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2012-09-09, 21:04 ]
Wydech wylądował już na swoim miejscu. Ogólnie jestem zadowolony z wykonania i z dźwięku. Na żywo brzmi o wiele lepiej niż na filmikach. Jedyny minus jest taki, że końcówki za kolankiem zostały przyspawana o jakieś 2 cm za wcześnie, przez co są schowane równo z ze zderzakiem. Co prawda spalin nie czuć w środku, ale ogarnę to w przyszłości, żeby było tak jak chcę.

Wrażenia z jazdy ? hmm, jestem bardzo zadowolony, do poprzedniego setupu, czyli wybebeszonego OEM jest bajka, jest fajny delikatny pomruk, tłumik nie jest natarczywy.

kilka filmików i fotek jak to wygląda i brzmi:

http://www.youtube.com/watch?v=5mnGZyew ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=RqvANY_y ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=tZS0vyZP ... e=youtu.be

Obrazek Obrazek Obrazek
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Tasiem
Forumowicz
 
Posty: 153
Dołączył(a): 2012-04-20, 23:35

przez Tasiem » 2012-09-17, 22:17

Podpis troche nie w ten czas bo ta hanka juz jest czarna :D

Avatar użytkownika
Małek
Forumowicz
 
Posty: 996
Dołączył(a): 2005-10-31, 23:50
Lokalizacja: Siedlce

przez Małek » 2012-09-24, 22:43

dzisiaj dotykana i bardzo fajnie sie prezentuje :ok: oby tak dalej i w tym dobrym kierunku :) i tlumiczek fajnie brzmi na zywo
Małek - Siedlce
moje ED9

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2012-11-03, 00:28

Przyszedł czas na mały up!
W końcu nabyłem felgi, które zawsze chciałem mieć na swoim samochodzie. Wymagają duzo pracy, ale cała zima przede mną, więc będzie co robić :) Cena była taka, że grzech było nie kupić :) Koncepcje różne chodzą po głowie, na pewno rant w lustro a rotor zobaczę.

Skręcane BBS RM 6 1/2", et33, 15"
Obrazek

Jako że miałem już dość wielkiego filtra bodajże z integry, który ssał powietrze gorące z komory silnika i darł japę - nabyłem seryjny zestaw z wyciętą dziurą na rurę spiroflex 80 mm.

Tak wyglądał zestawik:
Obrazek

Jutro pociągnę powietrze ze zderzaka, a w przyszłości jakaś wkładka na pewno zawita. Zależy jak wyjdzie z innymi planami i funduszami zimowymi, wpadnie Pipercross, HKS, KN, sprawa jeszcze do rozstrzygnięcia.
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2012-11-03, 01:13

Bartiss, skręcane BBSY? Rant w polerkę i skręcić go na zewnątrz i będzie git :D

Ryba88
Forumowicz
 
Posty: 657
Dołączył(a): 2009-07-26, 14:45
Lokalizacja: Radomsko

przez Ryba88 » 2012-11-03, 09:43

Masz do nich dekielki ? Szału nie będzie przy 6,5 cala, bo nie ma rantu, a ET33 nie pozwala na zrobienie większego. Sam kiedyś miałem pomysł na takie felgi, ale pzy 6,5 cala, braku rantu i wysokich cenach uznałem, że to zupełnie nie trafione wyjście.

Extra wyglądają 8, czy 7,5 cala + naciąg, niestety w Hondzie troszkę wystają. Moja fota:
Obrazek

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2012-11-03, 10:28

Ryba88, tylko że ta felga ma 6,5 bo rant jest skręcony pod rotorem, jak go przykręci na zewnątrz to automatycznie poszerzy felgę gdzieś o 1cm i rant ładniej będzie widoczny ;)

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2012-11-03, 11:43

oczywiście rant będzie w polerkę, zastanawiam się tylko czy rotor dawać też w polerkę czy pomalować :) na pewno śróbki też pójdą w nikiel lub na złoto, zależy jaka opcja wpadnie. Właśnie coś z rantem wykombinuję. Takich jak ryba pisze nie założę, bo to jest auto co jak co w sezonie do jazdy a nie tylko na weekendowe wypady, więc musi też być opcjonalnie przygotowane do naszych warunków drogowych. Prawdopodobnie będzie tak jak sebas pisze.

[ Dodano: 2012-12-12, 18:40 ]
Czas odkurzyć spod śniegowej pierzyny temat. Mimo że do okoła mróz i zima, wpadły owiewki firmy Lider. Bardzo zbliżone do OEM, montaż trwał niecałe 5 min., bez żadnego klejenia i kombinowania. Są super i jestem z nich bardzo zadowolony, dzisiaj jechałem w trasę i można bez problemu mieć uchyloną szybkę :)

I tutaj podziękowania dla Wojtka :piwo: :piwo:

Fotki:
Obrazek

Obrazek

I jeszcze strzeliłem całościowe:

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2012-12-30, 13:19 ]
Przyszedł czas na kolejny UP!
Dorwałem podłokietnik nie OEM, ale podobny do OEM-u bardzo fajnie dało się go wmontować. Jestem ogólnie zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Autko ogólnie dzielnie zmaga się z zimą.

Obrazek
Obrazek

Najbliższe plany olej skrzyni i rozrząd, potem ogarnięcie wybitych tulejek i regeneracja hamulców. Ale wszystko będzie na bieżąco :)
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
bms
Forumowicz
 
Posty: 499
Dołączył(a): 2007-12-07, 22:49
Lokalizacja: Krk
Samochód: EE8

przez bms » 2013-02-07, 16:25

Z jakiego auta ten podłokietnik?
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?t=54213 bms - EE8 .

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2013-02-09, 22:46

Kolega podesłał mi link do aukcji. Osoba od której kupowałem podłokietnik powiedziała że uniwersalny, nie wiem gdzie go kupiła, ale na pewno nie pochodzil z Hondy. Ale przyjemnie się wpasował.
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2013-02-10, 10:34

hehe znow te kierunki:D wiedzialem ze gdzies je widzialem i niedlugo trzeba bylo czytac:P ze to fabryka lu
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2013-02-21, 01:13

Zima ciągle trwa, a Honda dzielnie się z nią zmaga.
Ostatnio naszło mnie na OEM:
Wymieniłem oleje i filtr

Obrazek

Kupiłem też w dobrej cenie kierownicę:

Obrazek

Kierownica jak widać nie była w najlepszym stanie, ale by zregenerować na razie bez obszywania, kupiłem szpachlówkę do skóry i farbę w zestawie i trochę się pomęczyłem nad nią. Muszę jeszcze tylko białą i czerwoną farbki dorwać i paski na kierownicy ładnie odmalować.
Małe fotki z prac, nie wyszło najgorzej ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na razie tyle ;)
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2013-02-21, 12:12

Bartiss, kierowcnia fajnie wyszła :) powiedz co za specyfiki do tego użyłeś i gdzie można kupić :)

  Następna strona
Posty: 28   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości