Civic ED7 1.6i-16v DOHC by Bartiss
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 28   •   Strona 2 z 2   •   1, 2
Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2013-02-21, 23:56

na allegro kupiłem szpachlówkę do skóry i farbkę w zestawie. Jedno opakowanie szpachlówki i jedno farby spokojnie wystarczyło na ubytki. Link do aukcji:
http://allegro.pl/szpachla-do-renowacji ... 22570.html
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
iri
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2009-09-29, 22:28
Lokalizacja: OKR

przez iri » 2013-04-11, 13:47

Ciekawe długo to wytrzyma ta renowacja kiery :)

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2013-04-13, 00:05

Prawdę powiedziawszy jeżdżę trzy miesiące i się trzyma, spodziewałem się nadmiernego odbarwiania, pękania itp. Nic takiego jak na razie nie występuje, a przetrwało to zimową aurę. I tak cała ta zabawa ze szpachlówką jest tylko przejściowym wyjściem, jak ogarnę technicznie samochód do końca, to się zajmę dopieszczaniem jego detali i dam do obszycia.

[ Dodano: 2013-04-13, 22:19 ]
Cieplej się zrobiło, więc odkurzam temat z pajęczyn.
Nagromadziłem trochę klamotów, zrobiło się trochę cieplej, więc zacząłem od rzeczy, które nie cierpiały zwłoki, a więc, na pierwszy ogień poszło zawieszenie, konkretnie tył:

Obrazek Obrazek

=> duże cukierki NOK
=> mały cukierek NOK
=> tulejki od wahacza poprzecznego od zbieżności FEBEST
=> płyn do wspomagania OEM Honda, bo miałem zalany układ jakimś paździerzem z orlenu i coraz ciężej pracowało wspomaganie
=> tulejki tylnego górnego poprzecznego wahacza
=> Eibach pro kit -30 mm
=> poli gumy pod mocowanie górne amortyzatora.
=> amortyzatory daichi czy jakoś tak, kolega po hurcie załatwił do testu, więc czemu nie, KYB wpadnie zapewne w przyszłym sezonie, a teraz ważniejsze wydatki na głowie.

Dzisiaj na warsztat poszła lewa strona, potem wygonił mnie deszcz, wiec reszta pracy pozostała na jutro.

Obrazek Obrazek

Jak widać tulejki poprzecznego dolnego wahacza były w masakrycznym stanie, mały cukierek był w porządku, ale tulejka górnego poprzecznego wahacza była w podobny stanie jak w wahaczu dolnym, czyli praktycznie jej nie było. Lewa strona złożona, wszystkie śruby przesmarowane i oczyszczone, jutro postaram się zrobić więcej fot z przebiegu prac.

Piwko Dla HaParts za jak zwykle najlepszy stuff do hondy od ręki, Comando za cukierki, Tomkawawa za ogarnięcie poligumek w dobrej cenie :)

[ Dodano: 2013-04-14, 23:03 ]
Niedzielny pochmurny i zimny dzień minął mi na dalszej zabawie z tylnym zawieszeniem.

O Dziwo zero zerwanych śrób, wszystkie odkręciły się powiedziałbym gładko, bez żadnych oporów, ale jak to bywa, zawsze jakiś szczegół musi spowolnić pracę. U mnie było to mocowanie linki do jarzma i bolec, który był zapieczony, ale trochę gimnastyki i się udało bez cięcia i kombinowania :)

Po wyciągnięciu wahacza nie lepiej jak z lewej strony, przykład:

Obrazek

Po wbiciu wszystkich zużytych cukierków tulejek itp. przyszedł czas na amorki i sprężyny, tak wyglądały stare gumy:

Obrazek

Potem poskładane posmarowane, i eibachy na szybko wpadły też na przód. w sumie ok. 7 godzin walki dzisiaj i 7 wczoraj, ale opłacało się. W środku teraz jest odczuwalnie twardziej, ale zęby nie zgrzytają, zachowany w miarę komfort, czyli tak jak chciałem :)
Noi co najważniejsze, nie tłucze mi się teraz nic z tyłu!!!!! Co mnie bardzo cieszy :)

Fotka jak samochód usiadł na pro kit:

Obrazek

Więcej fotek wrzucę jak autko ogarnę.

I jeszcze jedna rzecz. Niestety koncepcja RM-ów wysr$^&a się, niby dwie felgi były nie do odratowania, więc nabyłem takie oto coś od Ralfa:

Obrazek

Felgi przeszły gruntowną renowację w alumicar i wygladają już tak:

Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety, bez dekielków, ale będę szukał, może gdzieś trafię. Myślałem, że założę je w weekend, ale robota z zawieszeniem się przeciągnęła, więc dopiero za dwa tygodnie zawitają na autku i przez ten czas będą sobie czekały w moim ciepłym pokoju.

Przed założeniem zabezpieczę je jeszcze Gtechniq c5, jak są świeże to niech zostaną takie jak najdłużej, a ta powłoka jest trwała i się dobrze sprawdza :)

Na dzisiaj tyle. ;)

[ Dodano: 2013-04-28, 11:42 ]
No to felgi docelowo wskoczyły na swoje miejsce, moim zdaniem bardzo fajnie siadły na obniżeniu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po zimie trochę rzeczy trzeba popoprawiać, ale, nie ma tragedii :) Bardzo chętnie bym dekielki kupił, więc jak ktoś by miał do sprzedania to proszę o kontakt :hyhy:

A teraz czekam na kolejną paczuchę :)
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
Małek
Forumowicz
 
Posty: 996
Dołączył(a): 2005-10-31, 23:50
Lokalizacja: Siedlce

przez Małek » 2013-05-18, 11:31

no widze ze dobrze siadla furka na tym eibachu :ok:
dobrze poszedles z pracami :) oby tak dalej :)
to teraz sie pochwal jakie sa kolejne plany ??
Małek - Siedlce
moje ED9

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2013-05-18, 13:16

Jakie plany? przede wszystkim teraz szukami klimatyzacji od dłuższego czasu, pare pierduł w przednim zawiasie, regeneracja hamulców i chyba tyle ztechnicznych. Potem zlikwidowanie ognisk rdzy, bo w kilku miejscach się czai, póki jeszcze nie ma tragedii, czyli wspawanie nowego pasa tył bo jest lekko podgięty i na łączeniu podłogi z pasem skorodowany, zrobienie tylnego lewego błotnika bo tam się dzieje, zabezpieczenie spodu, wymiana lewych drzwi bo tam wyszły po zimie bomble, na szczęście wszystkie potrzebne elementy blacharskie mam. Noi dorwać zderzak EE9 w rozsądnych pieniądzach...
Sezon w pełni więc czasu mam mało, ale jak uda mi się jakoś zagospodarować trochę wolnego czasu, to zrobię w końcu sobie korektę lakieru i zabezpieczę powłoką lakier, felgi i środek. Jak zwykle szewc bez butów chodzi. A więc tyle. I tak dużo jak na ten sezon, a znając życie to w międzyczasie coś się trafi co bym chciał mieć i nie będę mógł się oprzeć by to kupić... :)
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
jakub27493
Forumowicz
 
Posty: 164
Dołączył(a): 2012-12-03, 23:28
Lokalizacja: Kościan

przez jakub27493 » 2013-05-21, 00:15

przód robi robote;D zadbany tak trzymać:)
Racing ED6 D16Z6+

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2014-01-23, 00:04

Odkurzę trochę temat i w sumie podsumuję 2013 rok.
=> Wakacje 2013 lipiec poszła uszczelka pod głowicą, głowica liźnięta, wymienione uszczelniacze na supertecha i trochę nowych uszczelek tu i tam, uszczelka Corteco, przy okazji termostat OEM założony na jesieni. Jak na silnik z ponad 400 tys. przebiegiem jeszcze daje radę. Niestety zdjęć nie posiadam :)

=> Będąc już przy temacie awarii w listopadzie, podczas jazdy nagle coś zgrzytnęło, ściągnąłem samochód, rozebrałem, a tam tyle zostało z aisina po ok. 120 tys km

Obrazek

=> Na jesieni kiedy przyszła pora na wymianę oleju, liqui moly 10W40 został zastąpiony Mobilem 5W50. O dziwo jak na razie od października/listopada zrobione już ponad 6 tys. km, a oleju ubywa w minimalny sposób, po takim dystansie, dolane ok. 0.5 litra oleju, więc od wymiany do wymian będzie pewnie ok. 1 litr, więc nie jest źle.

Obrazek

=> W październiku została założona instalacja gazowa BRC Sequent 24 w Energy Gaz Polska! Są sceptycy i entuzjaści, ja mówię, że nie żałuję!

=> Przypadkiem napatoczył mi się fajny tłumik, 2" dwukomorowy, Nippon Autosport. Powiem szczerze, że jest fajniej jak na proexie i o wiele lepiej wygląda :)

Obrazek Obrazek Obrazek

=> Kiedy było jeszcze ciepło wziąłem się za walkę z moim lakierem. Zabrałem się za lewą stronę i maskę, autko po żmudnej pracy zaczęło odzyskiwać gładką powierzchnię :) Na wiosnę planuję zrobić całe auto, ponieważ na marzec planowane prace blacharskie czyli: lewa reperaturka błotnika, wspawanie pasa tylnego i inne rzeczy których na razie nie zdradzam :)
Trochę fotek z pracy - przed:

Obrazek Obrazek

w trakcie:

Obrazek

po:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wolną chwilą dobrałem się do zmatowiałych owiewek :D

Obrazek Obrazek

A kilka dni temu zegarki odświeżyłem, a widać, że było nad czym pracować :)

Obrazek Obrazek

Sorki za jakość zdjęć, wszystko kalkulatorem, bo aparat się posypał już długi czas temu.

Plany na wiosnę są, będę starał się teraz na bieżąco aktualizować :)
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2014-01-23, 02:19

Bartiss, czym polerujesz plastiki jak szybka licznika?

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2014-01-23, 21:48

Teoretycznie kiedyś się bawiłem z pastą do plexy i plastiku, ale zrezygnowałem z tego. Teraz do takich operacji używam past, które służą do korekty lakieru. Ostatnio najczęściej pracuję na Kochu i do owiewek i zegarów użyłem: koch Power cut do usunięcia rys, a na wykończenie Koch anithologram.
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
bar_oo
Forumowicz
 
Posty: 3727
Dołączył(a): 2006-11-13, 00:29
Lokalizacja: ZABRZE
Samochód: CRX EE8 B16A1

przez bar_oo » 2014-01-26, 17:28

powiem tak :) ta polerka naprawdę robi robotę i mega cieszy oko
...B16A1 zamknięte w EE8... FOG LIGHTS+GATHERS 1.8 DIN+WIND DEFLECTORS+MAP LIGHT+ARMREST+MUD FLAPS+REMUS+PERSONAL BOX+MIRROR'S COVERS+HEADLIGHT WASHER+BUMPER POLE

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2014-02-02, 16:09

Zapomniałem też dodać, że wylądowała elektryka szyb w wakacje, jeszcze lusterka czekają na montaż.
Jest też radyjko z civica USDM OEM Honda Alpine. A wczoraj wylądowała długo wyczekiwana kierownica z EE. :hurra:

Obrazek Obrazek Obrazek
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

Avatar użytkownika
pirul
Moderator
 
Posty: 5603
Dołączył(a): 2006-12-11, 10:01
Lokalizacja: Kraków

przez pirul » 2014-02-02, 19:12

Wow, jestem pod wrażeniem tego jak ci wyszły zegary :ok: zaraz kupuję te specyfiki bo u mnie niemiec chyba woził okulary przy liczniku i latały z prawej w lewo, teraz w dolnej części licznika mam poprzeczne rysy, może uda mi się to usunąć.
del Sol Captiva Blue Baby 190KM/220Nm @ 0,55bar SOLD
ITR DC2 #2079 196KM/201Nm SOLD
CB600F HORNET '10 SOLD
cvc 8gen FK3 glasstop EXECUTIVE @ DESMOND REGAMASTER - 180KM/407Nm SOLD
w garażu MX-5 NA '90, XJ6N i Hornet 600 Cafe Ricer Project

Bartiss
Forumowicz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2011-03-24, 10:20
Lokalizacja: Warszawa/Miłków
Samochód: Civic ED7 sohc VTEC

przez Bartiss » 2014-02-04, 01:46

I przyszła nowa paczka a w niej:

Obrazek Obrazek Obrazek

Muszę je dopieścić przed sezonem, ale mi się podoba :)
Auto Detailing
- regeneracja lakieru lamp i reflektorów
- zabezpieczanie lakieru tworzyw sztucznych i felg powłokami kwarcowymi-Gtechniq
- trwałe powłoki na szybę odpychające wodę, zabezpieczanie tapicerek skórzanych i materiałowych

tel.797 240 059

  Poprzednia strona
Posty: 28   •   Strona 2 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości