Civic EG5 rallysprint edition
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 23   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
Iron man
Moderator
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2004-03-22, 13:37
Lokalizacja: Olsztyn / Siedlce

Civic EG5 rallysprint edition

przez Iron man » 2013-01-11, 01:43

MODEL: Civic Eg5 1992

SILNIK: Fabrycznie było d16a9, teraz siedzi d16z5 pozostałe po rajdowym CRX-ie.

UKŁAD DOLOTOWY:
Stożek AEM odseparowany, zimny dolot ze zderzaka, przepustnica H22, rozwiercony kolektor ssący,
izolacja termiczna rury dolotowej stożka, uszczelka termoizolacyjna pod ssący.

UKŁAD WYDECHOWY:
4-2-1 jebajowy - skrócony coby nie wystawał za nisko, wylot przerobiony na 2,25 cala, całość
owinięta bandażem; reszta 2,25 cala na środkowym przelocie RM Motors + końcowy przelot M-tech.

ELEKTRONIKA:
PM7, strojone przez Red Line Garage

UKŁAD NAPĘDOWY:
Skrzynia S20, fd 4.43, 3 i 4 bieg CRX
Szpera płytkowa MFactory 1,5/2way, grube półosie CRX ED9
Lekkie koło zamachowe by Otoczak
Sprzęgło spiek 4 łopatki

Plany: stalowe wybieraki

KOŁA: Czasem 14, czasem 15. Na asfalty Toyo R888, na szutry Maxsporty, na śniegi zakolcowane nalewki.

ZAWIESZENIE:
Rozpórka przednia dolna i górna del Sol EG2, tylna dolna Staffa, łączniki stabilizatora
poliuretan, tylne wahacze CRX ED9 plus poliuretan
Amortyzatory Kayaba AGX, sprężyny Eibach Prokit (asfalt), bądź seryjne (szuter).

Plany: Stabilizator przedni z MB6, stab tylny del Sol EG2

UKŁAD HAMULCOWY:
Przód 262, klocki EBC Yellow stuff, zaciski po regeneracji; tył tarcze, klocki ATE, płyn
hamulcowy ATE Racing niebieski, przewody elastyczne w stalowym oplocie Goodridge, ręczny
hydrauliczny, korektor siły hamowania OBP, cały układ hamulcowy na nowych przewodach
przerobiony na jednoobwodowy.

BODY-KIT:
Płyta alu pod silnik 6mm, osłona alu pod bak. Czarna maska odchudzona, zapinki maski, tylna
klapa laminat USDM, lusterka spoon chińczyk. Lakier biała perła (Będzie płacz przy obcierkach)

ŚRODEK:
Gołe blachy, odchudzona wiązka elektryczna, kubeł Bimarco Expert i Jacky silverstone, szelki
Sparco, kiera zamszowa, gałka Skunk2 Racing, klatka skręcana, mocowanie dwóch kół zapasowych QSP,
deska flokowana, wskaźniki ciśnienia/temperatury oleju

INNE: Chłodnica ED9
Jakieś foto z budowy:
Obrazek
Tak to wygląda teraz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kupiłem samą budę w październiku 2011, gdyż szukałem biorcy na części pozostałe po rajdówce CRX ED9. Troszkę słabo ją obejrzałem przy zakupie i było niemiłe zaskoczenie, gdyż buda była koszmarnie zgnita od dołu w okolicy tylnego zawieszenia (mocowania wahaczy). Wszystko dosłownie rozpadało się w rękach. Na szczęście trafił się cierpliwy spawacz i udało mu się to ogarnąć :). Poza tym praktycznie wszystko udało się zrobić samemu (prócz podłączenia kompa i aparatu obd0 do instalacji na obd1 - to podziękowania dla Red Line Garage i malaka). Auto jeździ całkiem szybko, przy wprawnym kierowcy można nią u nas wyjmować generalki.
Ostatnio edytowano 2013-02-16, 01:47 przez Iron man, łącznie edytowano 1 raz
:O

Avatar użytkownika
Zylka23oln
Forumowicz
 
Posty: 597
Dołączył(a): 2010-04-12, 13:46
Lokalizacja: Olsztyn
Samochód: ED9 B18

przez Zylka23oln » 2013-01-11, 11:54

No no zacne jajko :ok: Tylko szkoda że odszedłeś od CRXa :)
HONDA - Power , not dream

Avatar użytkownika
Iron man
Moderator
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2004-03-22, 13:37
Lokalizacja: Olsztyn / Siedlce

przez Iron man » 2013-01-11, 14:06

Też trochę żałuję, ale to pewnie tylko kwestia czasu. Prędzej czy później kupię sobie jakąś fajną Ceerkę. Miałem już ich tyle, że odmiana dobrze mi zrobi :ok:
:O

Avatar użytkownika
czingis
Moderator
 
Posty: 820
Dołączył(a): 2006-03-13, 02:01
Lokalizacja: Sheemanghoo

przez czingis » 2013-01-11, 14:19

Dobra droga rozwoju,
jak się sprawuje szperunek? jak z serwisem?
Kolejnych sukcesów w rajdowaniu! :)

marcix36
Forumowicz
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 2007-09-28, 19:41
Lokalizacja: Niemcy
Samochód: CTR EP3 K24

przez marcix36 » 2013-01-11, 20:32

Wyszło świetnie :rotfl:

Avatar użytkownika
Iron man
Moderator
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2004-03-22, 13:37
Lokalizacja: Olsztyn / Siedlce

przez Iron man » 2013-01-11, 21:12

Szpery jeszcze nie rozbierałem, bo przejechałem od złożenia raptem kilka rallysprintów. Jest plan w najbliższych tygodniach to zrobić, więc wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej jak to wygląda. Ogólnie wydaje się, że jeździ się dużo lepiej na syfie i mieszanej nawierzchni. Muszę teraz dla eksperymentu ustawić większe spięcie. Myślałem, że będę musiał się jakoś przestawiać na inny styl jazdy, ale jednak nie. Możliwe, że właśnie jest zbyt lekko spięta i dlatego tak jest. Na dniach wrzucę aktualne fotki. Ten setup ze zdjęć cały czas się zmienia.
:O

Avatar użytkownika
Ptasior
Forumowicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 2007-09-19, 17:46
Lokalizacja: WGM
Samochód: Subaru

przez Ptasior » 2013-01-11, 22:29

A skąd masz płytkową i w jakiej cenie? Na allegro widzę że jest helikalna mFactory.
1. Najpierw zrób karoserie,
2. Potem zadbaj o zawieszenie i hamulce,
3. Teraz dopiero możesz modzić silnik.
EE8 -> Subaru GF8 -> ED6 + BB9 -> Subaru GRF
http://www.youtube.com/watch?v=OwwaZjWcMOE

Avatar użytkownika
Iron man
Moderator
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2004-03-22, 13:37
Lokalizacja: Olsztyn / Siedlce

przez Iron man » 2013-01-11, 22:52

Kolega letek z forum kupił z usa. Nówka zależnie od kursu, około 3200 wtedy jak pamiętam. Była to wersja na cienkie przeguby, gdyż na grube do L3 była niedostępna. Niestety miała wadę fabryczną i zmieliło wewnątrz korony zaraz po założeniu. Mfactory przysłało calutki nowy środek w ramach reklamacji, ale w międzyczasie letek zeswapował b16a2, a ja przygarnąłem od niego taką prawie nówkę. Co dziwne, mimo że nie mieli w ofercie wersji na grube przeguby, to właśnie taki środek przysłali. Musiałem więc tylko roztoczyć otwory na przeguby w obudowie szpery i działa :)
:O

Avatar użytkownika
Ptasior
Forumowicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 2007-09-19, 17:46
Lokalizacja: WGM
Samochód: Subaru

przez Ptasior » 2013-01-12, 16:09

Dzięki za info. Ja się powoli zaczynam rozglądać za jakąś dla siebie, niestety dostępność szper do D jest słaba a do B już za 1500zł można mieć używkę płytkową (Furia sprzedaję ATS-a, gdzieś widziałem ktoś miał KAAZ na sell w podobnej kasie).
1. Najpierw zrób karoserie,
2. Potem zadbaj o zawieszenie i hamulce,
3. Teraz dopiero możesz modzić silnik.
EE8 -> Subaru GF8 -> ED6 + BB9 -> Subaru GRF
http://www.youtube.com/watch?v=OwwaZjWcMOE

Avatar użytkownika
luxu$
Forumowicz
 
Posty: 579
Dołączył(a): 2008-09-17, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

przez luxu$ » 2013-01-13, 00:37

Auto widziane na żywo podczas Rajdu Olsztyńskiego (gościnnie pilotowałem bordowego IV gena). Sam obecnie buduję rajdówkę na budzie z V geja i gratach z mojej Rally Solki którą jeździłem 2 ostatnie sezony. Także może gdzieś się spotkamy w 2013 :)
Mój del Sol na części! --=> http://www.honda-crx.info/forum/viewtopic.php?t=60462 <=--

Avatar użytkownika
Iron man
Moderator
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2004-03-22, 13:37
Lokalizacja: Olsztyn / Siedlce

przez Iron man » 2013-01-15, 23:58

luxu$ napisał(a):Auto widziane na żywo podczas Rajdu Olsztyńskiego (gościnnie pilotowałem bordowego IV gena).


To szybkie i ładne żelazko? Świetne auto, nie mogłem się napatrzeć. Mi trochę nie poszło, gdyż przekombinowałem z hamulcami. Założyłem hydrołapę, ale przy składaniu popsułem korektor siły hamowania i w rezultacie musiałem wszystko złożyć "na sztywno", czyli heble miałem 50/50. Straszna kicha, na każdym dohamowaniu obracało tyłem :D

No i mała zimowa aktualizacja:

Sporo czasu ostatnio siedziałem przy aucie dopracowując rozmaite szczegóły. Małe, ale czasochłonne. Z racji, że przyszła zima, założyłem seryjne sprężyny. Trochę czasu zeszło też ze skonstruowaniem osłon z polietylenu. Teraz jest szczelnie i silnik nie będzie cały zarzygany po wpadnięciu w pierwszą większą kałużę :). Odchudziłem maskę, założyłem bandaż na kolektor, zaizolowałem termicznie rurę stożka, zamontowałem i dopracowałem separację stożka z zimnym dolotem. W międzyczasie silnik na obd0 wystroił malak z Red Line Garage. Paździerz jeździ już całkiem sprawnie, teraz trzeba nim trochę pojeździć po śniegu. W planie jest jakieś śnieżne upalanie w lesie, bądź na lotnisku, a w ostatni weekend stycznia wyprawa do Mikołajek na Winter Open. Zależnie od warunków będzie trening i zawody na jeziorze, bądź na torze. Ja po cichu liczę na jezioro, gdyż będę miał szwedzkie kolce DMACK'a i z wielką radością z nich skorzystam :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:O

Avatar użytkownika
kukus
Forumowicz
 
Posty: 1667
Dołączył(a): 2004-12-08, 20:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

przez kukus » 2013-01-17, 22:55

Moglbys opisac plyte pod silnik?
Z czego, ile grubosci i jak montowana?
"Był CRX - jest Subaru, lecz jednak sentyment w sercu zostaje..." - Ptasior

Avatar użytkownika
Iron man
Moderator
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2004-03-22, 13:37
Lokalizacja: Olsztyn / Siedlce

przez Iron man » 2013-01-18, 00:41

Płyta to jakieś amelinium 6 mm. Mam już ją około 5-6 lat i pamięta prócz civica jeszcze dwa CRX-y i toyotę corollę. Solidnie już obrywała i jej czas nieuchronnie nadchodzi.
Z przodu zamocowana do haków holowniczych z dospawanymi kątownikami. Z tyłu natomiast wspawane są dwie nakrętki do belki, za wahaczami, w miejscu jakichś fabrycznych otworów. Do tych nakrętek przykręcona solidna poprzeczka i do tej poprzeczki przykręcona płyta stożkowymi śrubami imbusowymi M10. Płyta to jedynie wygięty płat, bez żadnych wzmocnień.
:O

Avatar użytkownika
kukus
Forumowicz
 
Posty: 1667
Dołączył(a): 2004-12-08, 20:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

przez kukus » 2013-01-18, 17:26

Wielkie dzieki. Pozwolisz ze sxeruje:)
Trzeba w takim razie zlom odwiedzic lipa tylko ze jak koncze prace to juz zaczyna sie ciemno robic.
"Był CRX - jest Subaru, lecz jednak sentyment w sercu zostaje..." - Ptasior

Avatar użytkownika
Iron man
Moderator
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2004-03-22, 13:37
Lokalizacja: Olsztyn / Siedlce

przez Iron man » 2013-01-24, 19:33

Cztery piękne szwedki chcą jechać ze mną na weekend do Mikołajek ;)

Obrazek
Obrazek

Fajne upalanie się szykuje na jeziorze:
http://ak-mazurski.pl/?p=1018
:O

  Następna strona
Posty: 23   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości