Toyota Corolla made by Swistak
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 9   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Swistak
Forumowicz
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 2007-03-11, 14:58
Lokalizacja: Skierniewice

Toyota Corolla made by Swistak

przez Swistak » 2013-05-04, 17:47

No to pochwalę się naszym dupowozem (samochód należy do mojej kobiety a ja się nim "opiekuję") Jest to Toyota Corolla E11 z 1999 roku, przedlift.

Marka: Toyota
Model: Corolla E11 3D przedlift tzw. żaba
Rok: 1999
Silnik: 1.3 4E-FE - moc wg. katalogu 86 Km
Układ napędowy: seryjna skrzynia 5 biegowa
Układ dolotowy: seryjna puszka z seryjnym filtrem
Zawieszenie: seryjne zawieszenie w skład którego wchodzą stabilizatory (przód + tył) i dolna rozpórka zawieszenia
Układ hamulcowy: seria - 4x tarcze hamulcowe :szok:
Środek: pełne seryjne wnętrze
Wyposażenie dodatkowe: ABS, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, wspomaganie kierownicy, podgrzewane lusterka, 4 poduszki powietrzne, fabryczne radio i 2 głośniki w drzwiach
Spalanie: Miasto ok. 7 litrów/100 km, trasa ok. 5,5 litra/100 km

Plany:
- remont zawieszenia - wymiana wszystkich możliwych tulei na poliuretanowe
- remont układu wydechowego - katalizator jest prawdopodobnie zapchany a środkowy tłumik raczej nie przeżyje do zimy
- odświeżenie hamulców z tyłu - mechanizm ręcznego jest tak samo zbudowany jak w Hondzie więc daje ciała i wymaga to poprawienia lub jakiegoś swap'a
- jakiś skromny układ dolotowy (z braku jakichkolwiek części "tuningowych" do tego modelu będzie trzeba coś rzeźbić)

Historia tego samochodu jest taka - szukaliśmy dupowozu, który by zastąpił starą wysłużoną Fiestę. Plan był kupić coś małego, niedrogiego, młodego, mało palącego i nie rdzewiejącego. Z tymi wytycznymi udałem się do sąsiada, który zajmuję się sprowadzaniem samochodów. Po kilku dniach dostaliśmy telefon, że jest taka oto Toyota za przystępne pieniądze, nie oglądając jej zdaliśmy się na sąsiada i po paru dniach zobaczyliśmy ją na lawecie przed domem. Toyota pochodzi z Belgii gdzie stała w komisie około 6 miesięcy. Pierwsze co trzeba było zrobić to wymienić tarcze bo nie nadawały się do niczego. Było to 3 lata temu od tamtej pory oprócz wymiany samych tarcz na początku i regularnej wymiany oleju i filtrów nic przy nie się nie robi, można powiedzieć, że to samochód bezobsługowy. Z ciekawostek jest to wersja, która ma tarcze z tyłu a z tego co się zdążyłem dowiedzieć to tylko wersja G6 miała, samochód nie miał żadnego fabrycznego zabezpieczenia podwozia.

Na zdjęciach jest brudna i porysowana ale już taki los dupowozu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Profesjonalny serwis urządzeń biurowych: HP, Lexmark, Samsung, Ricoh, OKI
Kontakt:
- 609 084 853
- p_kubacki@wp.pl

Wystawiam faktury VAT.
Dojazd do klienta, diagnoza urządzenia od 10 pln brutto.

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2013-05-05, 10:50

auto niezawodne wdzieczne i nigdy sie nie zepsuje, ale z przodu wyglada fatalnie i nic tego nie zmieni, dlugi czas kolega mial taka sama nawet ten kolor tylko 2.0D
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
Karol Trelka
Forumowicz
 
Posty: 721
Dołączył(a): 2011-12-13, 14:10
Lokalizacja: Kłonów/Japonia
Samochód: ED9 turbo

przez Karol Trelka » 2013-05-05, 11:58

ojciec ma lalke e10 corollke 1.3 motor ale mniejsza moc pali niewielkie ilosci benzynki niech sluzy ci ta bryczka doprowadz do ladu i ciesz sie autem ;)

Avatar użytkownika
Swistak
Forumowicz
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 2007-03-11, 14:58
Lokalizacja: Skierniewice

przez Swistak » 2013-05-05, 20:16

No powiem Wam, że jak ją 3 lata temu kupiliśmy to byłem w szoku jak się tym jeździ i jak się to prowadzi - komfort na dziurach a w zakrętach jak po szynach. Co do przodu to kwestia przyzwyczajenia - wygląda trochę jak Subaru:) Mam nadzieję, że jak tylko złożę CRX-a żeby dziewczyna miała czym jeździć do pracy to biorę się za Żabę ;)
Profesjonalny serwis urządzeń biurowych: HP, Lexmark, Samsung, Ricoh, OKI
Kontakt:
- 609 084 853
- p_kubacki@wp.pl

Wystawiam faktury VAT.
Dojazd do klienta, diagnoza urządzenia od 10 pln brutto.

Avatar użytkownika
M!R@S
Forumowicz
 
Posty: 7693
Dołączył(a): 2006-03-18, 15:43
Lokalizacja: Polkowice

przez M!R@S » 2013-05-05, 20:20

znajomy ma taką, albo bardzo podobną, ale z silnikiem coś koło 200km i przyznam, że niczym honda ;D :rotfl: powodzenia ! dałeś mi kolejny pomysł na auto zamiast mojej polówki :P
Obrazek

Avatar użytkownika
Swistak
Forumowicz
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 2007-03-11, 14:58
Lokalizacja: Skierniewice

przez Swistak » 2014-04-16, 01:22

To ma TS wersję model E12 tam jest 1.8 ten sam co w Celice i faktycznie jeździ to jak Honda z VTEC ;) Jak mój niecny plan wypali to w tym 1.3 będzie troszkę ponad 100 koni tylko muszę ogarnąć ukałd wydechowy i jakiś dolot.

Mały up. Wadą fabryczną są mało trwałe łączniki stabilizatorów z tyłu więc trzeba było je wymienić na poliuretan co by się pozbyć denerwującego stukania na nierównościach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji zrobiłem remont tylnych hamulców - nowe tarcze i klocki.

Mały UP. Dupowóz przeszedł kilka drobnych modyfikacji i...

https://www.youtube.com/watch?v=-9LVh5m1e4g

Gdyby ktoś miał na sprzedaż E11 w dobrym stanie to chętnie kupię jako dupowóz ;)
Profesjonalny serwis urządzeń biurowych: HP, Lexmark, Samsung, Ricoh, OKI
Kontakt:
- 609 084 853
- p_kubacki@wp.pl

Wystawiam faktury VAT.
Dojazd do klienta, diagnoza urządzenia od 10 pln brutto.

Avatar użytkownika
MarTfYdOg
Forumowicz
 
Posty: 543
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:10
Lokalizacja: Brzeziny

przez MarTfYdOg » 2014-04-16, 11:21

Świstak WRC driver:p dyscyplina zmienia sie z wiekiem?^^
forum/viewtopic.php?t=22664

Bylo minelo czas na cos nowego xD

Avatar użytkownika
Kaczmar
Forumowicz
 
Posty: 167
Dołączył(a): 2007-10-15, 21:49
Lokalizacja: Zgierz

przez Kaczmar » 2014-04-16, 13:57

Jakie to szczęście, że Rex bezpiecznie stoi w Zgierzu! Jeszcze byś go na tych dziurach wymęczył ;)
sie skacze, sie plywa... Honde tez mam zajebista :D

było ED9, jest CG2 :D

Avatar użytkownika
Swistak
Forumowicz
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 2007-03-11, 14:58
Lokalizacja: Skierniewice

przez Swistak » 2014-04-17, 22:29

Spokojnie, spokojnie...Suka też dostanie jak tylko będzie w końcu jeździć...a tymczasem szukam drugiej Corolli, może coś tam macie znajomego, godnego polecenia do kupienia?
Profesjonalny serwis urządzeń biurowych: HP, Lexmark, Samsung, Ricoh, OKI
Kontakt:
- 609 084 853
- p_kubacki@wp.pl

Wystawiam faktury VAT.
Dojazd do klienta, diagnoza urządzenia od 10 pln brutto.

Posty: 9   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości