Honda ZF1 CR-Z Biała osa by Xdeadly.
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 5   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
xdeadly
Forumowicz
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2008-03-02, 19:19
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Samochód: ZF1

Honda ZF1 CR-Z Biała osa by Xdeadly.

przez xdeadly » 2019-07-01, 16:12

Witam Panowie!
Dawno mnie tutaj nie było bo i od już dawien dawna nie jestem posiadaczem swojego czarnego Rexa :) Bodajże od prawie 10 lat , a przez ten okres przewinęło się trochę aut i projektów przez moje łapki ;D Na co dzień jeżdżę pussywagonem z pod znaku gwiazdy ;) Cały czas jednak ciągnęło mnie do jakiegoś małego coolerskiego hot hatcha :) Chodziły mi po głowie Sirocco , Audi TT, jednak przypomniałem sobie o młodym potomku CRX'a czyli o CRZ ;D Pamiętam czasy gdy śmigało się ed9 i zobaczyło pierwsze newsy i zdjęcia FZ1 ;D To było odległe marzenie zwłaszcza że nie miało się nawet 20 lat :) Po premierze auta odczucia u ludzi były różne m z jednej strony fajna stylistyka auta mocno nawiązująca do ed9 a z drugiej zaledwie 120 konna hybryda wspomagana układem IMA o mocy paru KW. Dla mnie osobiście auto się spodobało pomimo silnikowej kontrowersji. Dzisiaj jako użytkownik mogę powiedzieć że jadąc tym autem czuć sportowego ducha pomimo niecałych 140km. Auto jest tak zestrojone że jadąc nim mamy wrażenie poruszania się gokartem po torze ;D Układ kierowniczy w zależności od włączonego tryby jazdy albo jest mega sztywny i czuły albo działa lekko i "rozleniwjająco " :rotfl: To samo tyczy się przekazywania mocy przez pedał gazu oraz to jak jest sterowana przepustnica i czy auto wyrywa do przodu czy po prostu leniwie przyspiesza. Spalanie mimo że hybryda nie jest jakoś mega niskie. Autem nie da się jeździć jak emeryt bo ta całą stylistyka wnętrza aż krzyczy że jedziesz teraz autem sportowym więc go nie oszczędzaj ! ;D Miało być to auto to "pojeżdzenia" co jakiś czas ale ostatnimi czasy a właściwie od samego kupna jeżdzę właściwie tylko Hondą ;D Banan na gębie gwarantowany a spojrzenia przechodniów bezcenne :D Auto kupiłem w totalnej serii, stało jak koza na 16 calowych ori kółkach, Założyłem do niej nowe Japan Racingi JR 21 17' oraz dałem sprężyny MTS'a -30mm. Jest bardziej twardo ale też i pewnie na zakrętach no i auto już leży jak należy ;) Ogólnie plan jest taki by zrobić taki Clean JDM :) Poluję teraz na pewne dokładki ale polowanie na części do CRZ jest mega ciężkie ;) Jeżeli macie jakieś pytania walcie śmiało :)

Obrazek
Przed:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
marcin_crx
Forumowicz
 
Posty: 1788
Dołączył(a): 2006-01-09, 13:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: CRX Ballade ZC1

Re: Honda ZF1 CR-Z Biała osa by Xdeadly.

przez marcin_crx » 2020-06-02, 14:49

Szczerze mówiąc od kilku lat obserwuję ten model i mam zagwostkę - czy to faktycznie następca CRX-a, czy nieudana, niewierna kopia? Z całym szczacunkiem, ale coraz więcej podpowiada za opcją numer 2. Choć miałbym pewnie inne zdanie gdyby tam wsadzili chociaż porządny silnik typu K20.

Choć fajnie, że masz biały i ładnie zrobiony :) Jednak do kultowego EE8, ED9 czy Ballady mu daleko....
Honda - zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :D

live to ride - ride to live

www.nrg.gorzow.prv.pl

mrcrx
Forumowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2015-01-25, 12:02
Lokalizacja: Tarnów
Samochód: ED9

Re: Honda ZF1 CR-Z Biała osa by Xdeadly.

przez mrcrx » 2020-06-06, 16:23

Fajne auto jako daily a SWAP na k serie sam się prosi ;)

Niestety stylistyka kół i zacisków w ogóle do mnie nie trafia i śmierdzi wręcz tandetnym odpustem ( coś typu kolorowe koła w passatach czy innych zglebionych audicach cwaniaczków z 1.9 TDI )

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Honda ZF1 CR-Z Biała osa by Xdeadly.

przez akMe » 2020-06-06, 22:02

Proponuje szukac w malezji i na filipinach gratow do crz bo maja mocna scene

1337
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2018-02-14, 13:02
Lokalizacja: DW
Samochód: ED9

Re: Honda ZF1 CR-Z Biała osa by Xdeadly.

przez 1337 » 2020-06-08, 11:20

Jak widzę to auto na drodze to zawsze wzbudza pozytywne emocje. Środek wygląda super. :D

Posty: 5   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości