Swiatla mijania - od dzisiaj, przez caly rok
Newsy i różne wiadomości zamieszczane na stronie głównej.

Posty: 26   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
Malcolm Feth
Administrator
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2004-02-03, 19:07
Lokalizacja: Emigrant!
Samochód: Honda Civic Type-R

Swiatla mijania - od dzisiaj, przez caly rok

przez Malcolm Feth » 2007-04-17, 11:00

Jak wiecie (albo jeszcze nie wiecie) od dzisiaj w Polsce trzeba jezdzic w wlaczonymi swiatlami przez calutki rok. Niezaleznie od pogody, pory dnia czy Waszego humoru :)

Podobno (i pewnie prawda) samochod z wlaczonymi swiatlami jest zdecydowanie lepiej widoczny. Miejmy nadzieje ze poprawi to nieco to, co sie dzieje na drogach i jesli taka zmiana w przepisach zmniejszy rocznie ilosc groznych wypadkow chociazby o pare sztuk, to juz warto to robic.

A zeby dodatkowo nas zmotywowac, policja ma przygotowane juz pewnie cale bloczki z mandatami wypisane za brak swiatel... na wartosc 500zl i 2 punkciki :)

SzymekCRX
Forumowicz
 
Posty: 247
Dołączył(a): 2006-02-14, 14:59
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

przez SzymekCRX » 2007-04-17, 11:09

na razie mandat 100zl bez punktow

jechalem ostatnio w trasie i rzeczywiscie ci, ktorzy jechali bez swiatel z naprzeciwka byli w pewnych warunkach slabo widoczni

tak czy siak nie uwazam, ze ilosc wypadkow spadnie ! na pewno nie o szacowane 20% !!
żwawy diesel

Avatar użytkownika
Enzo
Forumowicz
 
Posty: 467
Dołączył(a): 2006-04-08, 00:34

przez Enzo » 2007-04-17, 13:18

Popieram przedmowce.
Przyczyna wypadkow sa koszmarne drogi a nie brak swiatel!!

Do tego niektore buraki jada na dlugich, o czym sie przekonalem 10 razy w ciagu tygodnia. I to moze powodowac oslepienie i wypadki....
[center] :diabelek: Uliczny Zapierd*lacz :diabelek: [/center]

Avatar użytkownika
Haro
Forumowicz
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 2007-02-09, 11:50
Lokalizacja: Inowrocław

przez Haro » 2007-04-17, 14:19

Taki przepis miałby sens, gdybyśmy nie bylu zmuszeni jeździć slalomem po drogach. A tak niestety większosć wypadków wg mnie jest przez fatalny stan dróg i przez to, ze najzwyczajniej w świecie nie posiadamy pobocza. Mało tego. Są jeszcze w Polsce drogi, gdzie nie mieszczą się 2 auta obok siebie.

Avatar użytkownika
nitrox89
Forumowicz
 
Posty: 1231
Dołączył(a): 2006-01-23, 16:10
Lokalizacja: okolice KRAkowa

przez nitrox89 » 2007-04-17, 15:28

Jeszcze nie zrobili nowego taryfikatora :] Więc faktycznie narazie bez punktów się obejdzie :D
Honda Zbliża - Podaj Dalej :diabelek:

Avatar użytkownika
lukas.elk
Forumowicz
 
Posty: 912
Dołączył(a): 2007-01-24, 23:04
Lokalizacja: Olsztyn/Ełk

przez lukas.elk » 2007-04-17, 16:19

Haro napisał(a):większosć wypadków wg mnie jest przez fatalny stan dróg i przez to, ze najzwyczajniej w świecie nie posiadamy pobocza.

A wedlug mnie przez to ze ludzie jezdza jak samobójcy i zabójcy w jednym i zawsze sie spiesza nie wiadomo dokąd i po co. Kazda droga jest bezpieczna jesli sie dostosuje predkosc do jej stanu. A swiatła na trasie na pewno sie przydadza. Wczesniej sie zobaczy na swoim pasie tych ktorym sie spieszy...
Jeśli ci pomogłem kliknij "pomógł" pod moim postem.
--
Sprzedam:
-przepustnica ED9 (czujnik polozenia nietkniety)
-alternator do D16Z6/Civic 5 gen

Avatar użytkownika
kaurz
Forumowicz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2005-05-31, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

przez kaurz » 2007-04-17, 18:39

nawet jesli mialoby to ocalic jedna osobe rocznie, to warto. pomysl sobie, ze to moglbys byc Ty.

crxD15B2
Forumowicz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2007-02-20, 18:50
Lokalizacja: Łódź

przez crxD15B2 » 2007-04-17, 22:00

Spoko wlasnie wrócilem z przejhazdzki moim rexem :D i obok mnie jechał typek vectrą Igen bez swiateł w centrum miasta nadodatek gosciu był łysy i fajka w gebie. Tłuk!! Takich baranów trza moim zdaniem tępić :diabeleknie: :diabeleknie:

Avatar użytkownika
Haro
Forumowicz
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 2007-02-09, 11:50
Lokalizacja: Inowrocław

przez Haro » 2007-04-17, 22:44

lukas.elk napisał(a):
Haro napisał(a):większosć wypadków wg mnie jest przez fatalny stan dróg i przez to, ze najzwyczajniej w świecie nie posiadamy pobocza.

A wedlug mnie przez to ze ludzie jezdza jak samobójcy i zabójcy w jednym i zawsze sie spiesza nie wiadomo dokąd i po co. Kazda droga jest bezpieczna jesli sie dostosuje predkosc do jej stanu. A swiatła na trasie na pewno sie przydadza. Wczesniej sie zobaczy na swoim pasie tych ktorym sie spieszy...


Nie jestem przeciwko temu przepisowi. Jestem zdania, ze są rzeczy ważniejsze po prostu. Mówisz tu o tym, że jeżdżą jak samobójcy; owszem są tacy. Ja w miescie jezdżę przepisowo, i nie moja wina, ze co pięć metrów jest taka dizura, ze przy 50km/h można zje6ać se cały przedni zawias i wjechać w przystanek, albo sąsiedni pas. Po prostu

Avatar użytkownika
eNHa vip cLUb
Forumowicz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2007-03-09, 15:29
Lokalizacja: Krakow eNHa

przez eNHa vip cLUb » 2007-04-17, 23:28

na tyle madatow co ja place
za same [lubiezne posuwanie dupa w tyl i przod] ..... nigdy ne dostalem za kilometry.....!
to 500 i punkty to pszesada...
za brak swiatel........?????????????
biorac pod uwage ze nasze autka nie maja swiatel dziennych
pozatym ten przepis nie nakazuje producentom wyposazac nowych samochodow w takie swiatla ..
a wszyscy wiedza ile pradu jedza zarowki wlaczone non stop
czeba bedzie pozakladac halogeny ...;]
przy okazji wie ktos jakie poza orginalami da sie wcisnac do zderzaka...?
pozdrowienia dla wszystkich co ich mijam na miescie .... 8)
ogolnie.....JP JP........ :diabelek: ....... :rotfl2: ......... :dupa: ......

Avatar użytkownika
lukas.elk
Forumowicz
 
Posty: 912
Dołączył(a): 2007-01-24, 23:04
Lokalizacja: Olsztyn/Ełk

przez lukas.elk » 2007-04-18, 01:05

Haro napisał(a):co pięć metrów jest taka dizura, ze przy 50km/h można zje6ać se cały przedni zawias i wjechać w przystanek, albo sąsiedni pas. Po prostu

Ja wtedy jade 30km/h :rotfl:

eNHa vip cLUb napisał(a):to 500 i punkty to pszesada...
za brak swiatel........?????????????

To nie jest tak! Nie ma tego wykoczenia w taryfikatorze wiec mandat MOZE byc w wysokosci OD 20zł DO 500zł i 2 punkty karne. A ile ci dadza to juz niestety ich sprawa. Oby na poczatku nie dawali wiecej niz 50zł :wrrr: Chociaz ponoc policja zadeklarowała ze poki co mandaty nie beda przekraczac 100zł. Ale wiadomo jak to jest. Jakis tam rzecznik komendy głównej powie ze nie przekrocza a lokalny policjant moze sobie zażyczyc 500zł. :razz: Wiec lepiej uważać :szok:
Jeśli ci pomogłem kliknij "pomógł" pod moim postem.
--
Sprzedam:
-przepustnica ED9 (czujnik polozenia nietkniety)
-alternator do D16Z6/Civic 5 gen

Avatar użytkownika
eNHa vip cLUb
Forumowicz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2007-03-09, 15:29
Lokalizacja: Krakow eNHa

przez eNHa vip cLUb » 2007-04-18, 11:41

:szok: juz to widze jak mnie zaczymaja i pies zobaczy malolata w czarnym crx z ogromnym wydechem i glosnym radjem i wogole ch...j go strzeli i dostane 50...........?????
niesadze :wrrr:

................................................................JP.................................................................

Avatar użytkownika
XilluS
Forumowicz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2006-01-23, 18:43
Lokalizacja: K-Koźle/Cottbus

przez XilluS » 2007-04-18, 12:14

to sie nie ZACZYMUJ ;)
-- Ich bin, wie ich bin.. komme klar oder verrecke --

RockyC
Forumowicz
 
Posty: 281
Dołączył(a): 2005-10-24, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała

przez RockyC » 2007-04-18, 13:15

eNHa vip cLUb napisał(a)::szok: juz to widze jak mnie zaczymaja i pies zobaczy malolata w czarnym crx z ogromnym wydechem i glosnym radjem i wogole ch...j go strzeli i dostane 50...........?????
niesadze :wrrr:

................................................................JP.................................................................




weź nie przesadzaj jak pojedziesz normalnie tylko ze bez swiateł to max 50 albo 100 dostaniesz nie ma szans zeby 500zł dawali za takie cos a nie przesadzajmy z tym ze kazdy koles sie crxem bedzie podniecał i bedzie maxymalne stawki dawał

Avatar użytkownika
mrcinu
Forumowicz
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2006-12-12, 13:30
Lokalizacja: Janów Lubelski

przez mrcinu » 2007-04-18, 13:25

światła nie zaszkodza w dzien a pomogą a jesli chodzi o mandaty to tak jak mówił przedmówca jesli sie bedzie jechac przepisowo i po zatrzymaniu nie bedzie się rżnąc cffaniaczka no to i police sie jakos moze dostosuje i da mały mandat :) a jak policiant bedzie człowiekiem a nie chamem jak co niektórzy :nieok: to i moze za pierwszym razem tylko upomnienie da :)

kultórka robi swoje :)
[glow=olive][shadow=indigo]spoglądanie na ludzi z dołu :D BEZCENNE [/shadow][/glow] :P


pierwsze serducho d16a9 a teraz przeszczep na z5

  Następna strona
Posty: 26   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Teraz jest 2024-04-24, 17:31