ICE
Newsy i różne wiadomości zamieszczane na stronie głównej.

Posty: 8   •   Strona 1 z 1
huzar105
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-06-10, 23:04

ICE

przez huzar105 » 2007-07-14, 17:45

Poniższy tekst został opublikowany na stronie:
http://www.cspsp.pl/wdp/biuletyn/numer_ ... w_wyp.html

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko).

Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !) proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych. Jdnocześnie proszę o popularyzację tej idei:

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.


Pozdrowienia


PS. Ja już wprowadziłem (z nadzieją, że nikt nigdy nie będzie z tego wpisu miał okazji skorzystać).
Obrazek

Avatar użytkownika
giscrx
Forumowicz
 
Posty: 1833
Dołączył(a): 2006-05-24, 11:22
Lokalizacja: Kraków

przez giscrx » 2007-07-14, 18:49

Ja mam w komórce numer domowy, wpisany jako DOM więc nie ma sensu abym jeszcze kombinował, ale oczywiście pomysł jak najbardziej na TAK
części do japońców firm: 555, TRW, CTR, SIR, SKF, FEBI, REINZ, CORTECO; raparaturki błotników UWAGA: masz problem z progami, jest teraz na to sposób, pojawiły się na rynku progi dedykowane do CRXa, cena 165,00zł za szt.

Malcolm Feth
Administrator
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2004-02-03, 19:07
Lokalizacja: Emigrant!
Samochód: Honda Civic Type-R

przez Malcolm Feth » 2007-07-14, 21:24

pomysl generalnie bardzo NA TAK....

Avatar użytkownika
kamilos
Moderator
 
Posty: 1888
Dołączył(a): 2005-04-21, 12:01
Lokalizacja: Lublin

przez kamilos » 2007-07-15, 11:23

a czy polskie sluzby ratownicze wiedza o tym skrocie?

Avatar użytkownika
sszaki
Forumowicz
 
Posty: 1079
Dołączył(a): 2005-07-16, 00:02
Lokalizacja: Brzeg

przez sszaki » 2007-07-15, 11:29

to jest ogólne w unii europejskiej czy tylko włochy i polska?
B53P

Avatar użytkownika
piotrwicha
Forumowicz
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 2005-12-24, 11:10
Lokalizacja: PULAWY

przez piotrwicha » 2007-07-15, 16:01

pomysł dosyć ciekawy lecz napewno w polsce nie realizowany jeszcze..służby ratownicze napewno o tym nie wiedzą no może w jakiś wielkich miastach typu kraków warszawa bo tam ratownictwo stoi na wysokim poziomie lecz i tak bardzo niskim w stosunku do UE.
a co do realizacji to chyba nie tak hop siup bo trzeba by jakąś ustawe która pozwoliła by ratownikowi na to że był by upoważniony do skorzystania z czyiś danych z tel
żyjemy w polsce i ludzie są jacy są i nie dość że życie się komuś uratowało to jeszcze by oskarżył za to że używaliśmy jego własności bez zadnej zgody!obecnie pacjęci są bardzo pretensjonalni i potrafią oskarżać personel med. o różne rzeczy

pisał to :RATOWNIK MEDYCZNY ;)

Avatar użytkownika
Rychu
Forumowicz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2005-08-06, 23:36
Lokalizacja: Warszawa/Frysztak

przez Rychu » 2007-07-17, 20:33

piotrwicha napisał(a):pomysł dosyć ciekawy lecz napewno w polsce nie realizowany jeszcze..służby ratownicze napewno o tym nie wiedzą no może w jakiś wielkich miastach typu kraków warszawa bo tam ratownictwo stoi na wysokim poziomie lecz i tak bardzo niskim w stosunku do UE.
a co do realizacji to chyba nie tak hop siup bo trzeba by jakąś ustawe która pozwoliła by ratownikowi na to że był by upoważniony do skorzystania z czyiś danych z tel
żyjemy w polsce i ludzie są jacy są i nie dość że życie się komuś uratowało to jeszcze by oskarżył za to że używaliśmy jego własności bez zadnej zgody!obecnie pacjęci są bardzo pretensjonalni i potrafią oskarżać personel med. o różne rzeczy

pisał to :RATOWNIK MEDYCZNY


Nie jestem dokonca przekonany co do tego. W Polsce poki co za taka rzecz moze prokurator nas odwiedzic. Zreszta służby medyczne, straż, przynajmniej w warszawie, nie robia czegos takiego bo od tego jest policja. Kazdy zajmuje sie swoją robota. Policja ma takie prawo i niech tak zostanie. Tak mi sie wydaje. I tak do każdego zdarzenia zostaja wezwani bo musza byc. Jedynie kwestia czasu dojazdu (dlugiego). Jedyne co, to ewentualne poszukiwanie dowodu osobistego ale to tez najlepiej pod okiem policji bo samemu to pozniej można zostac oskarzonym o kradziez. Ludzie zaczynaja byc bardzo roszczeniowi i szukaja wszelkich mozliwych sposobow na zarobienie kasy poprzez odszkodowania za byle gowno.

też to pisał RATOWNIK MEDYCZNY

huzar105
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-06-10, 23:04

przez huzar105 » 2007-07-18, 14:55

Wysyłałem to na wszystkich forach co się znajduje i na każdym "ktoś" miał jakieś problemy. Ludzie wymyślają pomysły, które mogą uratować życie...
...A wam się to nie podoba. Najlepiej jest tylko narzekać, warcholstwo w Polsce panuje od dawień, dawna i to widać chociażby po prostej akcji !
Obrazek

Posty: 8   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-04-18, 08:55