[K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY
Jak poszukujesz konkretnie czegoś do swojego Rexia...

Posty: 39   •   Strona 3 z 3   •   1, 2, 3
Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez Masny » 2018-03-24, 11:12

Krzysiekcrx napisał(a):Nic dodać, nic ująć. CRX to moim zdaniem już klasyk. I albo ktoś akceptuje, że klasyki kosztują, albo sprzedaje CRX'a komuś kto to akceptuje. Gdy słyszę, że dla kogoś 1000-1500 zł na regeneracje dachu to temat nie do przejścia, to blady strach mnie oblewa, gdy pomyślę, co się dzieje w takim aucie z zawieszeniem, czy hamulcami. Na szczęście temat patologii w przeglądach w tym roku będzie do końca rozwiązany.

Niestety, jak chce się mieć fajne stare auto, to trzeba liczyć się z kosztami, albo się go pozbyć i kupić 10 letnie Renault Clio w dieslu.



Tak, to że komuś nie uśmiecha się dawanie 1500zl za kawalek blachy 90x50 to oczywiscie oznacza, ze jego auto to syf, ktory ma sie rozpasc w kazdej chwili i w ogole stwarza niebezpieczenstwo na drodze wobec siebie i innych.
Obrazek
Moj CRX przeszedl kontrole na przegladzie bez zadnego zająkniecia, wszystko bylo w nim sprawne, nic z niego nie cieklo a i spaliny byly na pewno mniej szkodliwe niz z diesla 10 letniego clio : )
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem natomiast ceny - czegos jest na rynku mało to ceny rosną. Nie znaczy to, że nie wolno szukać alternatyw.

Avatar użytkownika
Krzysiekcrx
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2007-12-15, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez Krzysiekcrx » 2018-03-24, 11:27

Jeśli tak to ok, przepraszam. Mea culpa.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że mechanizm szyberdachu to nie jest kawałek blachy.Masz tam silnik, cięgna, cały mechanizm, który po tylu latach ma zardzewiałe śruby. Rozłożenie i złożenie go, to nie jest hop siup. Gdyby to był, tak jak piszesz kawałek blachy, to bym się z Tobą zgodził, ale tak nie jest. Jeśli myślisz, że to takie proste, to poszukaj schematu. Po 20-30 latach, wszystkie śruby trzeba w zasadzie ciąć, następnie wszystko rozebrać, oczyścić, obspawać w miejscach w których zrobiły się dziury, następnie położyć podkład i polakierować proszkowo. Serio uważasz, że 700-1000 zł za taką usługę to dużo? Przerabiałem wiele motywów, nie tylko z CRX'em i z własnego doświadczenia mogę Cię zapewnić, że chytry dwa razy traci. Kiedyś też wydawało mi się, że pewne rzeczy da się zrobić po kosztach. Nie da się. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to zrób to od razu tak jak należy. Inaczej uwierz mi, będziesz się borykał z niedoróbkami, pękającym dachem, czy wodą na głowie. Największą oszczędnością jest zrobienie czegoś raz, a dobrze.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"-Colin McRae

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez Masny » 2018-03-24, 12:23

Krzysiekcrx napisał(a):Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że mechanizm szyberdachu to nie jest kawałek blachy.Masz tam silnik, cięgna, cały mechanizm, który po tylu latach ma zardzewiałe śruby. Rozłożenie i złożenie go, to nie jest hop siup. Gdyby to był, tak jak piszesz kawałek blachy, to bym się z Tobą zgodził, ale tak nie jest. Jeśli myślisz, że to takie proste, to poszukaj schematu. Po 20-30 latach, wszystkie śruby trzeba w zasadzie ciąć, następnie wszystko rozebrać, oczyścić, obspawać w miejscach w których zrobiły się dziury, następnie położyć podkład i polakierować proszkowo. Serio uważasz, że 700-1000 zł za taką usługę to dużo? Przerabiałem wiele motywów, nie tylko z CRX'em i z własnego doświadczenia mogę Cię zapewnić, że chytry dwa razy traci. Kiedyś też wydawało mi się, że pewne rzeczy da się zrobić po kosztach. Nie da się. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to zrób to od razu tak jak należy. Inaczej uwierz mi, będziesz się borykał z niedoróbkami, pękającym dachem, czy wodą na głowie. Największą oszczędnością jest zrobienie czegoś raz, a dobrze.


Tak, wiem, że to ustrojstwo jest bardzo skomplikowane. Jeżeli mam być szczery - to była jak na razie jedyna rzecz w tym samochodzie, która mnie przerosła. Po części to wina też tego, że szyber jeszcze przed "moimi" czasami był grzebany i strasznie, strasznie ciężko jest się w tym połapać.
Niby każda część osobno jest sprawa, ale kiedy złoży się wszystko do kupy to raz działa a raz nie ;f

Dzwoniłem dzisiaj jeszcze do artysty w swoim fachu (blacharstwo / lakiernictwo) umówić się na wizytę czy coś da radę z tym zrobić. I co ważne - za ile.
Swojego czasu pewna bardzo, bardzo dobrze znana organizacja spod warszawy z lat 90 robiła u niego swoje samochody, więc musi być dobry :>

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez dj-napster » 2018-03-24, 21:14

aż się wystraszyłem i muszę mój skontrolować na dniach.

Jeżeli chodzi o zaspawanie to taka modyfikacja ma sens tylko w przypadku auta które jest wybebeszone i jeździ na torze, ładowanie szpachli na dach do serii to jest kwit esencja mega ulepa.
Szyberdach w CRX II to jest taka wisienka, otwarty latem nadaje temu wynalazkowi szatański wygląd :) no i praktyczny jest jak nie ma klimy.

ciekawym rozwiązaniem na rdze było by dorobienie szyby, tylko kto to zrobi i za ile :)
Obrazek

Obrazek

Najrozsądniej jednak poszukać blatu w dobrym stanie albo sprzedać CRX.


Masny napisał(a):Moj CRX przeszedl kontrole na przegladzie bez zadnego zająkniecia

tam to dopiero wykrywają luzy jak jest całkowicie wywalony sworzeń czy inny element, normalnie to "wszystko ładnie" a po rozmontowaniu w garażu okazuje się że połowa części nadaje się do wymiany.

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez Masny » 2018-03-24, 21:30

dj-napster napisał(a):ciekawym rozwiązaniem na rdze było by dorobienie szyby, tylko kto to zrobi i za ile :)
Obrazek

Obrazek



Zajebiste, skąd masz te fotki?

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez dj-napster » 2018-03-24, 22:02

Masny,
http://crxcommunity.com/viewtopic.php?f=10&t=30027

w sumie to nie jest szkło tylko jakiś poliwęglan + czarna naklejka zasłaniająca mechanizm.
W Prelude 4 gen miałem szklany blat przeszczepiony z Prelude 5 gen i pasowało to P&P

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez akMe » 2018-03-24, 22:09

w usa jakas firma robi albo robila szklane dachy do EE ED i DelSol ale nazwy niepamietam :/

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez Masny » 2018-03-24, 22:10

Może i odrobinę offtopic, ale wydało mi się to strasznie śmieszne:
Wewnątrz tamtego tematu jest link do bloga dziewczyny, która posiada ten szklany szyberdach. Laska - trzeba przyznać -ma dziwne poczucie estetyki. Bo jak inaczej wytłumaczyć robienie zdjęcia samochodu na tle... cmentarza? :D
Obrazek

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: [K] SZYBERDACH Z BLATEM STAN BARDZO DOBRY KOLOR NIEWAZNY

przez dj-napster » 2018-03-24, 22:38

To zdjęcie powinno być pokazywane młodym co prawko robią i chcą kupić model CRX :)

  Poprzednia strona
Posty: 39   •   Strona 3 z 3   •   1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Teraz jest 2024-03-28, 23:21