Pytania dotyczące ed9
Najcześciej zadawane pytania.
SPRAWDZ NAJPIERW TUTAJ CZY NIE MA ODPOWIEDZI NA TWOJ TEMAT !

Posty: 30   •   Strona 2 z 2   •   1, 2
Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-13, 14:28

Dzięki wszystkim za odpowiedź :D. Jak widzę nie ma wielkiego problemu z częściami więc jest dobrze. Blacharka będzie najgorsza do ogarnięcia albo żeby znaleźć sensowny egzemplaz. Wgl jak wygląda sprawa z audio? Głośniki dają radę (tzn. Maja jakis sensowny dźwięk i dol) czy raczej trzeba wpakować trochę kasy? Nie chce mieć jakiegoś przssadzonrgo audio tam montować, tylko jak już żeby na normalnej głośności ładnie grało. Jakby mi to 2 lata temu nie przeszkadzało pewnie to terazzaczalem bardzo zwracać na to uwagę :v

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Masny » 2018-08-13, 16:28

W reksie masz 4 miejsca na głośniki. 2x drzwi i 2x obok kanapy z tyłu. Standardowe koszyki są na bodajże 10cm więc mało, ale bez problemu idzie dostać przelotki na 16cm.

Subwoofer w bagażniku = brak miejsca na bagaże. Jedyne co to pozostaje kupić płaski subwoofer i zamiast koła zapasowego wsadzić. Wzmacniacz zmieści się pod fotel, natomiast subwoofery płaskie takie jak w BMW pod fotel się nie zmieszczą.

Crx to gole blachy, więc jak chcesz dobra akustykę to trzeba wnętrze wygluszyc. Jeżeli jednak nie jesteś melomanem to kupno średniej jakości głośników zdecydowanie wystarczy.

Avatar użytkownika
Chlor
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2018-08-10, 22:11
Samochód: CRX II ED9 89r.

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Chlor » 2018-08-13, 23:51

Zajebisty pomysł z ty głośnikiem w kole, mam akurat taki głośnik i kminilem jak go zamontować najsensowniej tak by bagażnik oszczędzić, jutro idę działać :D

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Masny » 2018-08-14, 07:15

Tylko pamiętaj, że zazwyczaj luka na koło zapasowe jest najniższym punktem wnętrza auta, więc zapewne tam będzie gromadzić się woda (o ile masz jakiś przeciek w aucie). Warto się upewnić, że nie zalejesz sobie głośnika

Avatar użytkownika
Chlor
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2018-08-10, 22:11
Samochód: CRX II ED9 89r.

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Chlor » 2018-08-14, 09:54

Fakt, madz racje, ale na szczęście to już sprawdziłem , pierwsze co wystawiałem na deszcz i potem patrzyłem jak woda znika i czy w aucie nie ma, polecałem wężem i wszystko jest git.

Bardziej bym się o autko martwił niż o głośnik, jak by zalało podłogę to bym się zapłakał, głośnik zawsze wymienisz a remont podlogi...

Będę wygluszal cały bagażnik bo on najbardziej hałasuje, mam tłumik Remusa który brzmi przyzwoicie ale w kabinie jednak go czasami za dużo.

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Masny » 2018-08-14, 12:24

Chlor napisał(a):Fakt, madz racje, ale na szczęście to już sprawdziłem , pierwsze co wystawiałem na deszcz i potem patrzyłem jak woda znika i czy w aucie nie ma, polecałem wężem i wszystko jest git.

Bardziej bym się o autko martwił niż o głośnik, jak by zalało podłogę to bym się zapłakał, głośnik zawsze wymienisz a remont podlogi...

Będę wygluszal cały bagażnik bo on najbardziej hałasuje, mam tłumik Remusa który brzmi przyzwoicie ale w kabinie jednak go czasami za dużo.


Tak, najbardziej hałasuje bagażnik + tylne nadkola. Ja ostatnio wsadziłem tam gumowe dywaniki (bo pod nogi kupiłem welurowe a guma poszła do bagażnika) i różnica w hałasie kolosalna. Podejrzewam, że wygłuszenie z prawdziwego zdarzenia pewnie zdziała tam jeszcze dużo, dużo więcej :D

Avatar użytkownika
Chlor
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2018-08-10, 22:11
Samochód: CRX II ED9 89r.

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Chlor » 2018-08-14, 16:35

No raczej + subwoofer fajnie schowany to myślę że będzie elegancko :D

Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-14, 19:30

Jak już jesteśmy przy wyciszaniu jesteśmy to macie jakieś sprawdzone patenty? Już wolę popytać teraz niż za jakis czas ma nowo zakładać temat v: (jeżeli jest już taki temat na forum to przepraszam ale pisze na szybko :D)

Avatar użytkownika
Chlor
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2018-08-10, 22:11
Samochód: CRX II ED9 89r.

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Chlor » 2018-08-17, 13:12

Temat jest mega prosty a zarazem daje świetne efekty.

Polecam maty butylowe nie bitumiczne, są troszke droższe droższe ale znacznie lepsze.

Bitumiczne używało się w starych autach, jest to taka smola w plastrach, w zimę pęka a latem się rozpuszcza i daje specyficzny zapach asfaltu w aucie.

Te nowe są z innego materialu, montujesz je na zimno, wycinasz kształt i przyklejają, dociskacz i masz.

Na to kładziesz jeszcze mate wygłuszająca, taka piankę, wszystko zależy od grubości jaka wybierzesz, wiadomo im więcej tym lepiej = drożej.

Jak byś chciał podnieść jakość swojego audio to okolice głośnikiem tak samo.

Bagażnik i drzwi to musowo w rexie nad podłogą się zastanawiam, w ostatnim aucie zacząłem właśnie od podłogi i mam wrażenie że wydałem niepotrzebnie kasę, nie miezylem poziomu chalasu ale jakoś różnicy nie zauważyłem. No chyba że w portfelu.

Nie zaleca się pianek, tak zwanych piramidek, ponoć ciągną wilgoć. Tak mi powiedzieli w serwisie, ale czy to prawda?


To tak na szybko, poczytaj w necie, jest tego sporo, rex jest mały to i koszta jakieś kolosalne nie będą a robota to sama przyjemność.

Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-19, 01:24

Widzę że trochę pracy w trzeba by w to wszystko włożyć, widocznie takie uroki. Po przeleceniu forum nasunęło mi się kolejne pytanie, jak sprawa wygląda z przerobieniem okien z korbotronica na elektryczne? Z tego co wyczytałem na forum to mechanizm można wziąść od jakiegoś rovera czy coś w ten deseń. Powiedzmy że sama elektryka czyli podłączenie to nie będzie raczej problem bo cos tam elektryke ogarniam i do tego ojciec elektryk więc jakoś damy radę :D. Najbardziej mnie ciekawi jak wygląda przerobienie do tego boczkow drzwi i dostępność części mechanizmu + silniczkow

Avatar użytkownika
tebesik
Forumowicz
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2017-02-02, 11:01
Lokalizacja: Ostrowiec#Św.
Samochód: ED9

Re: Pytania dotyczące ed9

przez tebesik » 2018-08-19, 07:50

Elektryczne szyby kompletne z boczkami itd. Idzie kupić od 1000-1500 zł (chyba że ceny już skoczyły to poprawcie)
Mechanizmy z silniczkamo widziałem kiedyś na allegro ale czy wciąż są to nie wiem
Od civ4g pasują
Tanim kosztem też się zrobi ale kto normalny chcę robić dziury w tunelu środkowym na przełączniki :(
A korby są fajne ;)
Przemyśl to! ;)

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Pytania dotyczące ed9

przez ptyk05 » 2018-08-19, 18:09

Mam taki zestawik elektryki jakbyś chciał

Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-19, 20:18

CO do korb to pytam sie tak z gory bo jednak jak chce go uzywać jako daily to troche wygód by sie przydalo :D.

ptyk05 napisał(a):Mam taki zestawik elektryki jakbyś chciał


Narazie to musze sam samochod kupic v: Sam zakup planuje na przyszly rok bo jednak narazie musze jeszcze troche funduszy dozbierac a to ze rok szkony sie zaczyna za jakis czas to nie bedzie zbytnio czasu żeby popracować

Też nie bede ukrywał że cała przygode z motoryzacja zaczne za jakis czas i nie chce odrazu wsiadać do rexa (który z tego co slyszalem lubi zarzucic tyłkiem, no ale ze raczej jestem czlowiek spokojny i głownie bede po miescie jezdzil wiec raczej mi to nie gorzi) i troche nabrać wprawy, a tez nie chce kupować jakiegos szrota na rok, dwa bo sie może okazać ze po takim czasie crx'a bedzie w sensownym stanie znaleść jeszcze trudniej albo tak mi sie życie poukłada że nie bedzie juz szansy na spełnienie jednego z marzen

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Masny » 2018-08-19, 22:57

Skav napisał(a): (który z tego co slyszalem lubi zarzucic tyłkiem, no ale ze raczej jestem czlowiek spokojny i głownie bede po miescie jezdzil wiec raczej mi to nie gorzi)


Mam taki jeden łuk u siebie w mieście, gdzie zawsze zarzucam "dwójkę" i wkręcam auto wysoko - tylko czekając, aż pęknie granica przyczepności i tył odleci w bok. Wtedy kierownicę wystarczy bardzo delikatnie skontrować i auto wróci na swój poprawny tor jazdy . To jest ta chwila, w której można poczuć się mistrz kierownicy : )
Bo prawda jest taka, że, fakt, reksowi bardzo łatwo ucieka tył - ale skontrowanie tego to też prościzna - póki się nie panikuje. I poniekąd daje to jakąś tam satysfakcje ; p

Skav
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-08-10, 14:23
Samochód: Brak

Re: Pytania dotyczące ed9

przez Skav » 2018-08-20, 00:39

Ciezko sie nie zgodzic ze daje to satysfakcje, no ale czasami pewnie potrafi zaskoczyc, ciekawi mnie tylko jaka jest tego przyczyna, czy za lekki tyl czy poprostu zawieszenie jest zrobione w ten a nie w inny sposob. Chociaz kazdy samochod potrafi zaskoczyc, sam mi tata mowil ze jak jeszcze mial civica co bylo bardzo dawno temu w zime tylek mu uciekl tak naprawde nie wiadomo czemu. Prosta droga 0 zakretów i dziur i sru, teraz podejrzewa ze to wina tego calego syfu co sie poprostu zebral na przednich blotnikach (typowy widok zima) i poprostu sie zerwal, na to najechalo tylne kolo i utrata stabilnosci. Chociaz w rexie jest ta zaleta ze masz z tylu glowy ze tyl lubi uciekac i poprostu wiesz ze czasami nie mozesz przekroczyc danej granicy bo inaczej moze sie to skonczyc w zly sposob, no ale przeciez wszystko mozna opanowac

  Poprzednia strona
Posty: 30   •   Strona 2 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-28, 14:24