poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

Posty: 11   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez dj-napster » 2019-09-01, 20:55

Czy gdzieś da się kupić przednią i tylna poduszkę silnika? może być zamiennik. Przednią mam prawie zerwaną a tylna też przydała by się nowa do kompletu.
Od razu mówię że kształt gumy w poduszce ma być taki sam jak było fabrycznie i żadne druciarskie zalewanie klejem nie wchodzi w grę, to ma działać i tłumić tak jak było fabrycznie.

Na pewno w ASO nie ma przedniej bo w zeszłym roku chciałem kupić to mimo że numer był poprawny to i tak trzy razy przysyłali do ASO poduszkę od ED9.

Obrazek
Ostatnio edytowano 2019-09-01, 21:07 przez dj-napster, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
bms
Forumowicz
 
Posty: 499
Dołączył(a): 2007-12-07, 22:49
Lokalizacja: Krk
Samochód: EE8

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez bms » 2019-09-01, 20:57

A w Deuterze (Olkusz) nie zregenerują?
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?t=54213 bms - EE8 .

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez dj-napster » 2019-09-01, 22:26

bms napisał(a):A w Deuterze (Olkusz) nie zregenerują?


tam nie regenerują gumą tylko poliuretanem. Jeżeli ktoś myśli że zalanie poduszki klejem czy poliuretanem usztywniając ją całkowicie to dobre rozwiązanie do auta którym się jeździ normalnie to powodzenia. Przerabiałem ten temat w przeszłości i nigdy więcej takiego rozwiązania.
https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Rege ... ./23110584

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez akMe » 2019-09-01, 23:19

hard-race nie wypelnia tylko ma 'oem' style.

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez wrobellos » 2019-09-02, 07:16

Z hapartsem gadales?

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez dj-napster » 2019-09-02, 08:37

wrobellos napisał(a):Z hapartsem gadales?


haparts nie ma, tak jak ASO

Po wpisaniu numeru części na google znalazłem coś takiego ale czy to jest dostępne to nie wiem... https://www.parts-honda.uk/honda-cars/a ... 0840SK7010

Jednak chyba Integra 2 gen miała taką sama poduszkę bo numer części jest ten sam i kształtem wygląda jak ta z EE8, jeżeli to prawda to problem z przednią poduszką w EE8 byłby rozwiązany dla wielu posiadaczy tego modelu, poduszka do silnika B17A1: https://www.ebay.com/p/Engine-Mount-Fro ... 1376888294

OEM z tym samym numerem co poduszka EE8: https://www.ebay.com/itm/NEW-GENUINE-OE ... 2301947191

edit: zamówiłem zamiennik do Integry z Los Angeles :ok:
jak na moje to jest to samo co w CRX EE8, za dobry tydzień dam znać. Poduszek przednich z Integry jest pełno.

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez -venom- » 2019-09-03, 20:43

dj-napster napisał(a):
bms napisał(a):A w Deuterze (Olkusz) nie zregenerują?


tam nie regenerują gumą tylko poliuretanem. Jeżeli ktoś myśli że zalanie poduszki klejem czy poliuretanem usztywniając ją całkowicie to dobre rozwiązanie do auta którym się jeździ normalnie to powodzenia. Przerabiałem ten temat w przeszłości i nigdy więcej takiego rozwiązania.


Taką poduszkę można nawiercić i drgania ustępują. Najwięcej drgań przenosi poduszka przy obudowie rozrządu. Na wiosnę będzie rozwiercał swoje HaSporty to będę mógł coś więcej powiedzieć.

Tylna poduszka podobno jest taka sama jak w ED6 automat. Kilka osób mi to potwierdziło, w dodatku można wymienić sam wkład który jest dostępny w oryginale

Obrazek
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez dj-napster » 2019-09-03, 21:20

-venom-, żadne wiercenie nie wchodzi w grę, jak słyszę o takim drutowaniu to aż żal że ludzie tak gnoją samochody, na forum Prelude robili takie druty i sam zalałem kiedyś poduszkę klejem do szyb, wyszło wielkie G...
Poduszka przednia ma pracować i po to jest zrobiona w formie odbojnika i jest najmniej usztywniona.

Z tą poduszką tylna od ED6 będę się musiał zapoznać, jeżeli to prawda że pasuje i są zamienniki to problem będzie rozwiązany.
Obawiam się że poduszka którą kupiłem na ebay będzie pasować, co oznacza że katalogi europejskie nie uwzględniają modeli produkowanych na inne kontynenty. Jeżeli numer części jest ten sam to wymiary powinny być tez takie same. Podejrzewam że tylna z Integry też podejdzie, ktoś na zagranicznym forum napisał że zawieszenie silnika z Acura Integra 1990-1993 jest takie samo jak CRX VTEC.
Ostatnio edytowano 2019-09-05, 22:48 przez dj-napster, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez -venom- » 2019-09-03, 21:39

dj-napster napisał(a):-venom-, żadne wiercenie nie wchodzi w grę, jak słyszę o takim drutowaniu to aż żal że ludzie tak gnoją samochody, na forum Prelude robili takie druty i sam zalałem kiedyś poduszkę klejem do szyb, wyszło wielkie G...
Poduszka przednia ma pracować i po to jest zrobiona w formie odbojnika i jest najmniej usztywniona..


Na PTP to mało było fajnych projektów. Moje HaSporty mają 10 lat i są wyj...ne jak dupa cwela. Żaden z poprzednich właścicieli nie poradził sobie z drganiami - na OEM łapach z EE8, b16 w edku było krzywo. I tak je będę wymieniał (nie wiem jeszcze na co), więc przez wyj...niem na śmietnik przetestuję czy nawiert będzie miał efekt. Wróbel mówił, ze nowe poli teraz nawiercają fabrycznie żeby nie było drgań :P

dj-napster napisał(a):Z tą poduszką tylna od ED6 będę się musiał zapoznać, jeżeli to prawda że pasuje i są zamienniki to problem będzie rozwiązany.
Obawiam się że poduszka którą kupiłem na ebay będzie pasować, co oznacza że katalogi europejskie nie uwzględniają modeli produkowanych na innych kontynentach. Jeżeli numer części jest ten sam to wymiary powinny być tez takie same. Podejrzewam że tylna z Integry też podejdzie, ktoś na zagranicznym forum napisał że zawieszenie silnika z Acura Integra 1990-1993 jest takie same jak CRX VTEC.


W da6 dużo było rzeczy p&p do 4g/crx 2g. Niestety te auta nigdy nie były popularne w Europie, ale to 1,7 niby wywodziło się z b16a :)
Co do łapy z ED6 to tylko od automata. Wkład rok temu był dostępny w haparts.
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez dj-napster » 2019-09-05, 23:12

-venom- napisał(a):Tylna poduszka podobno jest taka sama jak w ED6 automat. Kilka osób mi to potwierdziło, w dodatku można wymienić sam wkład który jest dostępny w oryginale


W oryginale to raczej nie do dostania już.
Ciekawe czy to pasuje bo nic innego nie ma na allegro https://allegro.pl/oferta/honda-civic-p ... 8445216514

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: poduszki silnika/skrzyni EE8, czy istnieją?

przez dj-napster » 2019-09-12, 16:57

Przednia z USA już zamontowana, jest identyczna i łatwo dostepna w USA.
Koszt 77zł, z wysyłka ok 180zł.

Czyli numer jest taki sam jak w Acura Legend i poduszka jest identyczna :ok:

więcej tu: viewtopic.php?f=17&t=74547&p=658545#p658545

Posty: 11   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość